Stelute de iulie-august 2013(77)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monirina spune:

Citat:
citat din mesajul lui paula_m

Elena, am inteles. Atunci, vezi-ti tu de treaba linistita si lasa colegele sa munceasca mai mult. Probabil pe aceeasi bani, nu?
Eu stiu ca nu, daca te-ai intors e posibul sa fii dat afara, dar poate gresesc.

Am facut un chec si un ghiveci de legume. Maine are Ana (bona) ca tema o ciorba aita (de usturoi).

Cris, sa stii ca nici eu nu prea beau apa. Inca, de cand sunt gravida mai beau, dar inainte treceau zile intregi fara apa, sau sucuri...

Mai fetele, eu de cate ori tusesc sau stranut fac pe mine. Efectiv imi spal mereu chilotii, ca tampoanele zilnice nu fac fata. E mai rau cand sunt in deplasare, sau la munca. Sfincterul meu urinar nu mai face fata. Voi patiti asa ceva?



Paula, mamica lui Raul Ionut nascut la 24.07.2010 si 26+ , bb2



eu patesc cand omit...inca mai vomit cand imi cade rau o mancare(ieri am vomat dupa icre) si am scapat pe mine :)

Monirina mami lui Robert (5.01.2008) si 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstefania spune:

Eu stiu ca poti beneficia de stimulentul de insertie doar daca ai ales ca si optiune de CIC 1 an si te intorci la munca inainte sa implineasca copilul 1 an, iar daca ai ales CIC pt 2 ani si te intorci inainte a face copilul 1 an nu mai beneficiezi de stimulent.

Stefania 26+
si Teodora Rebeca (07.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstefania spune:

Graphi, vezi ca pe ceaiul Hapciu scrie ca este contraindicat in sarcina si lauzie.

Eu nu patesc treaba cu stranutul, dar am alte hibe:)

Si mie imi plac urzicile mult dar din pacate nu pot bea nici apa de pe urzici si nici de pe spanac(am spanac facut in frigider,-imi place mult).

La farmaciile naturiste ai gasit oferta cu Natalvit? ca si eu tot Natalvit iau si mi se termina cutia.

Stefania 26+
si Teodora Rebeca (07.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mess0804 spune:

Am ptimit telefon de la clinica, cu rezultatele la testul DNA . Mi-a stat inima nitel pana mi-au zis, tb sa confirm data nasterii si adresa ca sa imi zica prin telefon ... am inceput sa ma balbai, aproape nu mai stiam data nasterii ... Vesti bune: risc mai mic de 1/10.000 pt trisomiiile 21, 18, 13 si testul are 99% corectitudine. Deci e ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns graphistar spune:

Stefania, la Sensiblu e Natalvit la oferta. 2+1 gratis

pe ceaiul meu Hapciu de la Fares (o cutie roz) era recomandat in sarcina. o mai fi si alt gen de hapciu. pe asta chiar scris epe spatele cutiei ca in sarcina si alaptare sa nu se depaseasca 2-3 cani/zi . acelasi lucru scrie si pe echinaceea fares. eu am fost racita la inceputul sarcinii si in 2-3 zile mi-a trecut cu hapciu.

23 + Alexandru
Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns graphistar spune:

Felicitari Mess pt rezultatele bune! sarcina usoara in continuare

23 + Alexandru
Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Betty, Stefania are dreptate. daca aleg 2 ani, nu te intorci la sau pana intr-un an, cu stimulent. plus ca palfoanele difera: la 2 ani cat alegi din start e max 1200 si la 1 an e max 3200.
Si avand salariu cat de cat ok, depasesc plafonul daca aleg cei 2 ani.
Pana nasc nu bat nimic in cuie legat de intoarcere mea, dar sigur aleg cic-ul pt 1 an. Asta ma interesa... daca ma protejeaza legea pana in 2 ani. Eu asa auzisem.

Elena & Denisa (26.10.2004)
27 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Mess felicitati pt rezultate, ai scapat de stres.

Elena & Denisa (26.10.2004)
27 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Da, da Ele, aveti dreptate, am gresit cu concediul de 2 ani, stiam corect dar am scris aiurea, scuze, era vb ca iei cei 500 ron 2 ani. Se pune ca scuza ca-s gravida sau nu-i buna sa gasesc alta mai rezonabila?

25+

bebitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_popa27 spune:

Ce fete vorbarete !
Pt controlul muschilor incercati execitii Kegel. Din cate am citit sunt bnn e si pt incontinenta urinara .. cred ca initial pt asta au fost inventate.
Eu pregatesc o mica "mita" DR sa fiu sigura ca o am terminata pana la nastere. II fac o lucrarica.
Oana pictezi ? Ma bucur ca aia intrat si ca esti bine ca ai lipsit ceva vreme. Lasa paranoia pt altii!


27+
viitoare mamica de Medeea

Mergi la inceput