LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (49)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

deci fetelor primul link cu praji de ciocolata salvati-l e delicioasa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Buna ziua!!!

Deea, cum sa ma supar doar din atat? Pai cum noi i-am facut ziua sambata, ieri tortul era deja evaporat ...dar, aveam negresa pe care am taiat-o si i-am pus o bucatica si o lumanare sa sufle si de ziua lui. Asa incantat a fost sa toata ziua mi-a cerut sa sufle...asta pana cand a ramas lumanarica fara fitil si nu am mai avut ce aprinde. A ivatat si sa cante la multi ani , si bate din palmute si zice ”A muti ani Adu! „. Nu a nascut inca sora mea....azi-maine.

Cami, duminica nu am ajuns la biserica ca sambata seara dupa petrecerea lui Edu am plecat la Milano unde am stat pana luni seara.

Va multumesc inca o data tuturor pentru felicitari si vorbe bune!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MsBB spune:

N-am mai apucat sa termin postarea ca s-a trezit Sofi si m-am luat cu ea dar vroiam sa mai spun...

Somleac- grozava idee! Chiar mi-ai dat o idee pt weekendul asta. Voi merge cu siguranta la film pentru ca , cred cu tarie ca trebuie incurajat tot ce-i frumos si bun in Ro.

Deea - bafta cu dieta si sanatate multa! Tot cacator e si calculatoru nostru . N-are rost deci sa mai cer la OSIM inregistrarea numelui

Yasmy, Somleac - ma bag si io ca magaru'in seama , despre ce evaluare vorbiti? Eu sunt cand ma gandesc ca mai e atat de putin si urmeaza scoala. Citind mai incolo am priceput ca e vb de evaluarea pt scoala, dar in ce consta? ce se intampla mai exact?

Strumph - moama ce pozeee! Cat e de frumoasa si Sophia si ce loc minunat acolo . Mi-am cules mandibula de pe jos cand am vazut casa socrilor si v-am admirat tinutele si baloane si tort si tot .Ar fi fost in rai si Sofu meu la party-ul vostru . E mare fan Hello Kitty. Tocmai de asta i-am facut tortul de 2 ani tot in forma matzei susnumitei . Sa va fie de bine petrecareala!

Cami - multa sanatate! Si imbarbateaza-te, spune-ti ca timpul petrecut cu ele va fi mult mai intens trait si mai placut dupa ce te intorci la munca ( stiu, si simt si acum strangerea de inima pe care am avut-o cand m-am intors la munca dar ... va fi bine!!! ai sa vezi, te vei adapta si vei pretui si mai mult clipele cu fetele )

Anda n-am mai vb cu o graviduta de atataaaa timp.
Simt ca ma bag asa ca nepoftitu in discutie dar poate iti e util ceva ce mie mi-a facut tare bine in ambele sarcini cand eram lesinata din cauza greturilor. Nu are ce sa strice daca incerci ci doar sa ingrase metoda mea anti-greturi - inghetata! Cand eram varza varza ma ajuta f mult. Poate cine stie , te ajuta si pe tine!

ailed_dota - ce frumos arata acolo!!! imi vine acum sa impachetez si sa plec

Ally - ce delicios tre sa fie Edu cand isi canta! Nastere usoara surorii tale!


Am fugit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

msbb, vino! dar inca ploua aici asa ca..... mai asteapta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ce faceti, fetelor?

sa stiti ca n-am apucat sa citesc nimic din urma... doar asa ceva pe diagonala.

msbb oooo...lume noua....ce ma bucur ca ne-ai scris. ma bucur ca ai depasit periooada cu 'probleme la mansarda', bravo. si eu ma gandeam ca vine bb3 hai, intra mai des de acum. ma bucur ca sunteti bine, mai ales puiutii

strumphitza ma bucur ca a ajuns felicitarea, ma si mir ca a ajuns asa repede si la timp
pozele sunt.....nici nu am cuvinte...sunt superbeee, Sophia este minunata, ce mutrite mai face tortul foarte frumos
sper ca este bine acum, parca citisem ca a avut febra, scaun moale...vezi sa nu fie vreo viroza digestiva, nu masele. cum am patit si noi acum ceva vreme si eu credeam ca-i tot de la masele, dar nu....

