LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (49)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

La multi ani, Ioana!!!! Catank, sa-ti traiasca frumoasa! te asteptam cu poze frumoase asa cum ne-ai invatat


si pentru maine

La multi ani dulce Sophia!!!! Strumph, sa-ti traiasca printesa zambareata. Sper ca ati ajuns ok acasa. poate ati pus si poze..n-am verificat. Va pupam cu drag si ne gandim la voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

tot pentru maine

La multi ani, Edy Duracel!!!! Ally Ce mai faci? Cum stai cu programul?

La multi ani, Petru! iti dorim sa fi un fratior mare grijuliu cu surioara ta! Pisuc voi ce mai faceti? Cati ani stai acasa cu pitica?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

delia , miss you too

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Sara buna,

acum am parcat toata trupa. Astept sa termine masina de spalat sa intind rufele, dar abia ma mai tin. Sunt franta.

Cum a fost astazi, ati pacalit pe cineva, ati fost pacalite?

Eu am tras o rafala rapida de pacaleli dis de dimineatza, pe sotul l-am enervat bine mi-a si tras o injuratura, saracul l-am scos de sub dus si l-am facut sa se imbrace repede sa vina sa ma ajute chipurile. Am incasat o pacaleala de la Daria. A fost o zi amuzanta.

Mada, ce faceti?

Cami cum sunteti? Ce face Antonia?

Strumph astept poze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Sophia
Edu
Petru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Am intrat si eu la miezul notpii, acum o ora m-am mai linistit si eu putin, dupa ce am ajuns acasa am avut scandal cu Sophia, de 3 zile e cu febra, maraiata, urlacioasa, plangacioasa...ii iese cred ca vreo masea, sau poate 2 odata, cum are ea bunul obicei, asa le-a scos si pe restul maselelor si dintilor, cate 2-3 odata, macar sa stim o treaba nu? notpile astea nu prea am dormit, am pazit-o de febra si pt ca la soacra era un patit mic de bb si ei nu ii place, mai ales ca are ea o problema cu schimbatul locului/casei... a dormit inter noi in patul mare si precum eu sunt sensibila la somn, vai de curu meu cate shuturi mi-am luat plus a marait prin somn, scancit mai bine zis, nu isi gasea locul, ma trezeam, ii dadeam apa, ba nurofen, ba o dezbracam... nu stiu sa zic cata temp a avut ca nu m-am pus sa ii bag termometru in fundulet, dar fierbea saraca.... nu a mancat azi nimic, a baut doar apa si molfait la juma de biscuit, in rest tot ce i-am dat , incercat sa ii dau , mi-a refuzat... ieri a mai papat nitel si sambata, dar azi deloc grija nu am ca are de unde scade si un kil sau doua, dar sa am cum sa ii dau nurofenul/paracetamoul si nu pe stomacul gol...

maine cica e ziua ei, o sa fie iar maraita si nu o sa ii convina nimic.... aveam programat sa fac cateva chestii, dar stiu eu daca mai ies? s-a anuntat soare si caldut, 8 grade au inflorit copacii si e mai verde fata de cand am plecat, e frumos.... imi aduc aminte de cand am iesit din spital cu ea dupa ce am nascut, era totul inverzit si frumos, parca peste noapte infrunziera copacii , cand am plecat sa nasc era gri si urat

acum incarc poze pentru cine nu are FB, am pus si acolo , le-am comentat, dar acum nu mai stau, ma culc si eu putin, nu stiu ce noapte ma asteapta...am sa le comentez main dimineat adaca am timp, maine pleaca la munca Nick si eu o sa fiu singura cu Miss piscot maraici!

..si pentru ca deja e 2 aprilie in Ro, zic si eu la multi ani tizilor Sophiei:

La multi ani Petru!!!

