Felicitari De_ea! Hai Lai! CIRESELE Mai-Iunie2013

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kabecka spune:

Deny, stai cumintica acasa, eu asa zic! de ce sa risti?Mie mi-ar fi teama sa plec la asa drum lung si la atatea saptamani de sarcina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elyana spune:

Deny, nici eu nu as pleca... mai ales singura, mai ales cu microbuzul! Nu zic ca te apuca pe drum... dar ai mari sanse sa se declanseze mai devreme, cat timp esti in romania, tocmai din cauza drumului (si nu drumul pana in tara, ala e usor, pe autostrada, dar cand ajungi in hartoapele noastre mioritice...)

Nu poti sa stai tu linistita pana nasti? Numai pt cat te-ai stresat cu cardurile si asigurarile si tot.

dar daca nu si nu... iti doresc un drum linistit si o vizita fara incidente

29+ Gabriel Luciano + Mikael Damian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DenyAnd spune:

Ca tot vorbiti de colostru , ma verific si eu, prezent si la mine .
Dar ma si dor sfarcurile, mai ales cand stau fara sutien.

La mine sunt cam mari sfarcurile si cand stau in tricou, mi-e cam incomod, plus ca la rece se fac tari si se vad bine prin tricou

Mereu port sutienul. Numai noapte le las la relax.
Sa vad cum o fi dupa nastere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DenyAnd spune:

Multumesc fetelor pt raspuns legat de calatorie
Chiar aveti dreptate

M-ati convins, stau linistita acasa.

Mai sunt sarbatori, va mai fi si la anul Pastele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Deny stiu ca ti-e greu printre straini dar poate poti sa-i convingi pe parintii tai sa vine ei la tine de Paste ,eu in anul in care l-am nascut pe Dragos (am nascut pe 22 dec) le-am spus socrilor si cumnatilor sa vina ei la noi cu toate ca traditia este sa ne strangem la socrii acasa si asa au facut au venit pregatiti cu oalele cu mancare si totul a fost ok. La tine e diferit ca mai e si distanta care e mai mare dar poate reusesti sa-i indupleci sa vina la tine si asa iti potolesti dorul. Stiu ce inseamna dorul de parinti.

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum36+Eduard-Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen333 spune:

Deni, mai bine chemi pe cineva de Paste, multiple avantaje- alegi cine sa vina si nu ai stres. Eu nu mai plec nici la prieteni in vizita, am anuntat, au fost draguti ca poate vin ei de Paste pe la mine. Dar cei de care vorbesc au copil si stiu cum e, mai am de convins unii.
Sau stai in sesiune prelungita de discutii pe net, cu ei, ai sa vezi ca si asta e obositor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monik86 spune:

Am revenit

Deny, felicitari pentru prima pagina, arata super! Eu una n-as pleca nici acum la 30 de saptamani pe niciunde, parca nici la cativa km de Tm n-as pleca. Dar astia-s piticii mei, ca nu prea mai am chef sa merg pe nici unde (numa la Zoo am vrut si m-a dus sotul duminica, ca l-am tot batut la cap si chiar a fost vreme frumoasa ) Intr-un fel e de inteles, ca vrei la mami tau de sarbatori, dar eu una nu m-as aventura. Si eu am o invitatie la petrecerea verisoarei din Germania pe cand o sa am 35-36 sapt si zic pas din start.

Felicitari fetele pentru colostru! Carmen3, Raluca si ELyana, daca nu ma insel. Mie inca nu-mi curge nimic, dar mai vad seara ceva alb pe sfarcuri. Poate e si asta un inceput!

Am fost la eco, domnisoara are 1500g e intoarsa, cu capsorul pe partea dreapta jos, spatele si funduletul pe dreapta si picioarele pe stanga Am vazut-o un pic la fata, se mira si dr de cat se misca. Mi-a zis dr ca pot sa nasc natural, ca pare ok pana acum si urmatorul control va fi tot peste o luna


30+ cu Adelina Timeea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Felicitari Monik ! Tot asa sa fie si de acum in colo !

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum36+Eduard-Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

Deny stai tu acasa de Paste, lasa nebuniile cu venitul in tara cu autobuz . E riscant cu masina personala sa nu mai vorbim de mers cu transport comun.
Crezi ca se va opri soferul de cate ori vei avea tu nevoie sa faci pipi? De cate contractii vei avea pe drumul din tara plin de gropi? Cine stie cat de aerisit va fi autobuzul ala, poate sunt multi frigurosi sau caldurosi acolo. In plus atatea ore de stat pe scaun la 36 de saptamani...
stai acasa

Hmmm... Pastele... Nu stiu, mi-e greu sa gandesc pana atunci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cita_ralu spune:

Dragelor

Deny si eu votez sa stai cumintica , mie una mi-e frica sa mai plec undeva in mai

De-ea felicitari

Raluca si Flafi acum acum scoatem motatele si pentru voi

Micheuff la pat ... dar lasa ca sta ciresica la caldurica si mami croseteaza frumos.

Vio bebe o sa stea si el la caldurica si o sa vina cand o sa fie si tati acasa

Noi suntem bine, ne revenim dupa raceala, m-a terminat tusea, sa nu mai vad ceai si lamaie acum suntem pe trecute ...

In rest si noi cu ganduri de curatenie, nu am stare imi fac planuri si ma apuc pe aici, ma termina ca nu pot face cum eram eu obisnuita acum spal 5 farfurii si zici ca m-a calcat trenul dar asta este mai stam, mai facem ... mi se pare ca intra zilele in sac.

De Paste o sa mai plecam si noi la tara, sa stau si eu cu burtica la soare un pic si sper la o fuga la mare ca este in acesi directie

In rest ma gandesc ce mai avem de luat pt bebe, liste si liste.

Flafi deci pana la urma ce ai pregatit pt bagaj? Poti sa mai pui o data link-ul cu centrua ca l-am pirdut si nu gasesc mesajul. Multumesc .

Va pup pe toate sa avem o zi frumoasa desi vad ca s-a cam ascuns soarele ma intorc la treaba



32 + Matei Gabriel

Mergi la inceput