Samburei si dovlecei de Sept-Oct 2013 (11)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancutelu spune:

Salutare,
Ce m-am amuzat fetele, citind de neuronul gravid! Din fericire eu una nu sufar inca de acest sindrom

Danyce, multam fain pentru urare, toate cele bune si voua! Juniorul abia a mai dormit asnoapte de ganduri si emotii pt. azi. L-am lasat la gradinita euforic dimineata, asteptandu-si nerabdator colegii sa le dea marea veste si sa le faca "cinste"

Maine fac 12 saptamani, dar n-am anuntat inca nici eu la serviu, oficial ca sa zic asa. Stiu doar una-doua colege mai apropiate. Nu am gasit momentul potrivit sa-i spun sefei, ma cam stresez pe tema asta caci e o persoana mai dificila si nu stiu cum o sa reactioneze. Am avut acum vreo 2 ani niste probleme mai urate cu colul si nu ma asteptam sa mai raman vreodata, deci si la serviciu se stia ca eu gata, mi-am inchis pravalia Si acum, surpriza! Din nou gravida. Prea mult nu cred ca pot sa ma mai "ascund" caci incepe sa se cunoasca din ce in ce mai bine burtica de graviduta

Burticilor care trebuie sa mearga la noi eco sau controale le tin pumnii sa fie totul ok. pupici!

11 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mina spune:

Buna dimineata!~

Am primit rezultatele finale la amniocenteza, cariotip fetal feminin normal. Am scapat de un stress.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutelu spune:

Mina, ma bucur mult ca a iesit totul bine, felicitari pentru donsoara sanatoasa! Dar cum a fost cu amniocenteza asta, ai vrut tu sa faci sau ai avut indicatie de la dr? Eu am un stres maxim in privinta asta, mi-e groaznic de frica de riscul de avort spontan ...

11 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdalogos spune:

Mina,

Sa iti traiasca domnisoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgo spune:

Citat:
citat din mesajul lui mina

Buna dimineata!~

Am primit rezultatele finale la amniocenteza, cariotip fetal feminin normal. Am scapat de un stress.

Mina si
Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati din 09.09.2004
si bb2 DPN 18.09.2013
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57655" target="_blank">cronicile vizigotului
www.tocanadecuvinte.blogspot.com" target="_blank">TocanaDeCuvinte
Some people dream of success...while others wake up and work hard at it

Nah, ai vazut ca e totul in regula ?
Eu m-am dus azi la medic bou si m-am intors vaca: bine ca m-a sunat din timp sa ma intrebe daca e o urgenta ca el e super ocupat. Sa vin sambata cand e de garda si are mai mult timp.
Deci pas culoare la carucior pana sambata ...

Mami de Mathias si 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgo spune:

Am schimbat semnatura, sa fiu in grafic.

Danyce, asa zic si astia de pe-aici, ca sa ma mai potolesc. Cand ma zburlesc si las inboxul gol in urma da bine cateodata, prost de cele mai multe ori ... ca doar am doi colegi barbati !

Mami de Mathias si 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ely_c spune:

Salutare!

Felicitari Mina!!!
Eu m-am trezit pe la 5 dim. cu o mare durere in capul pieptului(de a trebuit sa ma ridic sa fac cativa pasi sa-mi treaca). Deja a inceput sa faca figuri bebe. Voi ati patit asa ceva?

O zi superba sa aveti!

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgo spune:

Citat:
citat din mesajul lui ely_c

Salutare!

Felicitari Mina!!!
Eu m-am trezit pe la 5 dim. cu o mare durere in capul pieptului(de a trebuit sa ma ridic sa fac cativa pasi sa-mi treaca). Deja a inceput sa faca figuri bebe. Voi ati patit asa ceva?

O zi superba sa aveti!

16+


Join the club. Dupa doua zile de dureri de spate/mijloc si ligamente azi ma inteapa corazonul. Ia vitaminutza.

Mami de Mathias si 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyce spune:

Citat:
citat din mesajul lui virgo

Citat:
citat din mesajul lui ely_c

Salutare!

Felicitari Mina!!!
Eu m-am trezit pe la 5 dim. cu o mare durere in capul pieptului(de a trebuit sa ma ridic sa fac cativa pasi sa-mi treaca). Deja a inceput sa faca figuri bebe. Voi ati patit asa ceva?

O zi superba sa aveti!

16+


Join the club. Dupa doua zile de dureri de spate/mijloc si ligamente azi ma inteapa corazonul. Ia vitaminutza.

Mami de Mathias si 16+


Pe mine m-a tot intepat burtica si m-au tot caftit bebelusii pe dinauntru. De la atata stat pe scaun din partea mea, protesteaza piticii in cor..Am venit acasa conducand cu o mana si tinandu-ma cu cealalta de burta.. Gata, de maine imi comand o chestie, gen taburet, sa o pun sub birou si sa stau cu picioarele in sus. De fapt nu comand eu, o s-o pun pe directoare sa o faca daca tot vrea sa-i standardizez toate procesele pana intru in concediu de maternitate...S-a trezit madame sa taie 15 oameni din echipa din whs (din cei 40 de la operatria noastra) si crede ca 25 de oameni vor face fata la acelasi volum de munca, tocmai cand trebuie sa inceapa sezonul de varf. E dusa rau..ea in 3 minute gaseste asa zisa solutie la taierea costurilor, dar eu trebuie sa inventez cum..Asta dureaza mai mult de 3 minute..Tocmai ce scrisesem zilele trecute la un subiect pe forum despre "eficienta" si "minunatia" olandezilor si am fost criticata de alte romancutze de pe aici care fac matanii in fata olandezilor, de parc-ar fi D-zeu.
Solutia cea mai buna pt directoare ar fi fost renegocierea tarifelor cu clientul, nu micsorarea echipei. Abia astept concediul sa se mai descurce fara mine ca-s sigura ca cel putin 2 oameni trebuie sa ma inlocuiasca sa fie totul la zi in lipsa mea.

A propos de inbox, eu mereu il las gol cand plec pentru ca oricum tot eu trebuie sa reiau totul de la capat a doua zi. Si azi am avut 100 de mailuri dimineata, desi ieri dupa-masa nu mai erau deloc..

Mina, ma bucur tare mult pentru minunea mica sanatoasa!

Ancutelu
, eu zic sa-ti iei inima in dinti si sa spui cat mai repede. Daca cumva nu te simti bine sau nu mai poti presta la fel, macar se stie de unde se trage starea asta. Nu inteleg de ce ar comenta ceva sefa ta. E dreptul tau sa ai copii, ar fi culmea sa se supere careva ca esti insarcinata.


Daniela Veuger 17+ cu si Alma Bianca 21 octombrie 2004



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43451" target="_blank">Povestea Almei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgo spune:

... speram sa nu se intample, nu din nou, si nu acum.

Eu si hubby ne-am despartit.

Cred ca ce ne-am spus in seara asta a fost mai grav decat ma asteptam. A fost ceva ce-a pus capac la tot. Si mi-a fortat mana sa iau o decizie atat de radicala.

Poate ca trebuia sa ajung in starea asta ca sa inteleg ce simt. Si din pacate am simtit eliberare.

Sunt pre intoarsa pe dos acum. Si nu pot gandi...

Pupici pe burtici.



Mami de Mathias si 16+

Mergi la inceput