Samburei si dovlecei de Sept-Oct 2013 (11)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danyce spune:

Of, Virgo, imi pare tare rau pentru tine! Poate nu e totusi definitiv. E posibil sa aveti nevoie de timp, sa va puneti ordine in ganduri.
Eu te astept sa ne intalnim cu drag pe 27-4 in Eindhoven. Abia astept sa te vad.

Te imbratisez virtual.

Daniela Veuger 17+ cu si Alma Bianca 21 octombrie 2004



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43451" target="_blank">Povestea Almei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena_R spune:

Virgo, imi pare tare rau sa aud vestile proaste. Sa ai grihja de tine si de bebe! Sigur se va limpezi situatia dupa ceva timp.. Noi suntem aici sa te sustinem virtual

Mina, felicitari pt rezultatele bune!! Nici nu se putea altfel

Am primit si eu rezultatele la testul de ADN si riscul de trisomii este sub 0.01%, ceea ce e cica foarte bine Am intrebat daca scrie si sexul acolo si cica nu.. asa ca mai am de asteptat un pic Deja ma roade curiozitatea rau de tot hahah Bine ca bebe e bine sanatos macar, asta e tot ce conteaza pana la urma.

Va pup


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinabold spune:

Am fost azi la eco si o sa avem o fetita sanatoasa!!! Sunt extrem de fericita. Are 237 de grame si e ft energica. O va chema Emma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutelu spune:

Neata, burtici si o zi buna sa aveti!

Ely, sper ca te simti mai bine, eu una nu m-am confruntat cu asa ceva ... In afara de greturi si stari de rau, n-am avut dureri de nici un fel, nici macar de burtica, deh, sunt la a treia sarcina

Magda, ma bucur ca vezi partea plina a paharului. Asa cum zici si tu, dupa ce va trece putin timp, te vei gandi in liniste daca iti mai doresti un bebe. Si cum esti de felul tau o luptatoare, sunt sigura ca vei reusi in tot ce iti propui.

Danyce, o sa-ti urmez sfatul cu prima ocazie. Nu ma astept sa se bucure pentru mine, dar nici impotriva nu are cum sa fie.

Virgo, scumpa, linisteste-te si nu lua astfel de decizii in graba. Dupa cat se pare la voi e o dragoste mai cu nabadai, va tot certati, va impacati, n-as crede ca nu mai sunt sentimente intre voi. Parerea mea e ca ar fi bine sa va luati fiecare un moment de respiro si sa reflectati foarte bine amandoi. La nervi se spun cele mai urate lucruri, se arunca dureroase jigniri, de aceea e de preferat sa nu lasati sa se ajunga atat de departe intr-o cearta. Veti avea un nou bebe, ganditi-va la viata care v-ar astepta dupa nasterea lui ... n-ar fi pacat de voi si de familia voastra frumoasa? Rememorati mai bine inceputurile voastre, amintiti-va cum v-ati cunoscut, cum v-ati indragostit ... Sunt convinsa ca va leaga multe lucruri frumoase.... Eu sper din suflet ca va fi totul bine. Te pupic si sunt alaturi de tine

Elena, ma bucur pt. rezultatele bune si iti inteleg perfect curiozitatea, si pe mine ma roade maxim!

Alina, felicitari pentru Emma!!! Sunt sigura ca radiezi, la fel as fi si eu sa aflu ca am fetita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pastilutza spune:

Buna dimineata,

Virgo- poate tot raul de acum e spre binele tau. Iti doresc sa fi puternica in toate.

AlinaBold- Felicitari pentru fetita!


Anunt si eu - FETITA Maria, care ieri la ecografie era bine merci. Dadea din picioare :)

Pe mine m-a anuntat docotrul ca pleaca de la spitatul Filantropia, in privat la Medicover si ca evident am 2 optiuni: sa merg dupa el la Medicover sau sa-mi aleg alt medic.

Am decis ca nu ma duc la privat, asa ca acum imi caut alt medic :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JoyJoy spune:

Citat:
citat din mesajul lui ely_c

Salutare!

Felicitari Mina!!!
Eu m-am trezit pe la 5 dim. cu o mare durere in capul pieptului(de a trebuit sa ma ridic sa fac cativa pasi sa-mi treaca). Deja a inceput sa faca figuri bebe. Voi ati patit asa ceva?

O zi superba sa aveti!

16+


Buna, Eli

Nu stiu daca e vorba de aceeasi chestie, dar tot prin saptamana 16-17 am constatat ca nu mai pot dormi pe spate, ma trezeam respirand greu si cu o durere in capul pieptului.

Explicatia ar fi ca burtica preseaza vena cava, de aceea trebuie sa dormim pe o parte. La fel ca si in cazul tau, daca ma ridicam sau ma intorceam pe o parte, in scurt timp neplacerile incetau.

Sarcina usoara in continuare!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JoyJoy spune:

Mina, Alina, Pastilutza FELICITARI!!!

O zi frumoasa tuturor!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JoyJoy spune:

Magda, de cele mai multe ori cuvintele suna gol... Sufletul se va vindeca din puterea ta interioara...

Un gand bun si o imbratisare virtuala si din partea mea!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elutza82 spune:


Hello!

Magda, cuvintele sunt de prisos. Nu stiu ce as putea spune, cu atat mai putin eu. Nu stiu cum este. Tot respectul pentru tine, pentru ca esti o mamica puternica. Multa putere iti doresc


Pastilutza, Mina, Alina, va felicit pentru domnisoare si va doresc multa sanatate sa puteti duce sarcina la termen
Pastilutza, daca vrei iti recomand doctorul meu cu mare drag. Este super dedicat si sufletist!





Ella I. 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elutza82 spune:

Elena, ma bucur pentru rezultatele bune! Cat despre bebe, sanatos sa fie! Si eu eram tare curioasa sa aflu ce am!
Deja m-am apucat de listuta pentru bagajul de spital si nu numai. Ieri am descoperit in zodiacul floral ca sunt IRIS Coincidenta, semn sau cum s-o numi, dar asa o s-o cheme pe bebelina Cred ca nimic nu este intamplator!!!

Va pup pe toate!

Mergi la inceput