Toate forumurile Timp liber pentru minte, suflet, trup si ochi  Un ochi rade, unul e vanat & sushi din Madagascar

Manualul Pinguinilor (titlu provizoriu)

Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 44

buflea

4232 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite buflea un Mesaj Privat
Citat:
citat din mesajul lui katy
Buflea cred ca a inteles locatia ca mi-a dat un punct pentru filmul ei de referinta

Da mai, m-am prins ... tu si ca sa duci gunoiul urci si cobori cateva dealuri ...de aia esti tu randunica.

Alinto, mi-am adus aminte ca si eu am fost mare, mare admiratoare a lui ABBA ... nu stiam engleza, dar imi scosesem cuvintele de la Chiquitita asa cum le auzeam, si le cantam cu atata convingere, incat i-am convins pe ai mei (care nici ei nu stiau engleza) ca limba asta se poate invata de pe o caseta de casetofon.
Mergi la inceput
katy
katy

262 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite katy un Mesaj Privat
Da, da.. gatesc rapid dar mi-am educat musterii ca atare. Adica ce e pe masa se mananca daca nu atunci se inlocuieste cu ce e disponibil in frigider eu altceva nu fac. Sa iti spun ca fimea a crescut cu paine cu unt ...si fructe si lapte cu biscuiti? Si cum am zis are ceva vene si fibre pe ea ca face sport. Dar nici nu m-am agitat prea mult decat pana la 4 ani cand imi mai punea nervii pe bigudiuri si cantam sa manance. Dupa, s-a dus la gradinita si i-a placut burito, quesadilla si salate, chips si alte bunatati. IAr acum incearca orice daca nu ii place nu o fortez prefera salatele care sunt simplu si usor de facut. Eu sunt pe principiul daca dorm, fac sport si beau apa atunci cresc si cu aer
Mergi la inceput

buflea

4232 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite buflea un Mesaj Privat
Hai ca cu mesajul asta m-ai convins ...

Bine ai venit pe ghetar !!!

P.S. Cat de mare e domnisoara si ce sporturi face ?
Mergi la inceput
Carmenbr
Carmenbr

1699 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Carmenbr un Mesaj Privat
Katy, nu mi-e ca dai buzna, n-auzisi ca am invitat tot ghetarul?
Am priceput si eu, prima data am citi in fuga. Si mie mi-a placut filmul de referinta al sefei, asa ca stiu unde stai. Don't worry, nu vin in vizita, nu curand. Am planificata o vizita acolo, dar nu curand. Dar esti mai sus decat Michelle, daca nu ma insel.

Sefa, cum de nu zisesi nimic de filmul meu cu Meryl Streep? Ca stiu ca l-ai comentat destul.

Carmaw, dai un semn de viata please? Dintre mobile, de unde vrei tu, doar zi ceva.

Carmen & Ericutz (15.06.2004)

Ajutati-o pe Diana!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68525 " target="_blank"> Povestea nasterii!

Mergi la inceput

Aqai

780 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns
motive de ingignare: 1. nu mai tin pasul cu paginile si new entries

2. cum, mai katya, sa-i puna sa faca tema cu muzica aia din filmul ala de taiat vene cu cutitul de paine din bucatarie? crunt ar trebui sa greseasca copiii mei sa-i pedepsesc sa se uite la asa ceva. da' bine ca's prevenita ca daca le da teme din astea la scoala mea, ii incurajez cu mana mea proprie sa scrie un eseu despre inutilitatea de a face teme.

doamna sefa, pe mine trece-ma absent motivat pe termen lung. m-am trezit implicata intr-un proiect de dezvoltare si IPD (integrated project delivery) cand ma luminez ce si cum vin si va fac infrastructure planning nu numai buget ca la asa inghesuiala se scufunda ghetarul.

rox, copilul tau cel cantaret la pian ce mai face?

1996 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite a_alinta un Mesaj Privat
s-o crezi tu , aqai! tu nu vezi ca deja ne redirectionam ca sa nu il scufundam? ( cu o asa sefa, nici nu-i de mirare).

eu sper ca nou venitele au cam inteles despre ce e vorba pe aici. ne atacam pinguineste , adica ne facem sa radem unii de altii nice and easy.
iar randunicile aduc apa in cioc graselor , habar nu am de ce , dar daca zice sefa , asa trebuie!
( sefa, sa stii ca m-a durut palma).

alina
Mergi la inceput

Aqai

780 Mesaje
huh?

nu-i da idei ca imediat face un secret - ghetar live si te vezi tu cu picatura...

1996 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite a_alinta un Mesaj Privat
picatura cui?

alina
Mergi la inceput

Aqai

780 Mesaje
depinde cum iese la secret ghetar :) nu poci sa spui dinainte :)

1996 Mesaje
apoi daca incepeti deja cu secrete mie nu imi mai place atmosfera.

alina
Mergi la inceput
Pag. din 44 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com