Stelute de iulie-august 2013(82)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Rodica, iti zic maine dimineata ca acum e la frigider.
Merci de pontul cu camasile, nu m-am gandit sa caut in magazine, de fapt nici nu stiu unde, dar am sa intreb...

Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 27+ Letitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

La noi sunt dupa cum am zis, de la cele mai iefyine magazine, chiar si la unul de langa blocul meu (magazin ca pe vremea lui "taticu") pana la magazinele din mall. bine acolo regasesti in pret chiria , dar e aceeasi marca, acelasi bumbac.


viitoare mamica de hocheist 24+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Buna seara!!
Mony, si ce i=ai raspuns copilului?

Eu nu mi-am luat nici o camasa de noapte, ca mi-au dat de acolo, si acasa nu le-am purtat, ca mi-e nu-mi plac camasile alea...

Iar am un mucos langa mine, asa m-am saturat de mucii astia!!

Paula, mamica lui Raul Ionut nascut la 24.07.2010 si 26+ , bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

Citat:
citat din mesajul lui doxy

Fetelor ma scuzati daca v am facut pofta cu tortul. Eu de fapt am vrut sa ma laud ce gospodina sunt. Rodica, crema e dupa reteta ta. Mi a parut mai simplu de facut.
Ele, stai linistita ca alea din poze nu s gravide, sunt modele.
Dar camasile mi au placut. Fetele din Iasisi nu vreti sa facem o comanda ca daca depasim 200 lei transportul e gratuit. Eu mi as lua doua camasi.

Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 27+ Letitia




si eu vreau o pijama dar stii ca la CV nu avem voie decat cu chiloti de acasa, nu?

-----

O poveste cu Minuni - o roza, un fluturas dragalas si 23 s


Slava Tie, Doamne!

The colder the winter the warmer the spring

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Paula, multa sanatate piticului! Mucosul meu e la aerosol acum, l-am luat din start ca sa nu avem surprize. O sa-i dau si sirop Biosept.

Maitrei, nu stiam de CV ca nu e voie... Eu data trecuta mi-am luat, dar n-am folosit, mi-era prea lene sa scot din bagaj si sa ma schimb la 3 ore, ca nu ma primea la alaptat cu halat de acasa. Dar camasile mi se par dragute si as vrea pentru acasa. Mai ales cand am musafiri, stii cum, noaptea mai ies la baie, sau dimineata ne mai intalnim pe hol. Ca in rest umblu in chiloti si maieu.
Dar vad ca zice Rodica ca se pot gasi si in magazine in oras, o sa caut si daca gasesc te anunt. Daca nu facem o comanda, poate apare si Oana si vrea.

Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 27+ Letitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Mony, chiar, ca de doua ori deja am vrut sa te intreb si uit... Ati gasit solutia? Cum ii explicati copilului.
Rares n-avea trei ani impliniti cand m-a intrebat la baie mami unde este cuculetul tau. Atunci i-am zis sotului ca e cazul sa faca el baie cu Rares.

Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 27+ Letitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Oxana, cu ce-i faci aerosoli? Raul doar muci are...
Am uitat de biosept!! Tura asta ii dau Propolis, dar urmatoarea chiar ii iau biosept.

Edit :Raul stie fetitele nu au puta, ca au tate mari

Paula, mamica lui Raul Ionut nascut la 24.07.2010 si 26+ , bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Paula draga, iar cu muci!!!! Multa santate


viitoare mamica de hocheist 24+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Paula, ser si acc. ii fac vreo trei zile si plus biosept si scapam ieftin. Asa am trecut iarna fara probleme. Bine Rares e mai mare si deja si-a format imunitatea. Are muci si vad ca ii rupe din gat, dar nu tuseste si nici febra nu are.

Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 27+ Letitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_popa27 spune:

Eu vara dorm numai in chiloti sau max cu un maiou larg pe mine. La ce stil de a dormi am mai mult ma incurca camasa de noapte si ma trezesc cu ea in jurul gatului si cu fundul gol..dar banuiesc ca pe acolo dupa nastere nu o sa avem prea multa pofta sa ne labartam .
Delia tu zici sa luam halate cu maneca lunga sau trei sferturi daca e sa luam ?
Eu ma gandeam ca e folositor pt dus eventual dar nu stiu cum sta treaba .. ca sa imi iau vara dupa mine halatul de baie..o data ca ocupa un spatiu f f mare in bagaj si ce am eu sunt f groase si nu ma vad vara cu ele pe mine. Ma gandesc ca un prosop mare e suficient pt dus nu ?

27+
viitoare mamica de Medeea

Mergi la inceput