LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (49)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ce faceti, fetelor?

nu am timp de citit, vad eu cand citesc dar am vrut neaparat sa urez puiutilor de azi.

La multi ani, Sophia! piscotica scumpa, sa cresti mare, sanatoasa, mereu vesela si zambareata! mami, sa va bucurati de buburuza dulce si sa-i faceti cat mai repede o fratioara abia astept sa vad cum ati petrecut ati primit felicitarea? sau daca esti plecata....o gasesti cand va intoarceti

La multi ani, Edu smechericul! sa ramai la fel de smecheric, sa cresti mare si sanatos si sa aduci numai bucurii parintilor tai! ally un mare de la noi, sa fiti fericiti toti si sa va bucurati de minunea voastra! am vazut asa la repezeala ceva poze pe fb dar n-am avut timp de comentarii, poate intru eu intr-o zi si ma uit pe indelete

La multi ani, Petru! sa ai mereu grija de surioara ta, sa cresteti mari si sanatosi! mami, sa va bucurati de comorile voastre dulci!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Buna mamici! Si pitici!

Mai pe inserat si eu ca in timpul zilei mi-a fost imposibil

Sophia, La Multi Ani! Te pupam dulce carliontata vesela!

Edu, La Multi Ani! Un pupic si pentru tine nazdravan frumos!

Petru, La Multi Ani! Te pupam pe tine ca esti sarbatorit, dar si pe surioara ta!

Mamici sarbatorite prin intermediul copiilor va doresc sa fiti sanatoase sa-i cresteti mari. Si pentru Ally si pentru Strumphitza, va doresc ca puiutii vostri si sotii bineinteles sa va umple intotdeauna sufletul sai casa de bucurie, astfel incat sa va aline dorul de persoanele si locurile dragi din tara

Pup toate mamicile!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanales spune:

La multi ani Sophia, Eduard si Petru!si cu scuze de intarziere la multi ani Ioana
Sa cresteti mari, fericiti si cel mai important, sanatosi!
La multi ani si voua mamici pentru comorile voastre!


Noi am scapat de varicela, s-a reintors la gradi . I-am serbat si eu cei 2 anisori puiului meu iubit de Bunavestire cu tort de post cu blat tip negresa si peste dorada:)

In rest, vroiam sa va scriu meniu meu de post, poate mai schimbam idei, eu sunt intotdeauna in pana la mancarici, meniul e pentru mine :

dimineata: cereale cu arahide, fructe uscate, stafide etc cu lapte soia

pranz: salata de telina, morcov, mar, sau salate verde, ceapa, ridichi (si tofu cateodata)

seara: mancare gatita (de linte, de fasole, de cartofi, de orez...) cu sos de rosii, morcov, ardei...

mai inversez ordinea dar la mancare gatita ma tot invart ce sa mai fac...


In alta ordine de idei, ma batea gandul sa mergem in vara asta in Croatia, ma uitam pe site-uri cu locatii ca vreau sa inchiriez tot asa ca in Grecia de la particulari un apartament ( e mai comod ca ai bucatarie si mai poti gati una alta si-mi pare mai convenabil) si mi-a placut insula Rab si zona cu parcuri naturale pana in Zadar, Ailed, nu mai stiu daca tu ai fost pe acolo si poti sa ma ajuti cu o parere? as vrea si plaja ok pentru ca puiul meu cred ca va sta acum non-stop la apa, e innebunit dupa apa, ce a fost anul trecut dar sa te tii anul asta, dar pe de alta parte as vrea si un loc de plimbat in natura, ca nu prea-mi place sa stau la soare...


v-am pupat si o saptamana frumoasa va doresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanales spune:

Tot eu sunt ca nu se vede urarea din mesaj de LA multi ani pentru Ioana a lui Catank

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

neatza!
poftiti la cafea....azi mi-am facut si eu una...defapt 2 ca in prima am pus iar indulcitorul ala din extract de stevie si iar nu am putut sa o beau...mi se par yac de tot....asa ca am facut alta si am pus un cub de zh brun...dar am dormit asa prost..a vrut A cu noi....cred ca greseala eu am facut-o ,ca pe seara ne jucam de-a bebele mic si eu i-am zis daca vrea si la noapte sa doarma la mama-n brate .ea a zis da. eu nu am crezut ca tine minte. si cand a venit sotul in camera o aud ....maciii ,ia cupilu la tine....am crezut ca nu aud bine ca ea dormea deja de mai bine de 45minute...dar mititia cated ca dormise cu gandul sa doarma cu noi....a, zis hai fie pana adoarme iar..da ce ca am adormit si eu....si chiar daca primeam picioare sau se impingea in mine ,parca ii era asa greu sa o mut...abia la 3.30 am facut-o ..dupa ce si-a servit laptele
are si nasul infundat

