MONTIGNAC (186)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Caress, eu nu cred ca trebuie sa-ti faci griji ca slabesti prea mult. daca slabesti, inseamna ca ai de unde, vorba aia. tine corect F1 timp de 3 luni si dupa o sa te stabilizezi la o greutate convenabila ptr organismul tau. stie el ce face, don't worry.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

carees nu stiu cum e gustul de stevie, nu am luat ... in afara de fructoza nu am mancat nimic altceva
57 ?? superrrr ... felicitari ... daca nu mai vrei sa slabesti poti sa incepi sa mananci ca inainte sa vezi ce rapid le pui la loc ... ia-ti un cozonac , merdenele , tort ... mai vrei sugestii ???
mie personal orezul imi place sub orice forma si de orice culoare, de la naturisti cumpar orezul integral , de la real sau kaufland cumpar orez salbatic (aici e combinat negru cu alb tot modelul lungut) si basmati se gaseste peste tot

ninha si la mine organismul nu pricepe oare ca inca mai are de dat jos ??? cred ca al meu e defect

ariadna combini legumele cum iti plac pentru pateu ... ideea este sa contina si ceva fasole uscata, naut, soia ... ceva din boabele astea care leaga legumele puse

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

andani sau nu organismul tau are probleme de ramai la greutatea asta si tu vrei alta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Brindusik , am trimis poza cu cutia unei prietene care sta in germania.E fructoza, e naturala, dar e extrasa din trestie de zahar.Nu am desfacut-o inca, asa ca iar am patit cum am patit cu sorbitolul...Apropo, pe ala l-am folosit la savarine, am mancat 4 persoane din ele, nu au fost probleme digestive.
Deci, o folosesc sau o arunc?Ca nu am vreo mare problema, a fost 10 lei...

Andanii, si eu cred ca organismul tau a decis ca aia e greutatea optima.V-am spus ca eu am stat constant la 59-60 kg ani de zile, fara eforturi.Ca sa ajung la 58 trebuia sa ma infometez, si nu reuseam sa o mentin sub nicio forma mancand normal...De 57 nici nu mai vorbesc...imposibil de atins.Acum am 57.5, nu 57.

Ninha, nici nu ma gandesc sa trec la F2.Toate la timpul lor...Si nici la merdenele si covrigi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Hop si eu cu meniu pe ziua de azi:
MD: briose cu kefir
P (F2): spaghete integrale cu sos Amatriciana
G: capsune (am luat de la Lidl doua caserole, erau 3,33 lei/500 g, sper sa fie bune, miros frumos. inca nu le-am gustat, mai astept pana la 4.)
C: o salata din frunze, ce gasesc prin frigi.

Andanii, pai dupa ce ai slabit atatea kg, cred ca organismul tau vrea si el o pauza. a trecut printr-o transformare uriasa. ai rabdare cu el

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Salut fetelor
Eu sunt in continuare conforma cat se poate, dar am sarit calul rau de tot de pastele nostru, asa ca acum o iau incetisor inapoi.

Meniul de ieri:
MD: spaghetti monti cu putina branza rasa
G: 1 patratica cioco neagra 85%
P: ou fiert si branza cubulete
C: 2 pulpe la cuptor cu legume.

Azi:
MD: mozarella fara nimic
G: cateva alune, putine
P: salata si la urma cateva capspuni
C: cred ca peste la cuptor cu legume

Caress: germana e limba care-o vorbesc toata ziua si deci sunt in cunostinta de cauza. Traducerea e urmatoarea:
Fruchtzucker = Fructoza
Dedesupt: pentru indulcirea tuturor mancarurilor si bauturilor

Sus in dreaptaa: das gesund plus = plusul de sanatate.

Altceva nu scrie nicaieri. Si exact dintr-asta folosesc si eu cand fac prajituri.

O zi frumoasa va urez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

Caress parerea mea este ca poti sa incerci sa o folosesti ... problema e sa-ti placa gustul ...

ninha organismul meu e in pauza de un an de zile ... oare cat sa mai am rabdare

lorelei si eu calcat pe langa de paste si inca nu am reusit sa dau jos ce am pus atunci in doua zile ... incredibil ce rapid se pun si ce greu se dau jos

brundusik inteleg ce-mi spui dar nu pot sa fiu de acord cu tine ... ioii, is prea rusinoasa ca sa va pun o poza cu mine in costum de baie sa vedeti cat mai e de dat jos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Andanii, poate te ar ajuta un pic de miscare,facuta sistematic...Nu ai timp sa te duci la sala, macar de doua ori/ saptamana?Sau sa faci acasa un programel scurt, de jumatate de ora in fiecare zi?Ceva soft, lent, gen pilates, yoga, tonifiere, nu chestii cardio sa te intinzi pe jos ca ramai fara aer-cum patesc eu, pentru ca fumez si pentru ca readaptarea la efort e crancena...

Lorelei , m-am linistit, multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

caress oooo ba daaaa ... cu siguranta o miscare facuta sistematic m-ar ajuta mult, sunt convinsa de asta ... am mers la sala trei ani si jumatate non stop ... dar din pacate sunt intr-o perioada in care nu am timp si nici dispozitia necesara de mers la sala ... varianta ar fi sa fac miscare acasa in fata tv-ului da nu stiu de ce nu reusesc sa ma mobilizez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ariadna16 spune:

Caress, cum faci tu humusul? Eu nu prea am mincat. Adica cum il faci sa fie BUN
Incerc si eu sa fac, daca imi spui.
Vad ca in dimineata asta cantarul a fost prietenos, s-a miscat putin , dupa ce o saptamina a fost girofar: 86-86.1-86-86.1 . Arata 85.5 , sper ca maine sa fie tot sub 86

Mergi la inceput