FIV cu ovocite donate Cap. 44

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirivili spune:

Ce veste
Lara si Albert, gemenasi dragalasi si mult asteptati, bun venit!
Mamicuta tusferi, felicitari pentru grasunei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirivili spune:

needa Sunt aici si anunt maine ziua 1. Am semne de acum . Le-a nimerit dr.Mamas. E ultimul CM pana peste 9 luni. Am fost azi la masaj ca sa ma pregatesc de marea intalneala. Mi-au facut de la clinica si rezervarea la hotel, tolba cu medicamente e plina... sunt gata de start.

wish Mergi in continuare pe mana dr. Uscatescu. Daca se va reface hematomul o sa iti spuna ce sa faci. Important e BB-ii sa fie bine si parca fetele ziceau ca hematomul e ceva normal in cazuri ca ale noastre si se trece cu bine peste el.

Nu o cunosc pe dr. Uscatescu doar citind aici despre dansa dar cred ca e un om extraordinar. Inteleg ca a sfatuit multe aspirante si gravidute asa ca merita sa-i multumesc si eu.

Am primit si eu rezultatul la trombofilii. AM MTHFR si Factor V Leiden heterozigote deci am intrat oficial in randul "mutantelor". Iau deja acid folic 5 mg si voi face Clexane 0.4.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirivili spune:

cezara68 Bine ai venit si sa fie FIV-ul norocos! Vei avea ET in aceeasi zi si la aceeasi clinica cu Daniela_74? Ce nimereala . Ca la mine si Miracol. Cum le potriveste DD pe toate.
Nu se iau imunostimulatoare asa de aproape de ET ca sa nu respinga organismul embrionii din cauza asta. Succes!

Miracol Ai reusit sa-ti gasesti toate medicamentele? Eu am umblat cam mult dupa Clexane dar am gasit pana la urma.

enique Mai ai putin pana la ET. Vrei sa fii pe prima pagina, cu noi la "In focuri"?

ivisor parca maine zicea ca a planificat cezariana. Sa o ajute DD sa mearga totul bine si sa fie o fericita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Looana spune:

Tusferifelicitari ,sa fie norocosi micutele comori,sa creasca frumosi si sanatosi alaturi de parinti.Cred ca esti in al noulea cer de fericire cind ai privesti,iti doresc insanatosire si refacere rapida .
Matusica
Fetele toate mult noroc la toate fetele noi care sau alaturat grupului si anul acesta sa fie unul plin de noroc si sa fiti s voi mamici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns needa spune:

Mirivili "mutantica" , o sa ai o sarcina "clexanoasa", dar nu conteaza.
Important e sa fie bebicii sanatosi.Observi ca am folosit pluralul, da? . Doamne Ajuta!

Amalia, unde te-ai ascuns?
Looana,o pentru mamica fericita.


Fete o zi insorita sa aveti, va pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

Buna fetelor!
tusferi...FELICITARI MAMICO!!!
ai rezistat cu eroism si meriti din plin sa te bucuri de minunile din viata ta!!1Copilasi sa fie sanatosi, mancaciosi si fericiti alaturi de voi!!!Va pupacesc

mirivili, eu inca tot caut...la mine in oras cand intreb de climara zici ca se uita farmacistele la cai vezi pe pereti...habar nu au ce sunt alea si nu au avut in farmacii...daca nu gasesc sapt asta...mai dau o tura la farmaciile unde am lasat vorba sa intrebe la depozit...daca nu muasai sa ma ajuti tu si sa imi cumperi vreo 3 cutii!!...ma dispera cate o data ca nu stau si eu intr-un oras mai mare si cu mai multe farmacii!...e jale pe aici...clexane am gasit la SensiBlue la o singura farmacie...in rest am toate medicamentele...eu mai am platuri dermestil de tura trecuta si imi ajung pana pe 19 aprilie cand tre sa ii schimb...si de asta as avea nevoie de vreo 3 cutii pt inceput...te anunt daca apelez la ajutorul tau sapt viit!

ivisor, ai nascut printesa fata draga??va pup

eu sunt super linistita, miercuri pe 3 vine ultimul ciclu....sunt foarte linistita...desii nu imi gasesc medicamentlee prea usor...nu stiu ce e cu mine...ma tot gandesc ca de azi in 2 sapt sunt in drum spre Grecia...si nu ma stresez deloc!!sunt ZEN ...o fi bine?!sunt f increzatoare si sunt sigura ca Dumenzeu le va randui pe toate sa imi iasa bine...asa ca Doamne ajuta!....cateodata ma bufneste rasul...sunt in plop si ploul undeva in aer...nu mi-am pregatit nici lista cu ce imi trebuie....nici ce a cerut amaliaro printeselor...nici medicamentele...dar important e ca sunt f happy si ZEN...n-am nici un stres....sper sa nu ma apuce panica in sapt plecarii...
va pup si va doresc celor ce sarbatoresc Sfintele Paste acum...multa liniste sufleteasca si toate cele bune!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns needa spune:

Miracol, , multa putere iti doresc, sa nu lasi panica si gandurile negre sa dea navala peste tine
De data asta o sa fie bine pana la capat!
Sa ai o zi frumoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Dragele mele, pe 29.03 ne-a binecuvantat DD cu 2 copii sanatosi, frumosi si cuminti. Lara Maria a venit pe lume pe 29.03 la 17.28, 3130g, 48cm, Apgar 9 iar Albert Andrei cu 2 min mai tarziu, 2980g, 48cm, Apgar 9 la 36 sapt. Va doresc din suflet sa aveti toate parte de un asemenea miracol! Suntem inca in spital.
Va pup

Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot

36+ cu si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Buna!
Tusferifelicitari mamico

Fetele aici sunt va urmaresc din umbra daca nu sunteti cumintele

da vad ca suntei fete cuminti si Zen

si o duminica placuta

amalia tsakoniati
25+ Maria-Anastasia Irini-Ioanna
DOAMNE ITI MULTUMESC!
FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota .










Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns needa spune:

Felicitari Tusferi, sa-ti traiasca buburuzele

Amalia, suntem cumintele, sa nu ne bati

Mergi la inceput