Dupa intrerupere sarcina inca doua liniute la test

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

corina,indiferent de hotarirea ce o vei lua,eu as da in judecata medicul care tzi-a facut chiuretajul.Efectiv l-as desfiintza ca si medic de n-ar mai face niciun chiuretaj in viatza lui.

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaIleana spune:

Dragele mele, cum scriam si la inceput, am deschis acest subiect tocmai pt ca nu am pe nimeni langa mine; ideea este urmatoarea si o spun tocmai pt ca am citit mesajele din orele in care am lipsit.
Intentia mea nu este aceea sa "nasc" dispute.
Bun, toata viata mea am fost contra avortului, m-am ferit, m-am rugat la Dumnezeu ca atunci cnd o sa am copii, acestia sa fie sanatosi.
Tatal meu a parasit-o pe mama dupa botez; bun, s-a recasatorit cu un om minunat care m-a crescut, nu i-a fost insa usor.
Nu as fi vrut sa ajung in situatia in care copilul meu sa nu aiba tata, nu sunt bine financiar, nu sunt bine pe niciun plan, sunt singura. Am avut o relatie cu un om nepotrivit, un om care m-a mintit; am luat decizia avortului, cu lacrimi in ochi, cum scriam, pe masa aia am simtit ca se rupe ceva in mine; imi plang copilul de o luna si 3 saptamani, am preferat sa fac "avortul" atunci pt ca era mic, inca embrion, am citit, nu m-am dus nedocumentata; bun, am constientizat ce vb totusi de un suflet; am facut sex protejat, insa s-a intamplat; stiam ca la rh - trebuie sa ai primul copil, am trait cu teama in suflet ca urmatorii, am fct dupa avort si injectia rh- tocmai sa nu imi afecteze urmatoarele sarcini; bun, de ce mi-am calact pe suflet/ principii/ religie luand decizia avortului?
M-am gandit la faptul ca lumea o sa spuna, ca nu am sa fac fata, ca ai mei or sa ma renege, ca...ca... ca...
Am scos la iveala toata lasitatea din mine. Nu am judecat niciodata pe cineva care a fct avort, insa pana nu ajungi intr-o astfel de situatia, pana nu esti in locul acelei femei, nu ai de ce sa spui ca e alba sau e neagra.
S-a intamplat.
Acum, nu am avut niciun semn ca s fi insarcinata, trei luni aproape si dupa avort nu mai am problema cu mirosul, ca in primele doua sapt de la concepere, sunt in regula.
Acum dupa ce intarzie trei saptamani si testul e pozitiv mult mai pronuntat decat cel fact la 4 sapt de sarcina, intru in panica si fac astazi acele analize si vad un copil miscandu-se; un copil pe care repet, il plang de cateva saptamani, am mers la biserica si ... in fine.
Acum imi dau seama ca e deja prea mare si tot ce sper e sa fie sanatos, sa iasa si restul testelor bine. Nu stiu ce am sa spun lumii, mi-e teama, situatia este bulversanta si trec de la o stare la alta, schimbarile de situatie sunt pfffff... fara cuvinte.
Ce pot sa mai spun....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paff spune:

Te rog incearca sa te linistesti.Pune-te in pat si poate reusesti sa dormi si maine poate vezi altfel situatia.Acum esti bulversata de vestile astea,au venit ca un soc.Nu rezolvi nimic daca stai si te chinui acum.Ai nevoie de o minte limpede ca sa te gandesti ce vrei face mai departe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaIleana spune:

Cu medicul nu stiu ce sa mai spun, o sa stau de vb cu el, insa sambata cnd aveam programare la el, am mai nou programare si la noul medic, noul medic este dr Vandani Am
http://acest topic este si pe site-ul Desprecopii/profil/dr-majid-vahdani_191634

la Eurosanity am fost astazi.

