Stelute de iulie-august 2013(82)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns teodora86 spune:

Dragelor aici este f usor cu bagaju petru maternitate ne da lista de la spital cu ce avem nevoie ,camasile,pijamalele ,chilotii,tampoanele noastre ne da voie sa le folosim dupa ce am nascut cit suntem in travaliu ne da ale lor,dupa ce nasc bebe ramine la mine nu il ia de linga mine nici un 1min,daca nasc normal si nu sunt probleme cu nici unu dintre noi dupa 24 ore imi da drumu acasa daca nasc prin cezariana 3 zile stau in spital ,sotul poate sa asiste la nastere ii da voie sa filmeze daca vreau ne interzice sa folosim vata zic ca facem infectii de la ea,la care suntem programate la cezariana ne zic ca ar fi bine sa ne luam pompa zic ei ca ne ajuta f mult nu chinuim copilu si nici noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodora86 spune:

am facut vineri testu pentru diabet astep raspuns ,sper sa fie bun,miercuri am ecograf si vaccinu pentru rh negativ,si copii mei m-au intrbat acum 2 sap pe unde iese bebe si le-am aratat cicatricea de la cezariana si s-au lamurit,eu sigur am iar infectie ca fac pipi cite un pic unde a-ti fugit toate????????????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Teo eu sunt pe-aici, nu-mi este neaparat frica de antibiotic mai ales acum cand sarcina este marisoara doar ca eram clar mai relaxata daca nu era nevoie sa-l iau, reusisem sa ma tin la distanta de toate racelile in iarna asta.

26+

bebitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Neata! Preiau stafeta... Sunt chioara de somn dar m-am trezit si ma gandeam ca nu am simt-o deloc azi noapte pe fata asa ca m-am panicat, m-am tot foit pe toate partile si nimic.Am coborat la bucatarie si m-am infipt in tortul de cioco. Rezultatele, desi anemice, n-au intarziat sa apara, am primit ceva suturi pe stanga dar cred ca pitica a savurat tortul in somn la cat de lesinate au fost loviturile. Vad ca se aude Rares, fug in pat poate mai dormim putin.

Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 27+ Letitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Buna dimineata

Eu sunt tare relaxata daca nu-l simt pe asta mic . Poate sunt o mama denaturata, dar ma gandesc ca poate mai doarme si el....


viitoare mamica de hocheist 24+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Neata Rodica! Voi sunteti mai micuti, pe atunci nici eu nu ma stresam. Dar acum eu o simt aproape nonstop si foarte serios. De asta m-am panicat. Cand merg noaptea la baie, o simt, cand ma intorc de pe o parte pe alta in somn, imi mai da cate un sut, ziua la fel mereu ii simt prezenta. Stiu ca la un moment dat, cred ca de pe la 25 sapt ei incep sa miste des si asa trebuie sa ramana pana pe la 33 sapt cand nu mai au loc si misca mai putin. Asa am citi la sarcina pe sapt.

Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 27+ Letitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

neata fetelor

am facut ochisori ... , dar cu un gat inflamat ma doare , cred ca de la sucul rece de ieri de la botez.... , asa imi trebuie daca nu m-am putut abtine...

ma asteapta mierea propolisul si siropul...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

28 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Buna dimineata Doxy, Delia si Olimp!

Oxy, asa m-am ingrijorat si eu azi dimineata cu diferenta ca a mea inca n-a miscat decat foarte foarte vag, nici nu-s sigura ca erau miscarile ei ... la mine diferenta fata de tine este ca noaptea dorm adanc si niciodata nu constientizez miscarile dar cand ma trezesc in general isi da drumul, acum a miscat asa mult mai usor drept pt. care am pus aparatul de ascultat in functiune: doarme gagica ca valiza, inima ii bate regulamentar 135-140 batai pe minut. Stai calma ca dorm gagicile, isi fac somnul de frumusete, trebuie sa iasa intr-un mare fel peste 11-12 saptamani.

26+

bebitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

oxana exact asa face si Ilinca toata ziua se fataie...si noaptea deasemenea...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

28 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

neata betty si eu suspectam ca multe din miscarile ei le face in somn , nu cred ca poate sa fie treaza atata timp...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

28 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput