Burtici de noiembrie-decembrie2013!!!(2)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Meme83 spune:

Buna,

Am fost la ginecolog in 10 aprilie, si mi-a dat vestea cea buna: sunt insarcinata (4 sapt si 5 zile). La ecograf intravaginal s-a vazut un saculet cu un punct negru :)
Maine ma duc la endocrinolog, am Tiroida autoimuna cu tratament Eutyrox 75.
Urmatorul control va fi peste 3 saptamani, sper sa fie totul in regula pana atunci. Imi fac griji din cauza tiroidei autoimune, am inteles ca in acest caz risul de avort este mai mare.
E prima mea sarcina.

Sanatate va doresc,
Meme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns drianny spune:

Imi pare bine meme ca ti-ai vazut minunea la eco, bine ai venit printre noi si iti doresc sarcina la termen si bebe sanatos!!!!

Mamica de baietel scumpel Rares Andrei de 3 ani si 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaraluca83 spune:

Bun venit intre noi Meme . Sarcina usoara si bebe sanatos si la termen ! Si eu am tiroidita Hashimoto, sau autoimuna, dar din fericire eu nu iau tratament. Nu i-am spus nici doctoritei ginecolog, nu am stiut ca e asa important.

Azi dimineata am facut testul pt. Torch, vineri iau rezultatele, Doamne ajuta sa fie bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Meme83 spune:

E bine sa spui ginecologului de problema, pentru ca in perioada sarcinii nevoia de hormoni creste si e important sa-ti monitorizeze valorile.

Meme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns drianny spune:

Buna dimineata!!! Va invit la o , desi nu prea am voie sa beau!!!!
Anaraluca in cat timp vin rezulatele pt complexul torch??? Trebuie sa merg si eu sa fac analizele dar parca nu mai am timp de nimic si vreau sa stiu sa nu ma duc prea tarziu , vreau sa le am la urmatorul eco.

Mamica de baietel scumpel Rares Andrei de 3 ani si 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaraluca83 spune:

Buna fetelor ! Drianny , mi le-am facut ieri si vineri am rezultatele. E posibil sa vina si mai devreme la alte clinici, aici le trimite in alt oras pt analiza.

Fetelor ati patit sa fiti super artagoase in perioada asta? Eu ma cam iau de oameni . Nu aiurea, dar oricum nu mai sunt cea zambitoare si calma de dinainte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaraluca83 spune:

Adica din Piatra le trimite la Bacau , ca dinc e am inteles clinica are sediul principal acolo. Le recolteaza aici si le trimite acolo spre analiza. E vb de clinica Sante. Doctorita mea cu ei lucreaza si mi s-au parut ok. Analiza a costat 244 lei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns drianny spune:

mi se pare ieftin, eu m-am uitat pe site la synevo si costa 350 ron
am sa ma interesez la clinica sante, merci pentru informatie!!!

Mamica de baietel scumpel Rares Andrei de 3 ani si 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Buna ,
Fetelor, daca aveti medic de familie si colaboreaza cu casa de sanatate . Torch-ul este gratis pt gravida.
O zi frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaraluca83 spune:

Buna Nelay. Poate ai fost tu mai norocoasa , ce sa zic. Eu am intrebat clar la doctorita de familie si mi-a spus ca astea nu-s gratuite. Doar cele esentiale, care se fac la inceput, glicemie, urina, colesterol etc. sunt decontate. Complexul Torch nu. Asa mi-a spus mie si nu cred ca avea de ce sa ma pacaleasca, e o doctorita foarte buna!

Mergi la inceput