Stelute de iulie-august 2013(77)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns delia_timpau spune:

Ele, ginecologul da adeverinta, dar trebuie avizata de medicul de fam. Ce faci acum, treci la 6 ore???

22+ , mami de Mircea Andrei

bebitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

sincer nu mai stiu...

Elena & Denisa (26.10.2004)
27 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dnapotecuta spune:

Astept facliile si furcile .
Zicea cineva ca nu e multumita de doc din prezent. Buba aici e ca nu stiu cati doctori te mai iau in observatie cand deja esti in luna a 6-a. Siu ca este o problema in sensul asta asa ca cine are inca nelamuriri si cui ii da cu rest ar fi bine sa se grabeasca.

Alina 27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Ele med ginecolog iti da o scrisoare de risc maternal cu recomandarea de scurtare a programului de lucru. Cu aceasta scrisoare mergi la HR , ei vor trimite mai departe la medicina muncii, de acolo va veni confirmarea si gata. Cand ai confirmarea, incepi programul scurt. Eu asa am facut pr risc maternal complet.


viitoare mamica de hocheist 23+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Delia_Rodica

eu nu vreau cenzura, unde o sa mai fie farmecul Bobitei, noaptea? Cand ne ia ea pe noi, asa la rand


viitoare mamica de hocheist 23+ Lóránd


Rodica

Bobitza 21+ Rebeca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dnapotecuta spune:

Si ca sa schimb subiectul.... Delia, poate ar fi bine sa faci ceva la cuptor cu o salata eventual pe langa. chestiile facte la cuptor sunt mult mai rapide si denota asa o pregatire anume. Sa nu mai spun ca nu stai langa cratita si poti sa faci asta eventual cu musafirii langa tine.
Eu de dimineata am facut ingrasaminte de vacanta... friganele, painica data prin lapte indulcit si vanilat si apoi prin ou..... pe care le-am halit cu lapte cald si miere. O sa-mi para rau prin vara insa acum a fost pretios momentul. Fii-miu mi-a pus o patura pe jos in sufragerie si m-a invitat la picnic cu mancare facuta de mine....
asta ca sa compensam mancaricile de verzituri de ieri ca prea mancaseram sanatos... nu cumva sa si-o ia in cap organismul.

Alina 27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mess0804 spune:

Joy, si eu alaturi de tine , virtual macar


Fetele care va pricepeti, am nevoie de un sfat ma duc in vizita la o familie cu un bebe de 11 luni , ce sa iau cadou ? Nu pot lua jucarii voluminoase ca merg doar cu bagaj de mana pe avion. Hainute ? alta idee n-am

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

alina intredevar asa ne place nou , nici o saptamana fara evenimente ...e mai picanta viata asa...

bobita stai si relaxeaza-te , o sa treaca , si eu mai am dureri difuze de burta , dar stai la caldurica si trece , trebuie sa ne gandim ca avansam in sarcina si ne napadesc toate din toate directiile , si eu am multe hibe nici nu le mai descriu...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

27 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia_Rodica spune:

Bobitule treci si tu la regim de gravida, ca ai cam exagerat. Cotractii de burta sa stii ca si eu mai am, nu stiu daca-s contractii musai, mi se intareste jos si usoara jena ca de ciclu si alte jene, dar nu alerg la no-spa, doar ma intind in pat si ma relaxez. Nu stiu, nu prea ma incanta ideea de a lua atatea pastile, dupa cum ati vazut nici nu le-am recomandat. Eu am luat unul singur pana acum.
Ce am observat la mine, burta se intareste cand ma solicit mai mult decat pot duce sau cand mananc mancare care ma baloneaza. Bineinteles ca mai nou ma balonez si de la mancare care nu ma balona, ex ieri am patit-o cu rulada de omleta . M-am intins in pat, astfel burta e relaxata si incet isi revine.


viitoare mamica de hocheist 23+ Lóránd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

delia t am stres din poze , nu le tin prea mult , lasa ca mai fac si altele...

apropo bobita mi-ai bagat microbul cu salata de spanac..deja sunt terminata , in fiecare zi mamanc , sunt curioasa sa vad pana cand ma tine pofta ..asa macar scutesc din kg si e si sanatoasa..




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

27 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput