Maine 26 martie nu se face gradi??

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns theo_2004 spune:

Vad ca fiecare intelege ce vrea.
Eu am mers cu baiatul cel mare la aproape toate muzeele din bucuresti, am umblat si prin tara suficient, merge la sport si pe unde mai vrea si putem, teatru, opera, alte spectacole, expozitii. Dar nu se compara cu distractia care apare cand sunt in grup, cu colegi si prieteni.
Da, nu zic ca-i usor pt parinti, dar de aici pana la a nu mai organiza nimic pt copii e cale lunga.
Excursii sambata ... dar accea nu-i zi libera?
Intr-adevar, parintii nu organizeaza efectiv nimic, dar se pot implica in conceperea planului de activitati. De ex un parinte are//lucreaza sau cunoaste pe cineva care are /lucreaza o / la ... fabrica de mezeluri / produse lactate / tipografie / televiziune etc ...

Faptul ca educatoarele unei gradinite "si-au facut" program necorespunzator se poate reglementa printr-o sesizare la inspectorat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Si eu as vrea sa fac eu o sesizare catre Inspectorat, in privinta programului de 2 ore, zilnic. Se va lua in considerare ?





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theo_2004 spune:

Incearca


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Sa inteleg ca sunt singura mama deranjata de programul incomod de scurt al acestei saptamani de scoala altfel ?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Ai mei merg la scoala de la 8 la 12 (sunt in cl. I, nu stiu exact programul saptamanii, dar nici nu ni s-a spus ca trebuie sa ii luam mai devreme sau sa ii aducem mai tarziu )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Ooo, super, Laura ! Bravo, invatatoarei ! A noastra, desi sunt f multumita de ea, acum, in saptamana altfel, a stabilit program de 2 ore pt copii. Drept urmare, maine si poimaine, tin copilul acasa. O trimit numai in zilele de activitati in afara scolii.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Azi au vorbit despre reguli/semne de circulatie si au desenat cu creta pe asfalt in curtea scolii. Maine vorbesc despre viata sanatoasa (acum caut fise pe net ca le-a zis sa aduca ceva materiale de acasa daca pot) si daca nu ploua, merg la gradina zoologica. Miercuri si joi inca nu stiu programul, dar vineri (cand ma gandeam sa ii tin acasa) vor merge la un liceu sa faca prajituri cu cei mari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligia13 spune:

si la noi programul e normal, 8-12.
Cred ca in Bucuresti e alta moda

Azi au fost la tenis! Desi plecarea era la 9, copiii au mers la 8 la scoala, ca de obicei. De la 8 la 9 au jucat un joc (cu portocalele), apoi au plecat la tenis si s-au intors la 12!

Maine de la 8 la 12 fac "creativ"...nu stiu exact tema!

Mai ales ca Radu nu are frati, nu l-as tine sub nici o forma acasa, sa piarda distractia!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theo_2004 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ligia13

Cred ca in Bucuresti e alta moda


Eu si Raducu (22.04.2005)


Nu, nu cred ca-i o moda in Bucuresti. Cred ca e o ... neintelegere la scoala copilului Alizeei.

Alizee, ai vorbit cu invatatoarea? Cum motiveaza?
Activitatile in afara scolii cat dureaza? Care este norma de ore pe saptamana a invatatoarelor / educatoarelor? Poate iese ok cu nr de ore lucrate in aceasta saptamana ...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celena2 spune:

Noi trebuie sa ducem copiii de la 9,00 la 11,30. I-am spus d-nei ca parintii nu au "serviciul altfel" in aceasta sapt. dar nu conteaza, asa ca eu o duc de la 8,00 cu un caietel in brate si o las in clasa sa-si faca de lucru (mai sunt si alti parinti in situatia mea). Asta e! Invatatorii/profesorii recupereaza cumva ziua libera de saptamana trecuta cand au fost suspendate orele pentru ca a batut vantul?

Mergi la inceput