La multi ani Edu!!


sa cresteti mari, sanatosi, voiosi si sa veniti la Londra sa va cunoasteti tiza

s-au incarcat si pozele, las link mai jos, si Somleac, sper sa iti fie satisfacuta putin curiozitatea ca vad ca iti place si tie la muzeu

Mada multumim de urari!!! mi-e dor de tine si imi pare rau ca nu prea mai ai timp liber

ailed multumim de urari m-am gandit la tine




Sophia, minunea mea cu ochi albastri!



sunt obosita, merg sa imi strang in brate pernuta, sper sa pot dormi, desi sunt cam excited, nu stiu de ce, poate pentru ca maine se fac 2 ani de cand sunt mamica?

na ca s-a trezit plangand iar pana sa dau eu drumul la mesaj of maselel astea, parca la nici un alt dinte/masea nu a fost asa... nu mi-a facut niciodata febra pana acum, dar a facut-o acum la 2 ani sa stiu , sa tin minte ca prima ei febra a fost la 2 ani mi-e asa mila de ea, dar ce sa ii fac? i-am dat de toate...nu stiu ce sa ii mai dau/fac sa ii fie mai bine si sa nu o mai doara asa rau?


Noapte buna!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Sophia sa traiesti sa fii sanatoasa si fericita!!! esti o superba.Doamne Strumph ce frumos ai gatit-o . Ii sta superb cu bentita aia. Ce frumos s-au pregatit socrii tai, bravo lor si tortul arata mortal cred ca asa am sa-i fac si eu Ilinca-i daca imi dai voie, cu "miau-miau".
Va doresc o zi minunata, sa nu mai faca Sophia febra si sa va simtiti bine impreuna.

La multi ani EDU micutule fotbalist , sa dai cat mai multe goluri in viatza, iar cele ratate sa fie doar aparate de mami. Va pup.

La multi ani Petru!!! Pisuc cum e viatza cu 2 stapani?

Pfuai ce m-a binedispus Strumph cu pozele ei. Ma reapuc de treaba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

miki, tine-te cu dinti de dr aia, ca asa ceva mai rar, apropo de piele uscata, ce ti-a zis..?
deea, apropo de slabit da like lui laslau si uita-te cce papa el acolo si au slabit multi asa
yasmy, am cat tine 56-57, depinde cat mananc, si am 176...

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


ceva legat tot de TSH..mi-a dat m-ai multe analize de facut, PAP neaparat in mediul lichid ( aveti idee ce e asta ?) daca a trecut mai mult de 1 an de cand nu l-am mai facut, niste analize pt anemia mea de fier/hemoglobina..s-a uitat pe istorie si a zis ca arata a sindrom clar de talasemie, nu e nici o anemie, ca pot sa ma indop cu fier ca n-o sa-l asimilez in veci..si multe altele..mi-a placut de ea enorm, mi-a explicat fiecare randulet din analize pe intelesul meu..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

miki nu are 6 ani impliniti. in 31 oct implineste. trebuie sa mergem la evaluare joi. cat despre gradi particulare, parerea mea, care am trecut pe la ambele variante, cele particulare sunt net superioare la cerinte si la ce ii invata fata de cele de stat. tot ce stie I (adunari, scaderi, citire, etc) de la gradi particulara stie.


mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!



mie mi se pare invers, ca invatamantul de stat e mult mai serios, chiar daca pe principii mai vechi, de obedienta ..poate ai nimerit tu la una de stat mai slabuta, ma gandesc ca depinde si de colectivitate..
oricum sunt subiectiva, nu ma luati in seama, am o groaza de nelinisti nejustificate..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Citat:
citat din mesajul lui cami_antonia

mada voi ati avut otite?
cat a durat si ce tratament ai dat?

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si PETRA ADRIANA(05.04.2011)



da, am avut, Ne-a dat picaturi pentru mas Avamys, cate un puf/zi in fiecare nara..timp de 1 luna
La noi otita nu trecea din cauza polipilor. La ceva timp dupa operatie cand inca nu trecuse otita ne-a dat taratam. asta
...a si l-am mai curatat in urechi cu rivanol. Il puneam sa se stea intins pe o parte si ii puneam rivanol cldut in ureche, il tineam putin asa, apoi scotem un vata rivanolul din ureche...evident avea urechile galbene mereu
La noi a dat roade

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


ma scuzati ca ma bag si eu cu parerea din experienta mea, asta este tratamentul pt otita seroasa, parca si cristinel l-a urmat pe termen mai lung..insa otita cronica dureroasa cu puroi n-are a face deloc cu cea seroasa..

Mergi la inceput