catank am vazut pozele pe fb...sunt superbeee, ce frumoasa a fost Ioana de ziua ei, ce tort frumos si cred ca super delicios

nu mai stiu ce-am citit

toate mamicile si fluturasii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

ce ziiii!!!!!!!!!!!!
Anna doarme fara sa fi servit pranzul..dar asa am tinut-o i trun scandal....ba deschide frigiderul....ba a desfacut solutia aia de gemuri si a varsat-o in mijlocul casei....a nu se intelege ca era de capul ei cu solutia asta....eram eu in zona stergeam o oglinda si tot tragea de mine sa-i dau ei sa tina...si i-am dat..creznd ca asa o am sub control..da ea s-aintors cu spatele si a rasucit capacul ala
Stefy cu scoala ei altfel....eu nu stiu cine a inventat asa ceva frate daca tot nu a dat ''litra de lege'' sa se ocupe profesorii de copii ca si cum ar fi la ore..sau sa-i duca la dif activitati....decat asa un fecus pe drum si in scoala nesupravegheati
ieri am dus-o la autobuz ca intra la 10...la 11.30 ma suna ca ei nu au facut nimic din ce aveu in plan si colegii nu mai stau in scoala ea ce face....shet....pai vino acasa si iar am iesit sa o astept...da bine ca am ttrecut si pe la piata si parc cu A
azi ca merg normal de la 8 si ies la 14 ca au pregatit o piesa de teatru pt clasele mici....cucu....nu au facut nimic...au stat singuri si s-au jignit la greu....la 11.45 fiimea iar a plecat..bine ca era soacramea acasa ca la cat ploua atunci la mine aici..clar nu aveam cum sa ies sa o iau de la autobuz...sunt un car de nervi...
-maine cica se duc la institutul francez...dar pt asta am si dat bani pt autocar
vineri sper sa stea acasa
a si o alta bomba ca in seara asta la 19 sa ma duc la scoala sa semnez nu stiu ce ca altfel diriga maine nu le de voie sa iasa din scoala

MsBB multumesc...de dieta ma tin..numai ca nu se tine ea de mine:)))))
eu recunosc ca nu mai stiu despre tine nimic....adica nu imi amintesc nimic din trecut..doar nickul l-am recunoscut....am intrat si pe prima pag dar nu imi pot aminti...poate ne mai zici tu cate ceva despre voi.....chiar si cum ti-ai reparat mansarda...ca uite mai sunt si altii cu ea stricata...mie cat de curand cred ca-mi ploua-n gat la cat de daune are:))))))))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Buna fetelor!
of imi pare atat de rau ca nu am timp sa scriu si eu macar cateva randuri, de citit va citesc si cand sa scriu imi expira timpul si tre sa plec.

Anda asa eram si eu gravida cu niste greturi teribile care au tinut pana la 20 saptamani, nu puteam sa mananc nimic doar lamaie, intram dimineata in bucatarie sai cand simteam miros de cafea eram gata, cel mai rau ma chinuit mirosul de cafea nu il suportam deloc, nu stiu ce sa iti spun ca remediu pt greturi la mine nu mergea nimic. si sarcina usoara!

DEEA si eu am indulcitor stevie, nu il pun in cafea ca are un gust vanilat eu beau cafeaua amara e mai buna, inainte o beam cu o tona de Zahar dar acum e mai buna asa.
cu dieta te sfatuesc sa faci sport doar asa vei arata mai bn altfel cu dietele nu merge nici la mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Voiam sa scriu un mesaj mai mare, dar... atat pot zice acum : Condoleante Catank! A plecat tati, langa mami... imi pare tare tare rau! Dumnezeu sa il odihneasca in pace. Ma gandesc la tine. Fii tare te rog. Offf ...nu mai stiu ce sa zic....plang si eu odata cu tine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Offf doamne..mi s a strans inima.....condoleante draga noastra! Te imbratisez.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

of, Ancuto!
o imbratisare mare !

Mergi la inceput