Ioana tu tii dieta ceva sau doar post?....mancaruri de post sunt multe. am vazut pe net.poate te mai insiri de acolo....
mai poti face fasole verde fiarta cum se zice prin sud..rasol..asa cu putina zeama si usturoi..sau scazuta de tot cum e garnitura si ii pui usturoi +marar...din asta imi fac si eu garnituta....
fasole boabe facuta in 3 feluri...ciorba,iahnie si batuta....la cea batuta poti face un rantas de ceapa calita..sau fierbi o cescuta de orez si cand o benduiesti bagi orezul si 1-2 lingurite de mustar +1-2 catei de usturoi si iese o pasta tare buna....ciorba de zarzavat...de loboda...naut...se gasete si la cutie gata pasat..tu doar ii pui ulei de masline lamaie

Felicitari Yasmi...ce ai facut cu inscrierea..azi parca nergi la evaluare, nu?....
Somleac tu ai rez ieri?....pe VIc il dai la aceesi scoala cu ceilalti,nu? Daria la ce liceu vrea sa dea...moama cat stres ai anul asta

Roxy am vazut-o pe A in poze..doamne ce mare mi se pare ca s-a facut..imi place fatuca ei cu obrajorii aia numai buni de pupacit....
a mea parca a ramas asa mica..nu mai manca mai nimic...

Ally cum ati mai perecut ieri..a nascut sora ta ,ca poate mi-a scapat mie ,daca am citit mai rar....sper ca nu te-i supi ca am zis pe fb ca e mic tortul lui Edy...l-am vazut si pe cel mare....si mi-a placut si cum l-ai decorat

Catank ai o fetita superba...mi se pare ca-i asa lungana...cati cm are acum?...iar cum ai pregatit masa ...super...si tortul....
eu fac praji/torturi da cand e vb de decorat..hm....al Annei a fost egiptean si l-am mai imbracat eu in frisca...apoi mi s-a parut pea alb si am caramelizat niste zahar ,l-am zdrobit si l-am pus desupra...nu prea arata ca un tort de petrecere de copil..dar daca nu le am cu asta....insa s-a mancat tot

Alina tu cum te descurci cu muschetarii?...bubu misuna si ea sau tot in pat/tarc sta...
eu sincer va zic,daca as fi avut un bebe mic acum nu cred ca m-as fi descurcat si cu el si cu A....dupa A trebuie sa stau tot timpul si vad ca din ce creste e mai rau....ultima reusita a ei...imi deschide frigiderul si usa de sus si congelatorul....m-a disperat deja .iar faza ca eu zic ceva si ea face fix pe dos e frustrant rau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

Cami voi ce mai fa ceti?..cum e Antonia..nu prea m-am prins de ce vrei sa faci 2 torturi...ii faciziua si acasa si la un local...sau faci 2 zile acasa...pai la cati finuti ai tu si vor sa vina la nasica lor...te inteleg



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

ah ,am trimis mesajul dar vroiam sa va zic..ieri cand s-a trezit am gasit-o cu pampi scos....nu era o noutate ca asta o face de mult..insa nu a vrut cu nici un chip sa o imbrac cu altul si i-am puys si eu chilotei si dres....stam ce stam si o vad ca se trage de turul dresului .o intreb daca vrea la pishu si ea fuga la baie..pun reductorul..hopa pp....mai trece un pic o adud ca se secreme....fug sa o pun pt kk dar nu a vrut in ruptul capului..zic hai sa nu o sperii..o las si face-n chilotei....o schimb , iar vin cu pampii iar urla..iar o las fara...vai va zic ca pana seara a mai facut de vreo 4-5 ori...cand pe sus cand pe jos ...sus are olita jos reductorul....da ce m-a uimit ca a inceput sa tina si spune inainte sa-i dea drumul...nu stiu daca ieri a facut de asa multe ori doar de drag....dar incep sa cred ca i-a venit vremea...
noi am mai avut zile fara pampi..dar nu prindeam un pp intreg la toaleta....clar nu isi putea coordona simturile...ea cind zicea ppsau kk ii si dadea drumul
si azi vreau sa incec..desi mi se pare asa frig in casa. cu toate ca centrala merge..dar poate de la raceala mea si de la ziua asta mohorata am sernzatia asta

