Stelute de iulie-august 2013(78)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

amalia ce-ti fac dansatoarele ? a mea azi a avut chef de dans de la 11.30 pana pe la 12.20 , m-a tavalit peste tot , sus , jos , pe col in laterale...daca va fi asa de activa si dupa nastere nu-mi mai trebuie cura de slabire...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

27 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodora86 spune:

BETY sunt programata la cezariana pe 1 iulie cu 1 saptamina inainte de termen si poate so fi gindit sa intirzie cu cezariana daca apare microbu din nou,ei zic ca daca ai micrbu asta cind nasti il ia si copilu ,eu am facut infectia asta la toate sarcinile de cite 2 ori la inceput si la sfirsit ,ei fac un test sa vada ce antibiotic se potriveste ca sa distruga microbu si acum mi-a zis ca le-am luat pe toate nu mai au ce sa imi dea in caz ca reapare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Nu-mi place mie Chicco, nu am nimerit nimic bun de la ei...ba da, mint- un snur pt suzeta nu m-a dezamagit

Olimp, nu vreau vitamine, ca oricum sunt o grasa.

La multi ani Magdav!!

Mie pt o infectie simpla urinara mi-au dat antibiotice inainte de nastere, pe principiu, ca mai bine imi dau mie, decat la bb dupa ce se naste...

Paula, mamica lui Raul Ionut nascut la 24.07.2010 si 26+ , bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

teo asa este sunt tare pacatoase infectiile astea cu e-coli , si pedesupra au caracter recurent...ataca cand ti-e lumea mai draga , sa speram ca scapi de infectie pe 1 iulie ...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

27 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Olimp noi am dormit acum 20 min ne am trezit dansam si noi dar cred ca nu mai avem loc:) nu sti ce am dar nu am chief de nika

amalia tsakoniati
26+ Maria-Anastasia Irini-Ioanna
DOAMNE ITI MULTUMESC!
FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota .










Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

paula crede-ma ca nici eu nu as fi luat daca nu era situatia de asa natura..dar atata timp cat analizele sunt bune , papa fructe si vegetale si imposibil sa nu iti faci rezerva de vitamine pt bebe , Fe e alta poveste e mineral si se asimileaza mai greu si oricum nu ingrasa..




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

27 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

amalia sa-ti fie bine de somnic...imi imaginez ce este la tine cu doua buburuze ..a mea e una si tropaie toata ziua...si sa nu spun ca pe zi ce trece loveste tot mai tare , nu ma doare dar cand imi da in diafragma sar in sus asa da cu piciorusele..




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

27 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Teo, tu ai avut simptome cand ti-a iesit E-coli in urina?


26+

bebitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

MBK, pt iritatie de la Utro mie dr mi-a dat sa ma ung cu CLOTRIMAZOL seara, inainte de culcare, 7 zile.

Happy Ama 26+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maeve spune:

Anca, iti doresc bafta sa vinzi, pune si pe okazii daca nu ai pus deja... daca iti comenteaza ceva sotul poti sa dai vina pe mine, zici si tu c-a venit una pe forum care tot dadea linkuri cu cosatto si te-ai imbolnavit

Paula eu am avut doar scaun de masina de la Chicco si a fost f ok.

MBK, iti doresc sa rezolvi cat mai curand problemele...eu am avut streptococ din ala B la sfarsitul primei sarcini si nu am fost prea fericita, te inteleg.

Mergi la inceput