Burtici cu Ciresele de mai-iunie 2013 ~48~

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lillyas spune:

Carmen:

http://legeaz.net/oug-158-2005/art-24-concediul-si-indemnizatia-de-maternitate

Elyana, voi sunteti la patrat, asa ca-i normal.


34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DenyAnd spune:

Citat:
citat din mesajul lui Iris1211

In legatura cu "caldurile" de gravida, eu sunt de felul meu friguroasa si tin sa precizez ca nu am simtit nicio caldura pana acum. (oi fi eu cea mai ciudata???)


Happy 34 + cu Anda-Ioana


+1



Un proverb spune: "O inima vesela este un bun leac, dar un duh mahnit usuca oasele".

33+ cu Naomi Cristina
Multumim lui Dumnezeu! Sa creasca sanatos si sa fie cuminte pana la termen de 40s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DenyAnd spune:

Pe mine m-au chemat peste o luna, cand vom aveam 36-37 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Gata analizele :). Maya a urlat ca din gura de sarpe, s-a zbatut samd, dar s-a potolit dupa ce au intepat-o si a vazut ca de fapt nu a simtit nimic. Luam rezultatele luni.

Eu sunt extrem de obo.


Vicky, Printzesone and BB (36+)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns duduta190578 spune:

Buna dimineata,eu am reusit sa racesc din nou,curge nasul si ma doare gatul.
Noaptea nu-mi gasesc loc deloc,de 2 seri iau no-spa ca nu se mai poate.]Afara e urat tare,ploua.Sa aveti o zi mai buna ca a mea.

34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

Neatza :)
Vicky bine ca ai terminat u Maya poate prinde curaj de acum ca injectiile nu sunt bau -bau


36+ cu Vlad Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elyana spune:

Neata!

Coca, pana la urma ai fetita curajoasa

duduta, insanatosire rapida!

Dupa ce v-am citit in ultimele zile si ziceati ca nu prea misca bebe, azi noapte a fost randul meu sa ma ingrijorez

M-am trezit pe la 4 dimineata si unu dintre ei se zbatea rau sa isi gaseasca un loc comod (eu il simt destul de frustrat vizavi de pozitie, mi-e mila de el, dar nu stiu cum sa il ajut ). Celalalt... pauza... nu reactiona deloc la miscarile lui frate-sau, dupa vreo 10 minute deja imi crescuse pulsul intr-un final, am simtit niste fluturari jos unde e el cu capul si m-am mai calmat. Oricum, comparat cu celalalt, zici ca nu nici misca

Am vrut sa dau comanda de carucior si ce credeti, dupa ce am introdus adresa... "sorry, we don't deliver to Romania" :)) totusi eu am vorbit acum 2 saptamani la customer support si imi zisesera si pretul pt livrare si cat dureaza pana ajunge le-am facut alt ticket si astept raspunsul

E, hai ca s-au trezit feciorii

Au venit rezultatele de la analize... hematiile mi-au iesit 3.61 (minim fiind 4), hematocritul 35,4% (minim fiind 36%), iar hemoglobina 11,9 (putin peste minim, care e 11,5). Magneziemia e 1.8 (minim e 1.9), iar proteinele totale serice 6.2 (minim 6.6). Dna doctor mi-a zis ca rezultatele sunt bune , eu ma asteptam sa zica ceva legat de globulele rosii, cu toate ca nu sunt f scazute... hmmm?

28+ Gabriel Luciano + Mikael Damian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns duduta190578 spune:

Si la mine au iesit niste modificari la analize dar doctorita a spus ca sunt normale pentru sarcina.

34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea.nsd spune:

Neata, fetelor.

Elyana, cred ca o sa ai un baietel mai zapacit si unul mai linistit, la fel cum sunt si-n burtica.

Mie mi-a venit in dimineata asta perechea de pantaloni pe care ii comandasem de la bonprix si sunt chiar simpatici. Nu pot sa spun ca ma omor dupa material (mi se pare ca e d-ala care se scamoseaza repede), dar macar mai ies si eu din blugi si din singura rochita pe care o mai port.

Aici parca ar incerca soarele sa se arate, sper sa reuseasca.

Va pup si sa aveti o zi buna.

33+ Mihai Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris1211 spune:

Buna dimi!

Vreau sa va spun ca mie dupa 32 de saptamani mi-a spus dr-ita ca ne vom vedea la aprox 2 saptamani, drept urmare ne vom vedea luni - la inceput de saptamana 35.
Vio sa stii ca si mie mi se pare din ce in ce mai mare burta mea, dar cantarul nu a mai spus nimic nou in ultimele 2 saptamani - am ramas tot la +10 kg. Abia astept luni sa vedem cat cantareste bubulina acum.
Eu am in continuare o foame permanenta si pofte...de exemplu azi am facut si mancat la micul dejun omleta cu sunca (slanina cubulete) si ceapa verde. Asa m-am trezit cu pofta asta si am prestat in acest sens. Acum m-a luat pofta de compot de mere si cred ca o sa-mi fac mai acus.
Duduto - multa sanatate si aveti grija de voi.
Vicky - ma bucur ca ati scapat si de injectia Mayei usor.
Elyana - sa stii ca si buburuza mea astazi e mai linistita ca oricand, dar atat timp cat da un semn (cat de mic), ma calmez.
Azi mergem sa vedem un restaurant pentru botezul Andei, pentru ca vrem sa-l facem in iulie si atunci vor fi toate ocupate cu nuntile.
Cam astea-s ultimele noutati de la mine/noi.

pupici

Happy 34 + cu Anda-Ioana

Mergi la inceput