Ma gandesc sa merg inainte cu analizele, sa vad care este starea copilului si apoi o sa merg sa il intreb pe celalalt ce a facut; Dr vandani a spus ca la asa zisul avort celalalt a scos doar lichid, ganditi va ca am trecut printr-un avort pff, am luat antibiotic, deci copilul sper sa fie sanatos pana la capat asa cum parea azi.
zambea si imi spunea: ia uite, ia uite, misca, nu stiuu cum e cu Dumnezeul tau, dar in religia mea as lua ce se intampla ca pe un dar, pot sa iti spun mamico?
Daca mergi pe mana mea o sa fie bine; doar zambea.
Mi-a spus: gandeste-te ca sunt femei care se chinuie sa aiba copii,tu ai folosit contraceptive, ai facut avort, ai fct tratament pt avort si copilul e acolo. Ce mai vrei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Citat:
citat din mesajul lui CorinaIleana


Acum stau si ma intreb: dupa un avort asa zis, dupa medicamente, fumat, nemancat, vb de un copil sanatos?


Daca macar un pic pot sa te linistesc, macar dintr-un pct de vedere: toata sarcina am fumat (si destul) si fi-miu e cit se poate de ok.
... sper ca nu se transforma si asta intr-o polemica fumat/antifumat....

Nemincat: stai linistita. Copilul a avut cu ce se hrani totusi.
In rest: mirosuri, pofte, greata, dureri sini etc ... nu exista regula.
Toata sarcina nu am avut absolut nici un simptom.


Dar este intr-adevar bulversanta situatia ta.
Iti doresc multa liniste pentru moment.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaIleana spune:

Da, situatia e bulversanta cu totul. Un ochi rade si altul plange ca sa spun asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Corina ce frumos ti a spus noul mediceu am obtinut sarcina foarte greu cu ovocite donate deci noul medic a avut dreptate in urma cu 12 ani am ramas insarcinata am avut menstruatie peste sarcina imi era rau am ajuns la spital toti medici nu au vazut sarcina si 2 luni mi au facut tratamente pt ulcer ,infecti am bagat la medicamente timp de 2 luni in spital dupa 2 luni au vazut la ecograf ca sunt gravida a trebuit sa fac avortin ajun de craciun era deja foarte tarziu copilul ar fi iesit cu malformati acum singura mea sana sa fiu mama au fost ovocite donate dupa acel avort am facut un sok si am intrat in menopauza la 26 de ani

amalia tsakoniati
25+ Maria-Anastasia Irini-Ioanna
DOAMNE ITI MULTUMESC!
FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota .










Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaIleana spune:

Draga mea, ma bucur pentru copiii tai; sanatate iti urez; apropos de asta vreau sa spun 2 lucruri: am un test gratuit pentru fertilitate la una din cele mai bune clinici din Bucuresti; daca cineva are nevoie de el sa imi spuna si il trimit gratis si 2: bunica mea dupa ce a nascut-o pe mama a avut menopauza sau ceva de genul, nu a putut sa faca tratament, deoarece bunicul nu a lasat-o, i-a revenit menstruatia dupa ani buni si a tinut-o pana la cca 60.
Eu imi fac mari probleme din toate punctele de vedere, ce o sa spuna lumea, ce fac cu banii, cine o sa stea cu copilul, nici nu stiu ce sa mai spun.
Dar inainte de toate sper sa iasa bine analiza de sange, sa fie conforma cu cea de azi. Zici ca sunt in filme cu prosti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

ce-o sa spuna lumea? ce-o sa spuna lumea?
da-o incolo ... nu lumea ti-l creste ...

si vobeste cu parintii tai.
intotdeauna niste parinti iti sint alaturi ... sau ma rog, in 90% din cazuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Corina eu am incredere ca Dumnezeu te va ajuta sunt sigura ca DD a vrut ca acest copilsa traiasca si ai sa vezi ca vei gasi soluti pt tine si bb al tau ,in ce priveste lumea :gura lumi nu o astupa decat pamantul nimeni nu traieste pt tine si nu iti vorcreste ei copilul in ce priveste familia spunei mamei tale ce ne ai spus nou si sunt sigura ca te va intelege

amalia tsakoniati
26+ Maria-Anastasia Irini-Ioanna
DOAMNE ITI MULTUMESC!
FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota .










Mergi la inceput