Toate forumurile Sarcina de la A la Z  Buburuze de mart-apr 2013

Bravo Arianna,EMilia,Marsy,Pony,baby ,Violeta!

(2 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 20
violeta2013
violeta2013

39 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luivioleta2013 Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Mamicilor si burtici de buburuze, vreau sa va anunt ca si buburuza mea a venit pe lume, in data de 02.04.2013, la or 12,00, natural si scor apgar 10. Marti dimineata, la ora 6.20 mi s-au rupt membranele. La ora 8 eram dilatata 4 cm, la 11 dilatatie completa si col sters, iar la 12 fix ( cat impingeam ma uitam la stiri) s-a nascut printesa noastra, Sofia-Ioana, usor si fara probleme.

PS: Arianna, fetele noastre n-au vrut sa respecte termenul

36+ Sofia-Ioana
Mergi la inceput

cos_minutza

3825 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luicos_minutza Adauga semn de carte la raspuns Trimite cos_minutza un Mesaj Privat  Reply with Quote
Buna!!!

Mara noi tot doi in unu,baietelul asta al meu cred ca vrea sa-l scoatem cu forta

Baby,violeta felicitari.Sa va creasca mari si sanatosi copilasi

Eu nu ma mai joc,rog fetele sa stea la rand.Cum se face ca majoritatea cu DPN-ul dupa mine mi-o luati in fata?

Alexa,piscotel imi pare rau de experientele neplacut,bine ca sunteti cu toti sanatosi

Liza multa sanatate

Azi am avut si noi in sfarsit putin soare cu toate ca e cam frigut afara

Va pup pe toate si va doresc o seara frumoasa!!!!

Cosmi 39+ David Andrei
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare

"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Editat de - cos_minutza on 07/04/2013 19:11:55
Mergi la inceput

casandralin

346 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite casandralin un Mesaj Privat  Reply with Quote
actualizez eu listuta

Alina, mami mandra de Alla Bianca -30.07.2005 si Radu Tudor -03.03.2013
Mergi la inceput

piscotel2011

734 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luipiscotel2011 Adauga semn de carte la raspuns Trimite piscotel2011 un Mesaj Privat  Reply with Quote
baby, violeta - felicitari si sa va traiasca puiutii!

alexa - imi pare rau ptr experienta ta; chiar eu te incurajasem ca e ok, dar se pare ca se schimba treburile de la an la an...eu cu doctorul nu am avut problema, cu restul a fost scarbos de lucrat; nici nu generalizez, dar pe aproape oricum. in ce sens au facut scoala pe tine? la mine au folosit fir normal, ieri am fost sa mi l scoata si e totul ok din punctul asta de vedere.

liza - sanatate sa afli cat mai repede de la ce este!

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si36+ Radu Andrei
Mergi la inceput

casandralin

346 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite casandralin un Mesaj Privat  Reply with Quote
raportam si noi la 1 luna si 1 sapt: 55 cm( cu 5 in plus fata de cat a avut la nastere) si 4 kg si 800 de grame.
Fetele care aveti baietei : care e faza cu decalotarea? am auzit mai multe experiente , inclusiv pe cea a sotului meu dar nu sunt lamurita. sunt tari in care nu se face dar la noi am inteles ca de la 1 luna ar trebui sa facem asta. eu pana acum n-am umblat la instalatia lui feciorumeu si sincera sa fiu nici nu prea as face-o.

Alina, mami mandra de Alla Bianca -30.07.2005 si Radu Tudor -03.03.2013
Mergi la inceput
arianna05
arianna05

219 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiarianna05 Adauga semn de carte la raspuns Trimite arianna05 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Violeta,fetele noastre au vrut sa ne arate cat sunt de "berbecute".Cat a cantarut micuta ta la nastere si cati cm macar sa vd daca se aseamana :)

Tudoralexa,pentru infectia de la operatie poti folosi miere naturala(din sursa sigura) mami meu a folosit-o cu succes.

Ramonika si pe mine m-au durut oasele pe ultima suta de metri,se pregateste corpul pentru nastere si de acolo aceste dureri.

Iulia,micuta ta nu vrea sa iasa afara inca?

Happy mamy de Adelina Ioana !!!
Mergi la inceput
arianna05
arianna05

219 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiarianna05 Adauga semn de carte la raspuns Trimite arianna05 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Ramonika,sincer e groaznic sa vii acasa fara bebe,dar dc tor ce se face acolo este spre binele ei,atunci strang din dinti si suport
Speram ca maine s-o luam acasa,de abia astept ora 13 sa primim rezultatele de la analize :)

Mergi la inceput
arianna05
arianna05

219 Mesaje
Baby kiss sa-ti traiasca puiutul, sa va bucurati de el si sa fiti sanatosi :)

Mergi la inceput

tudoralexa13

212 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite tudoralexa13 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Piscotel nu ai nicio vina, Doamne Fereste.
A fost alegerea mea acest spital asa ca nu ai de ce sa-ti faci griji si nici macar eu nu ma simt vinovata. Asa a fost sa fie......
Din cauza a trei dr rezidenti am stat in travaliu 12 ore si am facut Clexane cu toate ca nu trebuia.
Acesti medici au constatat ecografic si la consult ca primul copil este in pozitie craniana asa ca au anuntat medicul meu ca pot naste natural. Medicul meu a luat-o de buna si era bine-merci acasa si astepta sa ma dilat in conditiile in care al doilea copil era in pozitie transversa. Concluzia mintilor luminate: primul copil nastere naturala al doilea cezariana....erau f mirati ca protestam.
S-a dovedit ca primul copil nu era in pozitie craniana ci pelviana asa ca am stat mult si bine cu membranele rupte (da, am stat 12 ore in travaliu cu membranele rupte) pana a venit medicul de garda, m-a consultat si a spus ca sunt pt cezariana.
Atunci meritau toti sa-i iei si sa-i rupi pe genunchi....urat spus dar in halul in care eram chiar nu-mi mai pasa de educatie, bun simt, etc.
Au avut ghinion ca a trecut si profesorul pe acolo si a aflat isprava lor....nu ma mai incalzea nimic, vroiam sa scap, sa se termine pt ca nu mai puteam.

Firele le-a scos cand am fost la camera de garda pt infectie dar a ramas sub operatie o bucata de fir care nu a iesit. Am intrebat daca trebuie scos cumva de acolo si a zis ca este resorbabil....ar avea logica pt ca este sub piele. Sa vedem cand o sa merg la control.

Sunt recunoscatoare ca a trecut si ca am copii intregi, restul nu mai conteaza....se uita

mamica fericita de
Mergi la inceput

cos_minutza

3825 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luicos_minutza Adauga semn de carte la raspuns Trimite cos_minutza un Mesaj Privat  Reply with Quote
Neatza!!!

Ce fac burticile,mamicile si buburuzi mici?

Va doresc o zi minunata si usoara!!!

Pupici tuturor!!!!

Cosmi 39+ David Andrei
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare

"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Editat de - cos_minutza on 08/04/2013 10:29:05
Mergi la inceput
Pag. din 20 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com