Stelute de iulie-august 2013(83)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns JoyJoy spune:

Fetelor!!!!!!!

Ma uit ca tuta, ca vacutza la poarta noua, ca ... nu stiu ce... la burticile voastre. Si incep sa ma intreb si eu ce m-ati intrebat voi mai in gluma mai in serios acum 3 saptamani. Unde tin eu 2 don'soare?

Azi m-am inarmat cu aceiasi bikini, am scos aceeasi oglinda de la naftalina, acelasi set-up, pana si ceasul si bratara le-am ales aceleasi, lumina, unghi... si... "cheese"!

Am descarcat repede poza in calculator sa o compar. Si ma uitam tot ca vacutza, gandindu-ma ca au trecut aproape 3 saptamani, intru maine in 20 de saptamani si ochiu' meu vigilent nu poa' sa vada schimbarea. Poate doar putina sunculitza, dar nu burtica! Am urcat poza pe picasa, de parca acolo s-ar vedea altfel si am dat click-uri stanga dreapta pana am obosit.

Pe 22 ma duc la morfofetala, la amnio nu mi s-a zis ca ar fi ceva in neregula cu vreuna. Karatista are 4 zile inaintea DPN, Curioasa e cu 3 zile in urma DPN... ceea ce mi s-a spus ca e in limitele normale.

Apropos, pentru vergeturi mi-am cumparat acum o saptamana "Emulsie antivergeturi" de la Me&Mom by Cosmetic Plant. Are o textura foarte misto, contine vitamine, elastan, colagen si extracte naturale. Uneori ma dau cu ea, alteori cu un mix facut de mine din uleiuri naturale, in care primeaza uleiul de cocos (mi-a fost recomandat ca number 1 in combaterea vergeturilor). Deocamdata nu vad niciun "damage", sper sa mearga combinatia cu succes si in continuare.

Mess, sunt alaturi de tine, dar nu sunt cea mai in masura sa dau vreun sfat (eu am luat decizia analizand eu cu mine insami), fiecare face cum simte si cum crede ca e mai bine pentru ea... Singurul sfat pe care ti-l dau ar fi sa nu iti mai faci probleme ca ne spui noua... descarca-te... uneori simplul fapt ca poti sa iti impartasesti trairile sau supararile iti poate crea o stare neasteptata de bine... Stresul este dusmanul nostru numarul 1...

Aaaa... sa nu uit... Sa va fie rusine cu torturile voastre , la Bucuresti n-ati trimis nici macar o feliutza!



Jo 19+

Gugulushele

Never give up on a dream just because of the time it will take to accomplish it.
The time will pass anyway.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalia87 spune:

Buna mamicutelor.Am postat cateva noutati pe facebook,daca va intereseaza. https://www.facebook.com/babywith.style.7?ref=tn_tnmn
va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mony08 spune:

betty

Delia dureri am avut tot timpul,dar azi m-au terminat,a fost mult stres la lucru,am avut si mult de alergat(alergat la viteza la care se poate acum)....si am ramas si singurica sa le fac pe toate.
De cand am venit acasa am contractii si dureri intruna,sper sa-mi treaca,desii am luat doar no-spa ca tocmai acum nu mai am uscosin.
Nu stiu daca mai rezist 2 saptamani pana ies in prenatal,dar sper ca pana saptamana viitoare cand merg la doctor sa fac fata.

olimp mai putin,dar saptamanile astea doua o sa fie cele mai lungi pentru mine.
Stiu senzatia cu ridicatul de pe scaun,in momentul in care ma ridic simt ca mi se rup toate oasele deodata

Acu ma pun sa cronometrez contractiile....sa vad daca e cazul sa-mi sun doctorul sau pot sta linistita.

va


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Mony, eu cand aud cuvantul cronometrat ma inverzesc la fata!! Pai ia-ti si tu un concediu medical, ca vad ca chiar nu e de glumit la tine!!

Joy, te rog sa mai postezi poze, cand esti si tu o grasa, ca si noi...ca jumate de fata imi e verde de la Mony ( ingrijorare legata de contractii) si jumate e verde mai deschis ( invidie) de la tine. Dar sa stii ca a crescut un pic fata de poza precedenta.

Paula, mamica lui Raul Ionut nascut la 24.07.2010 si 27+ , bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Joy, am analizat cu atentie pozele tale, hai sa-ti explic de ce ai impresia ca nu ti-a crescut burtica: daca privesti atenta, in prima poza burta e mai tuguiata pt ca din zona buricului in sus ai o panta mult mai abrubta spre deosebire de poza actuala in care deasupra buricului s-a umflat si mascheaza "tuguiala" de data trecuta. Concluzia este ca fetele au umplut mai bine spatiul burti si mai uniform si iti creeaza falsa impresie ca burta n-a crescut. Paula citesti si tu da? Ca si caracteristica ne intereseaza VOLUMUL burtii nu circumferinta neaparat, volumul indica de fapt ca a crescut locatarul/rii din ea. Uite la Joy se vede clar ca ea s-a marit in sus deci fetele ocupa mult mai mult loc decat in poza precedenta chiar daca la ochi sau chiar la circumferinta nu-i f mare schimbare.

26+

bebitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Sa nu mai vorbim ca volumul poate creste si in detrimentul stramtorarii celorlalte organe din care o parte se face inspre spate ( asa ca nu-i doar gluma ce-am scris mai devreme ca unora ne creste burta in spate ...cel putin mie sigur spre deosebire de a Yvyanei care se pare ca e toata in fata)

26+

bebitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JoyJoy spune:

Betty saru-mana!

Trebuie sa recunosc ca nu m-as fi gandit asa. Mare dreptate ai!

In seara asta dupa dus am pus pe mine un neglije care imi place mult. Fata de acum 5 sau 6 zile cand l-am purtat ultima data, il simt mult mai stramt in partea de sus, imediat sub sani. Acum 5 zile nici nu il simteam, acum il simt. Am o scuza ca-s la prima sarcina?

Cata atentie si cata rabdare cu scrierea explicatiei! Ai lucrat cumva in invatamant?



Jo 19+

Gugulushele

Never give up on a dream just because of the time it will take to accomplish it.
The time will pass anyway.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JoyJoy spune:

Citat:
citat din mesajul lui paula_m

Mony, eu cand aud cuvantul cronometrat ma inverzesc la fata!! Pai ia-ti si tu un concediu medical, ca vad ca chiar nu e de glumit la tine!!

Joy, te rog sa mai postezi poze, cand esti si tu o grasa, ca si noi...ca jumate de fata imi e verde de la Mony ( ingrijorare legata de contractii) si jumate e verde mai deschis ( invidie) de la tine. Dar sa stii ca a crescut un pic fata de poza precedenta.

Paula, mamica lui Raul Ionut nascut la 24.07.2010 si 27+ , bb2



Jur ca nu stiu despre ce vorbesti. Eu nu am vazut nicio grasa in nicio poza!



Jo 19+

Gugulushele

Never give up on a dream just because of the time it will take to accomplish it.
The time will pass anyway.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Corect, Joy, si imi cer scuze fetelor!! Tb sa zic grasa de mine...prea multa munca, nu face bine, nu mai gandesc logic

Paula, mamica lui Raul Ionut nascut la 24.07.2010 si 27+ , bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

delia r ce bine iti sta in poze in fustita mini ..super..si burtica este asa de finuta...

joy se vede ca a crescut burtica are alta forma ...e mai rotunjoara si deasupta buricului , avand torsul lung a avut unde sa se intinda in sus ...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

28 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput