Manualul Pinguinilor (titlu provizoriu)

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta

glimmer , daca tu esti aia din avatar nici ca ma mai mir de minunile ce iti ies din mana!



Eu sunt la avatar, dar intr-o lumina foarte, si vreau sa spun chiar foarte favorabila.

Sefa Buflea, io nu-mi dau parul de pe fata ca se duce si misterul, si favorabelu' si tot.

Mai da'ce efervescenta organizatorica pe aci... Bine c-am venit la timp, c#259; ramaneam intrata fara loc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenbr spune:

La lista de Hawaii ma inscriu si eu. Repede cat mai e loc.
Si eu o ador pe Meryl Streep iar filmul ei cel mai reusit din pmdv e Bridges from Madison County. Oare o fi din cauza ca sunt singurica pe acasa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenbr spune:

Kati de unde esti? ca eu sunt la sud rau si Michelle la nord. Pe unde prin mijloc? Santa Barbara, Malibu cumva? Mai sus, mai jos?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

carmen , ai grija, draga. indiferent de ce ti se strica prin casa nu chema pe nimeni sa iti repare ca nu stii cine vine si ce se isca .
cum era mai proverbul ala cu pauza si primejdia , sau era paza si primejdia?
oricum ai de grija

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenbr spune:

Alinta, am vecini nice, de la 70 si ceva de ani in sus care l-au asigurat pe sotul meu ca poate sta linistit in Miami, ca se "uita" ei sa vada cine vine si pleaca. Zapacitul de barbatu-meu in loc sa taca din gura, mi-a spus. Zi si tu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katy spune:

Mizerabilii e un film care merita vazut. Eu am mers cu fii-mea ca a avut de scris un review pentru scoala despre muzica din film. Dupa ce am citit reviewul ei imi dau seama ce diferit gandeste o alta generatie. Ea apreciaza foarte mult efectele de imagine si muzicale, cadrele de filmare, decorurile si starile emotionale provocate de interpretarea actorilor decat subiectul in sine. E primul muzical filmat in direct adica actorii nu fac backup ci canta live. Si nu e mai rau decat scenele de razboi dn Pe aripile vantului care mie mi se par mult mai grafice decat in mizerabilii.

cat despre Hawaii e cam aglomerat mai tot timpul anului si unde nu e lume e scump :-)Nu ca unde e aglomerat e ieftin dar e mai putin decat unde nu e lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui katy

Buflea eu sunt intre , nici prea sus nici prea jos , undeva la mijloc in "Golden State" la soare. Nu zisei ca sunt fun The Pursuit of Happyness(clue, clue:-) Acu' ca nu mai am trac si am trecut de usa de la intrare :-) sa spun ca ma pricep la bucatareli, sunt expert in gatit rapid, usor, dietetic si fara nervi , nu ma pricep la diete ca m-a dotat natura cu aripi de randunica si ma mai pricep si la parenting pana pe la adolescenti , aici stiu ca ma concureaza Viviana si kari si ralu (sper ca nu am incurcat borcanele) si nu vreau sa intru peste ele. Ahhh si ma pricep si la sporturi iarna, vara de orice categorie in principiu individuale nu de echipa. A mea copila e tomboy desi la prima vedere ai zice ca e lipita de pereti Ma dai afara sau mai continui...

Ai scapat la mustatza ... ai scapat cu faptul ca stai departe de mine, te pricepi in ale sporturilor, si va place sa cititi ... in rest, numai minusuri - gatesti bine, rapid, ai aripi de randunica, nu tii diete - valeu, valeu ...cred ca la printese si pasarici iti e locul, cat mai departe de noi astia "normalii".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

katy, e normal sa gandeasca atat de diferit. inca nu are copii, dupa aia se schimba calimera in pe aripile vantului pe mine m-a impresionat cel mai mult calul ala de si-a duhul pe poteca de la tarra.

sa stii ca te-a pacalit sefa cu bugetul ei, de parca pe ghetar avem nevoie de bani?! ne trebuie numai gheata! ( ea e in delir un pic, trebuie sa o intelegi si tu )


carmen, asa da barbat, draga! ( de parca ar stii vecini tot ce strica in curte ta)
eu si mandra mea ii ducem atat de mult dorul vecinei noastre de 92 de ani !nu, nu a murit , s-a mutat la fiica-sa, dar ne e tare dor de ea si ei de noi. anul trecut i-a trimis o felicitare de aniversarea mandrutei cu o luna inainte. asa femeie nu mi-a fost dat sa intalnesc pana acum si ma bucur ca am avut sansa asta . si sa stiti ca bea in fiecare dimineata un pahar cu apa in care pune o lingura de miere si una de otet de mere!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katy spune:


Carmen sunt departe de tine stai linistita nu dau buzna Imi asum ca tu stai in sud daca ai zis de Malibu. Cat despre Santa Barbara e frumos dar e oras cu fitze bun de vizitat numai. Inainte vizitam zona des cu interest (Disneyland) acum numai cu treburi la consulat adica rar.
Dar cum stii California nu are multe zone locuibile pe coasta eu o ocup pe cea din mijloc. Buflea cred ca a inteles locatia ca mi-a dat un punct pentru filmul ei de referinta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui kariguld

bufleo, ce antipa? eu vreau sa traiesc pana la 130 de ani
pinguini nu se impaiaza, stiai asta? randunicile nici atat.


Ei nu, cine a zis ? Lasa ca iti trimit eu poza cu tine impaiata la 130 de ani ...e u o sa am 131 si desi o sa merg cu cadrul, o sa incerc sa nu imi tremure mana cand pun obiectivul pe tine ...

Viv, tu cu pasarile esti din categoria lui barbata-meu care e mai rau ca tine ... nu v-am spus deviza lui ? Nu mananca "tot ce zboara si tot ce inoata" ... ce decapitare, ce rotisare, ce sange pe la incheieturi ...nimic.

Alinta - stai jos si scoate palma ... am linia centrata pe ea

Mergi la inceput