Felicitari De_ea! Hai Lai! CIRESELE Mai-Iunie2013

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

Inca una si plec

Va trimit pe mailul comun o lista primita de la o prietena ce i-a fost data de medicul pediatru cu necesarul pt bebel. Nu am citit-o toata dar sa o aveti.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca1109 spune:

Citat:
citat din mesajul lui flafi

Citat:
citat din mesajul lui raluca1109


AMR 1s

Raluca


S 38+ Miruna-Maria


Ma apuca panica la semnatura ta!!!!!!! Inca nu realizez deplin

37+ cu Vlad Alexandru



Da, stiu. Mai e putin.

Raluca


S 38+ Miruna-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris1211 spune:

Hola, gagici!

Am fost ieri la dr si mi-a zis ca bebe in principiu e ok, a ramas putin in urma cu greutatea (adica eu sunt in saptamana 35 de sarcina, iar bb e in saptamana 34) - 2,2-2,3 kg (e posibil ca diferenta sa fie si de la faptul ca este alt ecograf - cel din maternitate) si ca la nastere va avea 2,9-3 kg.
Am intrebat-o daca mai sta bebe in burtica pana dupa Paste si dupa control mi-a zis ca e tot sus sarcina si ca ar trebui sa stea.
Oricum urmatorul control e pe 30,04 si mai vedem atunci. M-a oprit de mi-a pus o perfuzie cu fier ca mi-a iesit cam mica hemoglobina si apoi am venit acasa. Sotul e un pic impacientat ca de ce nu e bebele mai grasut, dar nu am ce sa fac - am papat de toate, am luat vitaminele toata sarcina, dar atat a asimilat bb. Cand i-am spus si de copilul unor prieteni (care acum e un grasunel) ca s-a nascut tot de 3 kg, s-a mai calmat.
Mai nasol e ca la farmacia spitalului nu se gaseste vaccinul anti RH care trebuie sa-l fac la maxim 72 ore dupa nastere si asta inseamna ca trebuie sa-l cumpar si din cate am auzit cica ar fi vreo 500 ron, dar asta e.

Ma bucur ca in mare suntem toate binisor, fetele cu raceala va doresc muuulta sanatate.
Am uitat sa va spun ca am ramas impresionata de cum arata maternitatea de stat - zici ca e privata clar.
Cam atat de la noi.

va pup


Happy 35 + cu Anda-Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flory_blanca spune:

Neata.

Ralu ia lamaie cu miere multa si pt tuse sirop de muguri de brad. Pe mine asta m-a ajutat. Cand nu am mai putut am apelat la varianta rapida, adica spray de gat bioparox si a doua zi nu am mai avut nimic. Multa sanatate.

Fluturash nu te supara asa sunt soacrele, macar a ta vrea sa aiba grija de sot a mea cand am avut nevoie ne-a lasat cu ochii in soare, o doare in partea dorsala de noi in schimb la cumnata-mea e toata ziua nu mai stie ce sa ii faca. Ma mai apuca si pe mine nervii dar incerc sa ma abtin pt. ca tot eu ies in castig asa si macar nu il mai fac pe sot sa se simta prost.

Vicky faci discriminari... Ia tradu si tu lista aia. In romana sau engleza. dar nu ma lasa sa mor de curiozitate. Nu pot sa cred ca deja iti pregatesti bagajul, imi amintesc cand citeam ca trebuie sa stai in pat si erai stresata, doamne ca mi se parea ca nu se mai termina postarea ta. Ce a trecut timpul.

Imi propusesem sa zugravesc bucataria inainte de Pasti dar asa nu am nici o tragere de inima sa imi fac santier in casa, mai am cateva zile sa ma hotarasc si daca nu o las balta. De fapt asa de lenesa am fost ca nici pt bebe nu am facut nimic. Sper sa imi revin sa ma mobilizez ca a zis si mama ca ma ajuta si vara-mea la fel, a zis ca fac ele tot eu numai sa dau indicatii. Ma si vad in varful patului cu degetul dirijand, hehehe.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Buna ziua !
Flory e super haioasa Nadia !
Raluca ma bucur ca e totul in regula cu Miruna ,asa ma ia cu emotii cand ma uit la semnatura ..!
fluturash inteleapta decizie ati luat cu toate ca e cam costisitoare !
cita-Ralu si duduta multa sanatate !
Flafi asa ce m-au chinuit si pe mine gazele in sarcina asta si nimic nu merge ,din cauza asta nu pot sa mananc nici prea multe cruditati si de aici apare si constipatia ,sper ca dupa sarcina sa se amelioreze situatia .
Iris ma bucur ca e totul in regula cu Anda ,cat despre greutate ai vazut ca m-am stresat si eu dar m-am linistit ca m-am uitat pe eco de la 32 saptamani si acolo toate masuratorile erau in regula ,asa ca nu-mi mai fac griji ca stiu ca acum bebe e mare si masuratoarea se face mult mai greu.
Hellie dupa Raluca si Flafi cred ca urmeaza Irinuka si Vicky la nascare ,asa ar fi corect sa ne asteptam randul ,eu una nu vreau sa sar peste rand sa nu ne suparam .
Irinuka tot 2 in 1 esti ?

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum36+Eduard-Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paulinio spune:

Flory, daca ai cine sa faca si tu doar sa dai indicatii eu zic sa te mobilizezi. Cu bebe va fi mult mai greu de facut ceva... plus ca nu e bine sa aduci mirosuri noi si praf... deci mai bine acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cita_ralu spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluca1109

Neata!

Fluturash, felicitari pentru decizie!

Noi lenevim in pat. Ma uit la seriale.
Trebuie sa ma duc pana la banca sa imi ridic cardul si la serviciu, dar nu am niciun chef, mai ales ca sta sa ploua.

AMR 1s

Raluca


S 38+ Miruna-Maria






32 + Matei Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Flori, clar fa acum ce si de facut. Gandeste te la mirosuri si praf. Nu de asta are nevoie bb.


Vicky, Printzesone and BB (37+)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Sunt la analize si se misca astia ca ochiul mortului. Asa ma seaca.



Vicky, Printzesone and BB (37+)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elyana spune:

Neata!

Eu sunt cam morcovita azi, acum 2 saptamani l-am rugat pe al meu ceva, m-a amanat cateva zile, iar apoi liniste. In weekend i-am amintit si pana la urma, ieri mi-a zis ca nu poate. Iar cand i-am zis ca stia de 2 sapt mi-a raspuns ca eu de doua zile l-am anuntat (adica in weekend)

Asa de rau m-a afectat ca n-am dormit azi noapte aproape deloc (eu rar ii cer ceva, de obicei ma descurc singura, acum chiar aveam nevoie de ajutor). M-am simtit atat de singura..

Cand m-am trezit nu aveam chef de discutii, i-am zis doar ca sunt cam ingrijorata vizavi de viitor si ca nu stiu daca ma voi descurca, el tot imi zicea sa stau linistita, ca are el grija de tot

Sunt coplesita de tot si e frustrant sa fiu nevoita sa ma gandesc si sa rezolv tot hormonii ....

29+ Gabriel Luciano + Mikael Damian

Mergi la inceput