Bravo Arianna,EMilia,Marsy,Pony,baby ,Violeta!

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Neata!
Fetele prima experienta la filantropia a fost cat de cat ok sau Eram io prea relaxed, Dar macar am venit acasa odihnita...n am stiut nici cat si daca le dadeau papa cat vroiau bebeii...iar lapte nu am mai luat ptr ca faza s a intamplat pe o sg tura si asta sam ata seara iar a doua zi urma sa plec...in fine, A treks sarcina n o sa mai fie nu ptr ca nu mi as dori Dar n am de unde trei bebi de crescut. Sa fie sanatosi cei doi si noi pe langa ei....oricum sper sa ma Tina Doamne Doamnedeparte de spirals ca nesimtirea creste de la an al an.
La mine a venit mami si e tare bine cu ajutor.
Pop fetele!
Pony felicitari! Ma bucur ca bebita e sanatoasa!
Arianna se pare ca si particularu iti lasa in gust amar. Sa aveti bebe mai repede langa voi!
Gata. Poop!

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si36+ Radu Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Mara off mi nchpui ce tre sa doara! Poop sa treaca recede!

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si36+ Radu Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

neata fete dragi
Cosmi, mai esti cu noi sau David a vrut sa iasa la lumina?

Eu acum sunt bine nu mai am dureri.
Casandra, eu ma gandeam la sterilet ,tu pentru ce optezi?
Arianna, imi pare rau ca nu ai fost multumita, nici nu aveai cum in asa conditii mai ales ca ai dat o carca de bani.Oricum daca pitica este la lampita de vineri luni cred ca ti-o da acasa.

Fetele eu m-am uitat in calendarul Ortodox si se pare ca in mai singurele zile in care se fac botezuri sunt 12, 18,19 mai. Eu uitasem de postul Sf Petru si Pavel...
Eu nu am vb nicaieri parca sunt in plop.Voi cum stati cu pregatirile?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Mara off mi nchpui ce tre sa doara! Poop sa treaca recede!

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si36+ Radu Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

mara si eu tot la sterilet ma gandeam dar nu am nici o cunostinta care sa fi avut si nu prea stiu la ce sa ma astept.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

noi de azi am trecut la BABYLOVE lapte praf bio- de la DM. Sa vdem cum se manifesta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudoralexa13 spune:

Piscotel, imi pare rau ca ai avut o experienta neplacuta la filantropia.
Si eu am patit la fel.....tot la filantropia.
Stagiarii au facut scoala pe mine si chiar nu era momentul pt ca mi-au pus viata in pericol atat mie cat si copiilor, infirmierele sunt de o nesimtire crasa, moasele trebuiesc unse bine indiferent de felul nasterii, asistentetele indiferent de sectie sunt numai dupa spagi (cu mici exceptii pt ca am intalnit si oameni cu suflet) iar medicii........sa nu intru in detalii ca nu ma mai opresc.
Dar nici cu mine nu le-a mers pt ca am facut circ nu alta incepand din sala de travaliu si terminand cu asistentele de la neonato care ma flituiau ca nu imi dau supliment pt ca nu este ora si mai urmeaza si baia copiilor asa ca nu conta ca aveam doi copii infometati care urlau cu disperare iar eu nu aveam cum sa-i hranesc.
Asa ca toata frustarea mea am varsat-o la asistenta sefa care mi-a adus personal celebrele seringi de 10 ml.
Asa se intampla in toate spitalele din Romania asa ca nu pot spune ca in alta parte ar fi fost mai bine sau mai rau.
A fost experienta mea si nu mi s-a parut normal sa ma gandesc ca poate nu scap intreaga si sa ma rog ca macar copiii sa fie bine. Sa le fie rusine!!!!!

A trecut, ii multumesc lui Dumezeu ca suntem bine toti trei si deja am uitat dar nu pot sa nu povestesc pt ca poate va conta pt cineva care va mai dori sa nasca la Filantropia.

PS: mi s-a infectat operatia la o saptamana de la interventie iar acum am o galma de toata frumusetea....cica este firul " resorbabil". Sunt tare curioasa daca se resoarbe sau ma asteapta alta operatie, alta trauma.

Pup mamicile si burticile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Fetelor, am facut febra . De vreo 2 zile ma invart in jurul valorii de 38 de grade, cu tot cu paracetamol si algocalmin. Viroza nu am, medicul ginecolog m-a chemat dimineata maine sa facem analize... Nici sanii nu ma dor, deci nu e mastita. Si Tea e foarte agitata, cred ca ii trasmit starea, si urla mai rau ca niciodata dupa ce mananca. Efectiv m-a speriat azi, foarte greu am linistit-o. Pediatra mi-a zis sa o alaptez in continuare, acum astept sa ma sune de la Medlife medicul de garda de care am tot incercat sa dau, sa imi spuna daca mai alaptez sau nu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_kiss spune:

Buna mamici:*

Cu intarziere, am intrat sa va zic ca am nascut si eu pe 25 martie un baietel sanatos e 3.250gr si 50cm. Experienta a fost una frumoasa si emotionanta chiar aca am nascut la spital e stat. am auzit ca unele intre voi nu ati fost multumite de spitale...
Din pacate baietelul meu nu vrea sa suga la san...eu am un sfarc aplatizat si unul ombilicat si folosesc protectii e silicon ar chiar si asa trage de cateva ori si scuipa sanul, se enerveaza...prin urmare ma mulg si ii au cu biberonul numai ca nici asa nu iese prea mult lapte asa ca ii mai au si completare:(

Felicitari tuturor mamicilor si bebeilor :* sa fiti sanatosi:*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Felicitari Baby_kiss, sa fie sanatos bebelusul!

Mergi la inceput