Piersicute de iulie august (34)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

haha, leti, nu sunt o supermami . e doar o chestie de obisnuinta, adica daca de la inceput n-am avut ajutor, m-am obisnuit sa ma descurc singura. bineinteles ca ma ajuta si sotul, dar doar dupa ora 20 si in weekenduri.
la curatenie am avut ocazional pe cineva, dar am renuntat. prefer sa fac singura. mancare nu prea fac pt mine si sot, ca nu am timp si prefer sa tot fac curat in timpul pe care l-as aloca gatitului. mancare comandam in general sau fac chestii simple de gen paste, salate, omleta, etc (peste saptamana). iar duminica fac pizza (de obicei).

azi o sa le dau pt prima data carne de vitel. prevad sclifosenie maxima din partea lui marc .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

iuli, ce faceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Ola gagicile ...revin si EU dupa o absenta de vreo 2 capitole)))) asa ca am de recuperat...am avut ceva musafiri ,am sarbatorit pastele...in timpul liber imi cautam perdele si covoare pe net...asa ca va rog sa imi motivati absentele...)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

EU cand Raman in urma citesc de la coada la cap...))asa ca am citit 2 pagini...
Balanta si EU ma chinui deja de ceva timp cu cosmonautele :D.dar tot speram sa vina caldura odata si sa nu mai trebuiasca sa ii iau.intre timp I am luat gecute de primavara.daca stiam ca se lungeste vremea asta atata mai bine ii luam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Probez acum chestia asta cu mesajul rapid.oare merge si la mesaje mai lungi?ca EU cum am lipsit atata bineinteles ca acum am o Gramada de scris...pana va plictisiti de mine si ma mai trimiteti intr o pauza... )))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

bun acum sa trecem la lucruri mai serioase...
Laurita cum ii faci chiftelutele si ciorbita?
Fleur cum faci laptele cu teitei(paste) adica lapte normal de vaca si paste obisnuite?
Vreau si EU retete please cu mancaruri mai normale ))) ca pireurile nu le mai vrea sub nici o forma...
CE mancam mai nou e mar intreg curatat doar de coaja(sub nici un alt format nu il mananca)si legume din ciorbita noastra(le Scot inaine sa o condimentez si sa pun smantana).oare smantana,unt de cand le putem da?(in mancaruri).parca mai intreba cineva dar nu stiu daca I s a raspuns

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

of, antonia, imi pare f rau ca ai trecut printr-o asa drama .
ali, ma bucur sa te citesc, credeam ca activezi mai mult pe fb si ca de aceea nu ai mai scris aici. eu nu pot sa urmaresc ce se discuta acolo si nu am nici timp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Noi suntem cam maraiti .i a gingia dintisorul nr3 dar Inca ne mai chinuie.
Am inceput si EU sa imi beau din nou cafeluta ptr ca toata ziua aveam o stare de ameteala.acum e ceva mai bine.oi avea ceva lipsuri...)))
Mai vroiam sa va zic,ca dupa ce am tot vorbit aici despre dulciuri la copii am cam intrat in depresii((((.m am simtit CEa mai denaturata mamica, cea mai inapoita,cea mai inconstienta...etc.m am simtit foarte prost cand am citit ca voi le Dati dulciuri de 3 ori pe an,sau ca intentionati sa nu le faceti nici macar tort de ziua lor...asta in conditiile in care noi facem tort(prajituri)in fiecare saptamana...iar rafi are acces la dulapul de dulciuri oricand doreste..(deci si de 3ori pe zi-((((.acum incerc sa fac cumva si sa ne civilizam in privinta asta treptat...trebuie sa incep in primul rand cu sotul care il mai si imbie el cu dulciuri de parca nu ar manca deja mult mai mult decat suficient.momentam o sa ii desfintez dulapul cu dulciuri,o sa incerc sa ii fac eventual cand simte nevoia un lapte cu orez,gris...sa imi umplu casa cu fructe...ca inlocuitor
Zicea cineva(scuze ca nu mai retin cine)ca pune miere in grisul cu lapte...dar cum la fiert sau dupa?ptr ca stiam ca nu se pune mierea la temp ridicate...
Cu timpul vreau sa ne civilizam si in ale mancarurilor...adica fara fripturi in ulei si chestii diastea gustoase dar periculoase.sincer nu prea stiu de unde sa incep.adica am inceput deja da nu mai pun rantas in ciorbe(ca sa ii pot da si la Denis)si cu ocazia asta cred ca e un inceput si ptr noi.
Daca mai aveti ceva idei cum sa il fac pe rafi sa inputineze dulciurile v as fi recunoscatoare.nu pot sa ii spun gata de astazi interzis dulciuri cand el era obisnuit sa manance cand vroia.
cu ajutorul vostru sa stiti ca am reusit sa ma dezobisnuiesc si de microunde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Nu balanta nu am mai activat nici EU acolo ptr ca nu am mai reusit sa tin pasul.si e mult mai greu de urmarit discutiile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Despre popcorn ce stiti?o fi si el periculos?ma gandeam sa ii mai dau dinala(ca ii place) cand imi cere dulce...(ptr el si ala si chipsurile intra la cap dulciuri ))) )
Mda a fost ceva emisiune aici la nemti despre prod bio si cica s au facut tot felul de investigatii si controale si nu s au gasit prod bio...doar ca totusi cele pe care scria bio contineau oleaca mai putine prostii...dar totusi ce nu inteleg EU daca tot si au dat seama de asta de ce nu I au masuri sa nu ii mai lase sa prosteasca lumea...
V am plictisit deja?))))daca da sa imi spuneti sa imi mai iau Putina pauza...sa imi gasesc si perdele...fiindca covor mi am gasit deja...)))

Mergi la inceput