Burtici cu STELUTE de iulie-august 2013 (86)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Teo eu sper la 29 saptamani sa aiba fata mea in jur de 1500 -1600 g asa ca, avand in vedere ca al tau e baiat si baietii trag mai greu la cantar inclusiv la nastere comparativ cu fetele, esti in limite normale in opinia mea.

27+

bebitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Hello, burtici!!!


Am venit de la eco, bb are 1200g, se fataie tot timpul, abia l-a putut masura, colul e luuung (4.2cm) si inchis, deci am scapat de un stres, in rest toate OK, o sa-mi fac saptamana asta analize de sange si culturi din col, plus urocultura cu sumar de urina!

Teodora e maricel bb al tau, dar poate asa trebuie sa fie, depinde si cat au avut ceilalti copii la aceeasi varsta si la nastere!
La mine L avea in S29+3 1200g, bb are acum in S28+2 la fel, deci e un pic mai mare!

Bobitza nu dispera!!! Eu am schimbat in sarcina cu L 3 dr pana am ajuns la asta, m-a preluat in S25 si am ramas pana la final! Daca nu-ti convine cauta altul, mai bine decat sa stai in dubii, oricum nu ramai tu fara dr stai linistita! Si a mea mai are momente cand o simt la tel mai ciufutzica , e probabil obosita, fara chef, a avut multe interventii in ziua aia etc., dar mi-a raspuns mereu la tel, mi-a raspuns la intrebari si nu mi-a reprosat niciodata ca de ce am sunat-o (si am sunat-o in ziua de Craciun, si sambata si duminica...)! Adevarul e ca are f f multe paciente e mereu full si la spital si la privat (si lucreaza in 2 locuri) si chiar ea imi spunea ca a mai renuntat la unele cabinete unde mergea ca nu mai avea timp pesonal deloc!

Ama si Paula am vazut burticile frumoase!!! Poza Monirinei am ratat-o!







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

JoyJoy esti incantatoare cu burtica. Arati f bine. Felicitari.

Maeve am vazut poze cu o printesa tare frumoasa. Sa va traiasca. Hainutzele sunt super frumoase. Sa le poarte sanatoasa mezina.



Monica, mamica fericita de Ana (15.12.2008)
24+

Fratior dulce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Betty pai tu vrei sa aiba peste 4 kg la nastere! Las-o ca e fetita finuta! L s-a nascut cu 3200g, mie mi se pare super OK; bine ca tu oricum faci ceza asa ca iese usor si nu te intereseaza


Gata ma bag la nani burticile!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefana0909 spune:

Un alt voinicel la orizont!
Yvy, sa creasca in continuare sanatos!

Mai fetelor care aveti fetite, ar trebui sa trageti un ochi la feciorii nostri si sa alegeti de pe acum cate ceva! pana nu ne curteaza fetele de la odiseea de decembrie, cu ceva mai ''prospaturi''!

21+ "Bubu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodora86 spune:

yvy la ceilalti 3 copii am avut eco la 34 sap si toti au avut 2500g pe primu l-am nascut la 39sap si 4 zile de 3,080g, pe al 2 la 42 sap de 3522g, pe a 3 la 40 sap de 3074g

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Yvy, sa fie sanatos! Alt voinicel!

Happy Ama 27+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

YVY, SA-TI TRAIASCA VOINICELUL!!!

Bobitza 22+ Rebeca Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Citat:
citat din mesajul lui stefana0909

Mai fetelor care aveti fetite, ar trebui sa trageti un ochi la feciorii nostri si sa alegeti de pe acum cate ceva! pana nu ne curteaza fetele de la odiseea de decembrie, cu ceva mai ''prospaturi''!

21+ "Bubu"


Stefana, frumusei is toti, al tau l-am admirat mai inainte la fetzisoara dar cum n-ati pus poze decat cu fatisoara lor, n-as prea da pasarea din mana pe aia de pe gard, is orientata deja, il ochesc demult pe al Paulei ca sta bine cu "dotarea", asa putza nu-i de ratat. Stie Paula cum e cu marketingul, si l-a promovat clasa I.

27+

bebitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Yvy, mare flacau ai, sa-i pup io nasucul!Pai nu vreau sa fie decat de 3100 g la nastere, nici nu cred ca va avea mai mult, fata la 41 saptamani a avut 3550 g deci nici piticuta asta nu cred ca va avea la 38 si ceva mai mult de 3100-3200. Ei de la 28 saptamani in sus cresc spectaculos asa ca 800 g- 1000 g intr-o luna din ultimele e tocmai bine.

27+

bebitza

Mergi la inceput