fug sa spal niste vase ,ca vad ca nu da semne de trezire....vroiam sa citesc si mai din urma sau sa intru pe picasa..insa cu rasnita asta renunt
o zi frumoasa!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna dimi

sunt atat de mandra de puiul meu!!! decand am renuntat la pampi nu s a intamplat sa scape pe el nici un pipi sau kk. dragul de el. si la gradi merge fara pampi si face la toaleta din picioare ca baietii :))

deea maine de la 17.20 avem programarea. somleac voi ce ati facut cu evaluarea??
deea sincer nici eu sigur nu m-as fi descurcat acum cu Lucas si cu un bebe mic...poate sunt mai cuminti ceilalti copii si este al meu mai bazdravan de spun asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MsBB spune:

Buna dimineata!

Sa-mi mai spal din pacate vin si cu o cafea !

Acum stau ca bleaga si ma intreb de ce am fost asa catar si n-am vrut sa mai intru pe nimic? Ma rog, nu te pui cu mintea omului dus cu pluta . Am deschis in dimineata asta laptopul direct sa va citesc, macar din capitolul asta si deja imi dau seama cat de mult mi-a lipsit sa va citesc , pt ca de activat aici eu nu prea am activat.
Dar multumesc pt discutia vizavi de sisteme de protectie , mi-ati dat tema pt acasa. Voi cerceta si eu care-i treaba cu Moon Cup.


bb-yasmi , ma bucur si eu mult sa te vad inca aici , nu ca mine . Sa nu crezi ca v-am uitat totusi! Chiar daca am avut io probleme la mansarda tot m-am gandit la voi si ma bucur sa vad ca sunteti bine .
Era doar o gluma cu bb3 . Il mai tachinez pe sot cand are cate o zi mai grea ca asta-i trebuie sa-si ia gandul de la probleme. Eu sincera sa fiu daca as simti ca-s in stare sa am grija de mai mult copii as face vreo 20 . Dar cum vad ca neuronu'meu obosit da deja rateuri ma gandesc ca mai bine stau in banca mea .

Am fost prinsa de Sofia cand citeam aici de mare zor , a iesit ca o hoata din dormitor. A deschis usa si a intrat peste mine , iar eu toata bucuroasa ca o vad intind mainile , convinsa fiind ca si ea intinde mainile la mine , bucuroasa si ea la randul ei ca ma vede. Si ... cand colo ea a trecut pe langa mine ca pe langa stalpu de electricitate si si-a luat o jucarie din spatele meu

Ma duc sa fac program artistic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

neatza
ioanales uite asa de mic dejun : http://www.lalena.ro/1025-reteta-Prajitura-cu-ciocolata-in-10-minutede-post.html, , poti sa o faci si la cuptor si la microunde e belea
si uite http://www.crestinortodox.ro/retete-post/
http://retete-de-post.lalena.ro/
http://www.laurasava.ro/category/retete-post/
http://www.lauraadamache.ro/retete/retete-de-post/
despre Croatia, da se merita la apartamente, e la jumatate de pret fata de hotel, iaraici hotelurile nu sunt cele mai...
despre Rab, exista acolo o plaja Paradise beach, unde am fost in primul an, nisip fin, parca de aur ( ceva fff rar in Croatia), apa pana la glezna 10 m in larg apoi pana la genunchi inca 20, plin de copii, am lasat prosoape pe plaja, bani marunti, haine, nu le-a luat nimeni....
http://www.lopar.com/eng/fotogalery/beaches.php
pe acolo te poti plimba, poti sa vi pe continent sa vizitezi plitvice ( un ansamblu natural de cascade) e frumos.Recoamndarea ar fi s anu vii in iulie-august cand e full si cald rau
Deea, vezi ca incepe sa-ti scoata din frigider, a mea se serveste singura, am gasit-o odata cu cutia de iaurt turnandu-si in cana
deea, yasmy, si eu ma gandeam ala fel ca , cu Andra ar fi greu sa fiu gravi sau s aam un bb mic., bine parerea mea e ca e mai greu s aai doi copii mici unul dupa altul, macar la gemeni au acelasi program. Eu zic ca 4 ani e o diferenta buna intre pui

Mergi la inceput