Stelute de iulie-august 2013 (80)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Buna dimineata
Vin si eu cu ochii umflati si capul cat un pepene Am indraznit sa beau ieri jumatate de cana de pepsi, eu nu beau asa ceva dar m-a plesnit pofta si cine a dansat toata noaptea in burta mea!!!! am adormit catre dimineata dar sunt tare ametita.
Picioarele mi s-au dezumflat peste noapte ca am dormit cu o perina mare sub ele. Cred ca ajung sa ma mut si eu in cealalata camera ca am perina sub picioare, perina intre picioare si perina la cap, saracul iubi nu mai are loc in pat de perinile mele.
Vremea nu e nici cum, nu e nici inorat, nu e nici soaredar parca cerul nu e nici senin , ciudat, sper sa iasa soarele ca sigur imi revin si eu.


viitoare mamica de hocheist 23+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dnapotecuta spune:

Am actualizat si semnatura. Va pup pe toate si va doresc un inceput frumos de week-end.

Alina 28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

happy nu te simti vinovata , daca iti tihneste bea..sotia varului meu ( la care merg maine la botze ) bea 2- litrii de cola /zi si fetita e super linistita , nu contest ca nu e stanatos mi-e una mi-i se pare cam mult dupa gusturile mele , o gurita , un pahar sa fim seriosi e ok.

si eu am impresia ca dospesc de la o zi la alta...si e normal cum zice si ele , bebebii cresc cam exponential...si Ilinca mea azi noapte nu a vrut sa ma lase 1,5 H sa dorm de la 3.30 pana la 5 dimineata , cred ca i-ar fi placut sa dorm in sezut sa fie ea nestingherita...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

28 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

alina e o delectare sa iti citesc postarile




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

28 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Ele, Olimp, eu ma gandeam sa nu fie nociv pentru bebe....

Alina, mereu e o placere sa te citesc. Cred ca ai putea sa scrii si despre cum se face frectia la picior de lemn si tot ar fi funny

Happy Ama 26+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Alina, mare adevar grait-ai! :D
Si sa stii ca aceeasi regula e valabila si la leaganul electric, sunt copii care nu vor sa fie pusi acolo, urla ca din gura de sarpe. Iar daca ai noroc si copilului ii place atunci e un lucru ff util. Pentru mine a fost, pacat ca I l am luat tarziu pe la 9 luni abia. Noaptea nu se punea problema caci oricum ne culcam cu totii si stingeam lumina. Problema era la somnul de zi. De cand cu leaganul am scapat de "adormit pe picioare". Plus ca atunci cand era mai agitat I'll puneam acolo si se linistea si aveam si eu parte de liniste.
Asta cu noapte buna si inchis usa la noi functioneaza din vara trecuta. Adica de pe la 3+.

Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 27+ Letitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxy spune:

Oricum eu leaganul l am folosit tot pentru partea cu somn/relaxare, nu ca si spatiu de joaca. Cand a mai crescut R. si ajungea sa si puna el muzica si sa traga de toate alea atunci devenise si spatiu de joaca dar I l am strans sa nu l strice. Eu am avut de la graco, avea si sunete din natura iar aia cu " apa care curge" I'll linistea maxim.

Ama, zici ca esti cu capu ' nori, ai?

Oxana, mami de Rares (11.03.2009) si 27+ Letitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Doxy, sunt. La propriu si la figurat

Apropos, ce carusel de patut recomandati? Eu as vrea unul cu sunet continuu sau macar melodii mai lungi. Am luat cuiva unul si am vazut ca multe au sunete care tin ff putin. In plus, ma dispera ca multe au un sunet de-ala fals de te zgarie pe creier.

Happy Ama 26+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Vad ca eu sunt invizibila pe aici

Am incercat sa fac capitol nou, am citit, am invatat, am respectat toti pasii si la final imi da eroare Am incercat de doua ori Este alta parola pt asta sau e aceeasi..... Nu stiu care e cauza de nu reusesc
In vizualizare mi-l arata asa cum trebuie.....

viitoare mamica de hocheist 23+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dnapotecuta spune:

Pfffff.... am vrut sa fac capitol nou insa se pare ca am sters din greseala mesajul cu parola de la Puala.... pt userul comun.

Alina 28+

Mergi la inceput