Stelute de iulie-august 2013(82)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Maytrei deci inca una in echipa Zinnnatelor! ... incep sa ma simt din ce in ce mai confortabil dpdv psihic, astazi eram cam crispata si ma revoltam ca s-a intamplat asta dupa ce toata sarcina n-am racit deloc si m-am ferit sa ma imbolnavesc in vreun fel. Era ca un fel de infrangere la final ... din pacate nu putem controla totul, am mai primit o lectie.

26+

bebitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_popa27 spune:

Betty suntem multe care nu am facut testul ... mai ales daca zici ca nu e cu nici un simptom acum am si eu emotii pt urocultura.
Ai dreptate Alina sa se mai streseze si ei macar atunci ca mie imi vajaie capul de variante pt toate prostiile.
Betty mereu ma amuz cand ma gandesc la sotul tau ca "MARELE FERTILIZATOR"

27+
viitoare mamica de Medeea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RLK spune:

Betty, nasti normal sau prin cezariana?
Acum intru eu la banuieli, ca mie dr mi-a spus ca daca nasc prin cezariana e ok sa nu tratez infectia urinara.Antibiograma indica ca fiind sensibila bacteria numai la antibiotice care nu erau ok in sarcina...
Precizez ca nu am niciun simptom. In mod sigur daca nu eram gravi n-as fi stiut ca o am.

Am pus si eu inca 2 poze .

RLK 28+ Mara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Citat:
citat din mesajul lui diana_popa27

Betty mereu ma amuz cand ma gandesc la sotul tau ca "MARELE FERTILIZATOR"



Da, da Diana ... are doua victorii mari in palmares: asupra steriletul si menopauzei, sper sa nu i se adauge peste cateva luni si victoria cu nodul trompelor ca am pus-o.

26+

bebitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

RLK, prin cezariana intentionez sa nasc dar sa stii ca la mine un mare stres era si faptul ca am infectia asta de mai demult si n-am tratat-o nestiind de ea ... la intrebarea asta ambii medici mi-au spus sa stau linistita ca daca nu s-a intamplat nimic am scapat, nu-i nici o problema. In legatura cu netratatea inectiei uite acum caut mesajele prin care am comunicat cu ginecologul azi si iti scriu citat exact din ce a raspuns:



26+

bebitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Eu: "inteleg ca nu-i indicat sa lasam netratat ecoli asta?"

Ginecologul: " Nu trebuie lasat asa, bacteriuria asimptomatica poate duce la cresterea riscului de nastere prematura si de rupere prematura a membranelor, este in regula tratamentul, nu va afecta sigur sarcina, sa nu va faceti griji din cauza aceasta"

26+

bebitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RLK spune:

Am inteles.Ms Betty.
Totusi, dupa ce intru in prenatal, o sa fac testul cu 2-3 litri de apa pe zi...si o sa repet urocultura.

Noapte buna gagici!


RLK 28+ Mara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

la mine de cand meau multa apa nu a mai aparut

amalia tsakoniati
27+ Maria-Anastasia Irini-Ioanna
DOAMNE ITI MULTUMESC!
FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota .










Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Noapte buna RLK, asa as face si am facut si eu: as repeta urocultura, gandeste-te ca eu am facut-o la 4 laboratoare din care 3 deja au dat rezultatul ca fiind pozitiv cu Ecoli, eu nu mai pot avea dubii ...

26+

bebitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodora86 spune:

BETY eu am luat la toate sarcinile de cite 2 ori antibiotic cite 7 zile dar numai cel care era permis ,am 3 copii sanatosi tun nu am avut probleme cu ei s-au racit prima data cind aveau 2 anisori,nu inteleg de ce iti este frica sa iei antibiotic,cu ce poate sa iti afecteze bebele ?

Mergi la inceput