MONTIGNAC (187)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns child spune:

CAREES eu mancam, mai demult, mamaliga din faina de naut, cu telemea. Era ok, dar mi se parea ca aceasta combinatie cam ingrasa, mai ales daca o mancam frecvent.

Meniul de azi:
- paine integrala cu magiun
- 2 oua fierte cu ardei (intre cursuri)
- pizza cu blat de conopida
- chec delicios

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Child, eu ma cam destrabalez in ultimul timp, recunosc...sunt foarte conforma, dar imi cam fac toate poftele.Vedem noi cand ma voi urca pe cantar si voi vedea ca a luat-o in sus...ma potolesc imediat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ariadna16 spune:

Tocmai am citit ca nautul si hrisca sunt de maaaaare ajutor in dietele de slabit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Fetelor ,cum mancati fulgii de drojdie? Nu am mai auzit de ei pana acum ....



Mamica fericita de bebe NOURA (09.10.11)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Of tu Miha, numai vinerea vii la Cluj? Azi iar sunt in Alba. Daca vii luni, miercuri sau in weekend sigur ne vedem. Te pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Meniul de azi:
-cafea fara cofeina
MD: iaurt 0.1% cu fulgi de secara
P: varza calita cu carnita
G: portocala
C: inca nu stiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Puisor stai linistita ca oricum n-am timp, din tren sar direct la curs si invers. Da din pacate doar vinerea voi veni, dar am sa-mi rezerv o data sa stau pana sambata si atunci o sa ne intalnim. Iti spun eu din timp.

Ariadna nu stiu ce sa zic, in postul Craciunului mi-a fost mult mai usor, acum parca sunt foametea in persoana. Iar am enorm de mult de lucru, dorm putin si sunt tare dezorganizata. Saptamana asta de 3 ori mi-am uitat mancarea acasa si asta a insemnat ca am bagat orice a venit la rand, covrigi, paine .....asa ca nu ma simt in stare sa ma mai inscriu in nici o cursa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_a spune:

Raportul de azi pentru ieri: am facut niste ficatei de curcan la gratar cu castraveti murati - super deliciosi, sa incercati! si am facut si niste briose "savarine" (oua, tarate, lapte monti, stevia, praf de copt) care au crescut frumoase si pufoase; ca sa le transform in savarine din ce sa fac siropul???
Azi:
dim: putin chefir
pranz: omleta cu branza, castravete si ardei rosu
seara: cred ca tot ficatei voi face cu castraveti murati si savarinele

Pentru week mi-am propus un bors acru cu multa verdeata si o varza cu mult sos de rosii si ardei iute.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Buna dimineata!
Claudia, ca sa le transformi in savarine tai un capac, ca sa ai unde baga frisca, si le insiropezi cu sirop facut la rece din apa, fructoza si esenta de rom.Cantitatea de fructoza depinde de cat de dulce ti-a iesit aluatul.Pui frisca, le manjesti cu ceva roz(gem,sos de fructe de padure,ce ai prin casa, le lasi macar jumatate de ora sa se insiropeze bine, si , gata savarinele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ariadna16 spune:

Buna

Renuntati in gandurile voastre la sintagma Vreau sa slabesc repede. Nu iti propune sa slabesti, pentru ca nu vei avea sustinere din partea sufletului tau. Pentru el a slabi inseamna si a-ti slabi imunitatea, a-ti slabi vointa. Sufletul tau vrea sa fii bine cu tine asa ca reformuleaza dorinta. Propune-ti sa ajungi la o anumita greutate, sa eliberezi un numar de kilograme.

O zi minunata va doresc! Afara este soare!

Mergi la inceput