MONTIGNAC (187)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ariadna16 spune:

Cioco neagra? OK.
Nu, nu i-am scos, e complicat...imi asum acest IG=58

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

ariel multa sanatate tie si copilandrilor tai

porcusorii arata la mare arta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

Multumesc de urari!

caress, este ciocolata Kit-Kat...am pus-o doar de decor si pt ceilalti...eu am eliminat din portia mea purcelusii si "gardutul".

ariadna, tortul e acoperit cu cioco 75%. Sub crusta de cioco, se afla de fapt un cheese-cake cu aroma de capsuni si cu bucatele de mandarine, pe "blat" de fulgi de migdale.

pic de somn! ma duc sa-mi fac un ceai negru, cu smantana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Ariel. nici nu m-am gandit ca ai mancat-o tu, dar arata bestial asezate asa, ca un gardut..si ne facem idee si de dimensiunile tortului!
Gustarea mea glucidica nu a asteptat intervalul de 5 ore, ci de abia 3 si jumatate, asta e, mai aveam putin si lesinam, la propriu.Voi ati avut stari de hipoglicemie in primele luni?Pacat ca nu am un glucozmetru, tare mi-ar fi placut sa vad exact cat e.Am mancat orezul cu lapte si mi-am revenit aproape imediat.Deci nu era hipotensiune...Eu intotdeauna am avut glicemia foarte mica, la limita inferioara, chiar sub.Asta ar fi o explicatie pentru ritmul in care am slabit, cred, pancreasul meu in curand va uita ca exista si insulina, se va reprofila doar pe glucagon..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

caress, eu am avut mereu probleme cu hipoglicemiile. in primele saptamani de monti inca mai aveam "revolte", insa dupa vreo 2-3 luni s-au rarit, apoi au disparut aproape de tot. Uneori ma mai simt slabita si ametita, dar rar si atunci alimentez carburatorul :) Eu nu am tinut cont de intervalele intre mese, am mancat cand mi-a cerut corpul.
in ultimile zile am inceput sa mananc putin mai glucidic si vad ca nu am mai fost slabita.

tortul il fac in forma detasabila de 26 cm diametru si are cam 5-6 cm inaltime, depinde cata compozitie pun.

meniul meu de azi:
md: iaurt degresat cu fulgi de ovaz si caise uscate
pranz: salata imensa: salata verde, ciuperci crude, branza, prosciutto, ardei copt, cu fulgi de drojdie.
cina: mi-am pregatit un kefir si niste branza Gorgonzola.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Buna fetelor, mai trec pe aici din cand in cand.
Meniul meu de azi:
cafea cu cofeina (singura din zi)
MD: iaurt 0.1% cu fulgi de secara
P: pulpa pui dezosata cu salata
C: varza noua calita cu carne

azi dimineata cantarul meu spunea 71.5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

carmencat mananci prea putin...+ nu ai gustari..cum rezisti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Eu sper ca are, dar nu le scrie... pana acum avea.Ti se pare ca mananca putin...?Nu stii cat manca inainte.NIMIC!

Later edit:Am facut si eu humus.Din naut din ala pentru cei comozi, si fara ghimbir ca nu aveam.E delicios!!!Urmeaza clatitele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Nu le speria!
Da, Caress are dreptate, acum mananc enorm!! si, incredibil dar adevarat, slabesc. Incet dar sigur.
In ultima vreme recunosc ca am cam sarit gustarile, ca am multa, multa treaba la servici si pur si simplu nu imi aduc aminte de ele. Si asa fac un efort sa mananc si 3 mese pe zi. Oricum sunt in progres, chiar imi e foame uneori.
Asta seara, mai precis acum, mi s-a facut foame si chef de branza cu rosii. Branza telemea de vaca si rosii chery. O nebunie! Si cum cina mea cu varza a fost la ora 6, am zis ca pot sa mai am o cina nr.2 conforma cu un pic de telemea cu rosii. Am dat-o rau in bara?

Vad eu la cantar cat am dat-o in bara, of!
Vreau sa ma vad cu prefixul schimbat din 7 in 6 si dupa aia mai respir.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Am recitit ce am scris. Orice fata de nimic e enorm asta ca sa fiu mai clara.

Meniul meu de maine:

cafea cu cofeina
MD: iaurt 0.1% cu fulgi de secara
P: varza calita cu carne
C: pastrav la cuptor cu un pic de mujdei de usturoi si salata

Mergi la inceput