Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 #9#

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns IuliaCospy spune:

Neata doamnelor!
Scriu repejor ca tre sa fug la gradi la Sara. Adica sa mergem si eu si David. E saptamana altfel si azi e parade de costume din materiale reciclabile.

Sara e cam racita si cu tuse si sper sa nu escaladam si sa fie si mai rau de ata.

Am vazut si eu ca Angelique nu a mai scris de cateva zile. I-am dat sms si imediat ce am vesti va scriu.

Lacramioara tare frumos povestesti tu de Achim. Si David e la fel de puturos cu achizitiile motrice. Exerseaza cu succes mersul ca rama cand e pe burta. Si tare simpatic e cand se propteste in nas si ridica funduletul. In schimb gangureste la greu si isi roade pumnii intr-o veselie.

Bubu, noi am folosit la Sara cereale bio de la Milupa, fara lapte si fara gluten recomandate de la 4 luni. Sunt f ok si mie mi-au placut mult mai mult decat cele de la Humana, de la care folosim laptele. Multa sanatate puiului si sa treaca odata refluxul asta urat.

gasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana0000 spune:

Am scris si am pierdut mesajul.Revin.
Angelique sper ca e bn Stefanut,am observat ca lipsesti de ceva timp.
Lacra si noi suntem la fel de puturosi,si mai ales grasani.I se spune des grasomega,grasometru si alte dereivate din grasu'.Nu stie ca il cheama Sebi,crede ca sigur il cheama grasu'cumva.Ieri a primit porela Nicu Vlad...ce sa-i fac daca e mancacios?
Azi noapte am dormit lipiti si s-a trezit de 7ori sa suga,nu exagerez ca am numarat.Eu sunt rupta ca am dormit intr-o parte sa avem loc toti 3.Nu stiu,va admir povestile cu alaptarea dar eu nu mai rezist.Ziua cand vreau eu sa-i dau el urla si nu vrea sanul,noaptea cand vreau eu sa dorm el vrea sa suga.Pai si cum facem ca sunt o epava?S-a reglat lactatia de ziua nu mai am deloc si noaptea am cat de cat,oricum nu ii trebuie mult sa adoarma,sa fiu asa pe post de suzeta.
Si dintii astia care se pregatesc sigur sunt din aur ca la cat se aoleste/baleste/urla nu se poate altfel.
Iulia cum te descuri cu 2?Nu te plangi vadEu am unul si nu mai contenesc
Cellena dementiala papusa cu palarie
Fug ca sa apuc sa beau un lapte pana incepe show-ul de dimineata,pup gasca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana0000 spune:

Revenind la intors.Noi am reusit deocamdata doar sa ne intoarcem de pe o parte pe alta,de vreo cateva ori a cazut pe burta si si-a scos mana de sub el.Dar a fost fara intentie.Se intoarce pe o parte special sa molfaie serios la mainile alea.
De pe burta pe spate never ever,e prea lene sa incerce.As vrea sa cred ca e din cauza ca e grasan,o sa intreb pediatra ce putem face.Ma gandesc sa ii dau niste ceai ca nu ii strica,nu mai papa atata lapte.Ii dau jumatate din cantitatea de LP recomandat la varsta lui si cat mai suge de la mine noaptea,cat poate sa fie...cateodata trage de 4ori si gata.
Azi sper sa fie frumos sa facem o plimbare,la noi aici.
Bubu cum mai e vremea?Imi pare rau sa aud ca tot va chinuiti,sotul meu ia frecvent ranitidina si are efect,are niste arsuri.Daca pe el in doare,daramite un bebe asa mic.
Onutz sa ne tii la curent,daca sta Luci incorsetat sau nu.Al meu nici gand
Mena unde e baby boom?Eu oricum sunt sechestrata ca nu mai am masina dar poate in we dau o fuga
Va pup,a adormit si profit sa fac baitzaaaaa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

Dana si fata mea face la fel...de 2 -3 zile suge in continuu, zici ca au intrat zilele in sac si vrea sa-si faca provizi. Nu stiu daca sa ma bucur sau sa plang... sunt asa de obosita ca as zace tot timpul...
Acum fata doarme ca azi noapte a avut treaba, sa suga iar baiatul se spala de o jumatate de ora pe maini iar eu zac aici la laptop...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

Angelique a scris un mesaj la Sunt in panica. Dar aici pe forum greu gasesti raspunsuri pt oprirea lactatiei pt ca in general mai toata lumea e pro. Si mie dr mi-a spus ca s-ar putea de la laptele meu sa aibe refluxul fata. Dar i-am spus ca nu vreau sa opresc lactatia, pt ca fetele mi-au spus pe aici ca refluxul se va regla o data cu diversificarea si e pacat sa renunt la san. Beneficiile laptelui matern sunt mult mai multe si mai bune pe termen lung.
E adevarat ca iti vine sa te urci pe pereti cand vezi ca varsa sau face kk nu stiu cum... dar cum imi spunea o fata draguta si cu 4 copii mici pe aici...daca mananca, doarme si caca...restul e poveste.
Totul depinde de noi mamele cat ne tin bateriile ca ei mititeii se dezvolta normal numai pt noi e ceva anormal. Eu nu ma mai agit...si fata mea inca varsa ...si kk e cu mucus uneori, uneori e verde-galbui... asta e. Am invatat sa nu ma mai agit atat ca nu ii fac decat rau. Mananca, doarme si caca ... e normal si e perfecta.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

Asa...am verificat baiatul...inca se spala pe maini ii place sa se balaceasca acolo ore in sir...si la baie la fel. Cainele a navalit in pantofar...nu`i bai ca ii plac mai mult pantofii sotului...iar fata inca doarme...deh, e obosita.
V-am spus ca incepusem si eu timid diversificarea sau autodiversificarea... ei bine a doua zi m-am gandit eu asa in maiestria mea sa-i dau morcovul taiat in 2 sa suga singura la el... ca citisem eu undeva ca nu se inceaca copiii alaptati la san chiar daca se rupe o bucatica... ghinion! s-a inecat fata cu o particica din morcov de am crezut ca fac infarct.
Asa ca dupa ce am mai intrebat pe aici am hotarat sa mai astept un pic, pana face 6 luni, oricum e sapt viitoare parca si sa reincepem atunci...
daca vreti sa cititi raspunsurile fetelor, aici:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=178003&nm=Autodiversificare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana0000 spune:

Am sters mesajul cu pampers de vanzare ca nu e voie sa pun anunturi aici,asa ca daca vrea cineva vb pe pm.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cellena spune:

Ela, ce baietel curat ai :))))))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cellena spune:

Popi, am uitat sa-ti multumesc pt carti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IuliaCospy spune:

am vorbit cu angelique. Acum sunt bine. O sa intre sa povesteasca mai in detaliu. Pana atunci, Stefan a avut multe scaune urate. Au descoperit ca e o alergie la ceva din laptele ei. Acum e pe lp, dar intestinul e inca f inflamat si sunt pe tratament. Ea s-a tot muls pana au iesit analizele si acum incearca sa opreasca lactatia. Multa sanatate dragii nostri si pupici dulci.

Mergi la inceput