Stelute de iulie-august 2013(77)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diana_popa27 spune:

mess Felicitari pt rezultate! Ai scapat de stres!

27+
viitoare mamica de Medeea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris_25 spune:

Daca tot vorbiti de vitamine ... este cineva care ia fier separat si are probleme cu constipatia? Ca mie mi-a recomandat fier si mi-e frica sa-l iau ... avand in vedere ca-s constipata pana la luna si-napoi In plus, vitaminele de sarcina pe care le iau, contin dzr de fier.

Am reusit si eu sa pozez burtica de 22 saptamani ... Care stati prost cu psihicul si vreti sa va consolati cu faptul ca aveti burtica mai mica decat mine, enjoy!

Mess, ma bucur ca ai scapat cu bine ... de acum in colo, niciun stres, da? ZEN sa vad pe fruntea ta!

Paula, sa stii ca nici eu n-am gustat urzicile ... parca nu-mi vine ... dar eu nu-s prietena nici cu spanacul, nici cu loboda (asa ii zice? ). Imi place in schimb salata verde ... de 3 zile nu mananc altceva decat ciorbita de aia ... Se pune si asta la lichide, asa-i?

22+ Miruna


Gena MTHFR Mutatia 677 C>T Heterozigota, Gena PAI Mutatia -844G Homozigota

FIV1, FIV2, feb-nov 2010 Cluj, dr. Surcel, nereusite
FIV3, FIV 4, august 2011, aprilie 2012 Budapesta, dr. PK, nereusit, FET noiembrie 2012 Budapesta, dr. PK, reusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Citat:
citat din mesajul lui betty200

Da, da Ele, aveti dreptate, am gresit cu concediul de 2 ani, stiam corect dar am scris aiurea, scuze, era vb ca iei cei 500 ron 2 ani. Se pune ca scuza ca-s gravida sau nu-i buna sa gasesc alta mai rezonabila?

25+

bebitza





Elena & Denisa (26.10.2004)
27 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalia87 spune:

Buna mamicutelor,nu am reusit sa va citesc in ultimele zile.am fost tare ocupata.Am intrat doar sa va spun ca am primit din america hainute second hand de calitate,pentru vanzare(OLD NAVY,Calvin Klein, Nautica, POLO, Carter's, Gymboree,Baby GAP si multe altele)cateva am si noi doar ca sunt mai putine.Pentru cine intereseaza am inceput sa le postez pe facebook aici https://www.facebook.com/babywith.style.7?ref=tn_tnmn si am sa pun noutati la o saptamana ,doua.Am si pt fetite si pt baieti.Pt baieti am foarte multe salopete si body-uri pana la luni in stare foarte buna,foarte putin purtate.De fetite am si mici si mari pana pe la 3-4 ani cred.Daca va intereseaza adaugati-ma in lista de prieteni ca sa fiti la curent cand pun noutatile,dar daca mai intereseaza pe careva care nu are cont de facebook,am sa pun poze si intr-un album la noi la poze. Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Mess, ce ma bucur!! Gata cu stresurile , pana la nastere, da?

Dalia, gata, le-am vazut!! Sunt super faine si eu sunt interesata, deja stiu ce vreau!!

Paula, mamica lui Raul Ionut nascut la 24.07.2010 si 26+ , bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mony08 spune:

Buna fetele

Am vazut ca ati avut dezbateri nu gluma, nu stiu ce scria in mesajele sterse...dar ma gandesc ca de bine

Delia Si eu am tot 55 kg acum. Multumesc pentru informatii,cu siguranta o sa te sun.Dupa tabelul care l-ai postat,dupa nastere ar trebuii sa am intre 50-55kg,deci va trebuii sa ma mentin.

Bobitza tare draguta esti

Dariana ma bucur sa aud ca esti bine si tu si bebe

Joy o imbratisare si de la mine Mai avem o burticuta aici care a facut un pas asemanator.Suntem alaturi de voi

Delia_t mi-am mai revenit.....numar zilele

Ama nici eu nu mai port tocuri cam din primele luni de sarcina.

Amalia cum te mai simti?
Ca tot intrebai cum incepe travaliu,la mine a inceput cu contractii si ma uitam la ceas sa vad daca sunt regulate si mai apoi mi s-a rupt o membrana,cand am fost la baie si m-am ridicat de pe wc a curs ceva pe picioare,sincer nu eream sigura daca este sau nu "apa". De aceea imi este probabil asa frica acum,ca e f greu sa-ti dai seama daca nu ti se rup toate membranele,restu mi s-au rupt de abia peste o ora,si atunci era clar evident,curgea ca la robinet

Oanka insanatosire grabnica. Nu mai vine odata vremea frumoasa sa ne scapam si noi de raceli. La noi o fost sotul saptamana trecuta,azi vad ca o inceput si piticul,sper sa nu iau si eu.

Va dau si eu un sfat,daca tot vorbiti de organizari , fetele mai putin active,sau fara activitate,le rog macar odata pe saptamana sa ne dea un semn,chiar si un simplu prezent,sau buna ziua/noapte buna ,sa stim ca sunteti bine.

Ele din cate stiu eu,statul te protejeaza doar cat esti in CIC,in rest nu.

Paula si eu patesc la fel,de aceea ma sperii de multe ori.

mess felicitari

Dalia sunt f frumoase hainutele si din cate vad si preturile f bune.



Mony de Denis Adrian (01.08.2009) + 26+

puiut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodora86 spune:

MESS felicitari pentru rezultate,la ce spital umbli aici daca poti sa imi spui desigur ,eu sunt la royal free in hampstead daca esti si tu la acelasi poate ne intilnim la programari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodora86 spune:

buna fetelor auzind la toate ca papati vitamine m-am dus si eu la doctor si i-am zis ca sunt f slabita de puteri si ca ma ia cu ameteli in timpu zilei poate am nevoie de ceva vitamine ,doctoru imi zice;stai linistita e din cauza vremiima luat la misto nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

vreau si eu sa vad hainute...si nu am FB.....

Elena & Denisa (26.10.2004)
27 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dnapotecuta spune:

Vreau reteta de ciorbita va roooog....

Alina 27+

Mergi la inceput