Dupa intrerupere sarcina inca doua liniute la test

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Daca e asa de greu sa va abtineti, stau eu pe aici si sterg. E atat de greu sa ai un dram de bun simt si sa gandesti 3 secunde inainte de a scrie daca/cat de mult rau pot face cuvinetele grele adresate unei fiinte care si asa e labila si cu sufletul si mintea "flenduri" ?! Tineti predici de moralitate atunci cand voi veti fi fara pata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaIleana spune:

biometrie si morfologie fetala:
varsta gestionala: 10 saptamani si 5 zile
cordon ombilical: 3 vase (2 artere si o vena).
Col uterin: orificiu intern inchis

craniu/creier: apar de aspect normal
coloana vertebrala: de aspect normal, longitudinal si transversal, acoperit de tegument rectilinear, fara spina bifida sau kyphoscoliosis
cord: cu axum mare orientat catre stanga, cu activitate ritmica. Frecventa cardiaca, ritm cardiac in limite normale, 4 cavitati (camere)vizibile
stomac, vezica urinara: vizibile
perete abdominal: integru
membre superioare: cu trei segmente (oase) simetrice, mobile, 5 degete
membrei inferioare: cu trei segmente (oase) simetrice, mobile, 5 degete
miscare active fetale: prezent


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Corina considera un senm de la Dumnezeu atat pot sa iti spun

amalia tsakoniati
25+ Maria-Anastasia Irini-Ioanna
DOAMNE ITI MULTUMESC!
FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota .










Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaIleana spune:

Am fost la un alt doctor in aceasta seara, nu la cel care a facut "intreruperea de sarcina" mi-a spus ca totul este in regula si sa nu imi fac probleme in ciuda chiuretajului cu pricina, in ciuda fumatului sau a antibioticului, in ciuda faptului ca eu am slabit 1,5 kg in ultima luna si am mancat doar fructe, salata, in ciuda faptului ca nu am niciun simtom de sarcina, i-am vzt manutele, piciorusele, capul, tot, se misca vesel pe acolo; am fct si doua analize de sange si sper sa iasa bune ca daca ies bune la fel ca si ecografiile (interna/externa/ a fct masuratori/ i-am auzit inima 171 batai pe minut) copilul este sanatos.
Nu imi explic, nu stiu daca sa o iau ca un semn din iad sau din rai; tot ce sper e sa fie un copil sanatos; l-am plans o luna si trei saptamani de la avort si el era inca in mine...
.....................................................................................................................................................................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Corina, respira adanc, incearca sa te linistesti si sa iti faci ordine in ganduri. Maine e o noua zi, ia-o asa cum vine. Sa ne spui daca te putem ajuta cu ceva, orice.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Corina daca e fetita eu trimit hainute dupa cum vezi la semnatura mea astept 2 fetite
Dupa cum zice si Laura incearca sa te linistesti ai fost asa de stresata in ultimul timp si tu ai nevoie de calm si minte limpede pentru a lua decizia cea mai buna pentru tine

amalia tsakoniati
25+ Maria-Anastasia Irini-Ioanna
DOAMNE ITI MULTUMESC!
FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota .










Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paff spune:

Corina,iti doresc o noapte linistita si multa putere in continuare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaIleana spune:

Doctorul a spus sa nu imi fac nicio problema in ciuda antibioticului luat dupa "intreruperea de sarcina" a fumatului si sa ma rog sa iasa si analiza de sange buna.
De o luna si 3 sapt plang o crima pe care am facut-o, un copil pe care l-as fi vrut, dar nu a fost momentul; iata ca el este inca aici si sper sa fie sanatos, in sinea meas unt fericita.
Nu stiu ce o sa imi rezerve viata in continuare si nu stiu de ce trebuia sa fiu legata de acest barbat care m-a mintit, nu stiu ce o sa spun celor din jur si nici parintilor mei cu care oricum nu sunt in relatii foarte bune.
In rest nu am pe nimeni, nu dispun de bani, nu dispun de vreun ajutor din partea cuiva, nu stiu cum o sa ma descurc, sambata merg la alte investigatii care am inteles ca ar fi in jur de 7 mil; azi am achitat voucherul de 150 si inca 400 pt alta analiza.
Nu stiu.

Acum stau si ma intreb: dupa un avort asa zis, dupa medicamente, fumat, nemancat, vb de un copil sanatos?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui CorinaIleana

Am fost la un alt doctor in aceasta seara, nu la cel care a facut "intreruperea de sarcina" mi-a spus ca totul este in regula si sa nu imi fac probleme in ciuda chiuretajului cu pricina, in ciuda fumatului sau a antibioticului, in ciuda faptului ca eu am slabit 1,5 kg in ultima luna si am mancat doar fructe, salata, in ciuda faptului ca nu am niciun simtom de sarcina, i-am vzt manutele, piciorusele, capul, tot, se misca vesel pe acolo; am fct si doua analize de sange si sper sa iasa bune ca daca ies bune la fel ca si ecografiile (interna/externa/ a fct masuratori/ i-am auzit inima 171 batai pe minut) copilul este sanatos.
Nu imi explic, nu stiu daca sa o iau ca un semn din iad sau din rai; tot ce sper e sa fie un copil sanatos; l-am plans o luna si trei saptamani de la avort si el era inca in mine...
.....................................................................................................................................................................................................................


tin pumnii sa va fie bine

in primul trimestru de sarcina si eu am slabit

alte semne de sarcina probabil nu ai mai simtit din cauza ca erai suparata, stresata

nu te mai gandi la semne din rai din iad..(de la radio erevan sau radio sant)... asteapta rezultatele si discuta cu doctorii ce de facut de acum incolo

orice decizie vei lua va fi doar responsabilitatea ta, nu lua in seama ce spun unii si altii, nimeni de pe aici nu va veni sa-ti ia povara daca va fi sa fie rau sau greu, poate cu greu vei gasi o vorba buna, la judecat si dat verdicte toti suntem buni, tu sa fi impacata cu decizia ta

Dumnezeu sa-ti fie aproape!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianama spune:

Nu am cuvinte acum prea multe la mine.........m-ai impresionat enorm.
Esti puternica si vei fii puternica orice vei face....ai sa vezi.
Copilul te-a vrut asta e....acum Dumnezeu sa fie langa tine si sa te lumineze

Mergi la inceput