Par spalat zilnic

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui dianama

Andacos....nu am ajuns nici chiar asa ca prietena ....eu sper sa nu ajung acolo.
Am pasarelele mele ...sper sa nu vina stolul


dianama,ma bucur ca ai intzeles de ce am dat exemplul cu cunostintza mea...este trist,este foarte trist ca sunt persoane ce traiesc asa ceva!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Citat:
citat din mesajul lui andacos

Citat:
citat din mesajul lui Cristina_C

Nu cred ca este cazul sa sarim calul si sa comentam acum despre cum isi creste Diana copii. La fel si despre asa-zisele ei tulburari.

Diana, daca nu-ti place cum arata parul, incearca sa-l speli la 2 zile sa vezi diferenta. Poate te va motiva si vei ramane la frecventa asta. Eventual gateste mai mult intr-o seara ca sa ajunga mancarea pe 2 zile.





Cred ca ar fi cazul sa citesti mai atent ,inainte de a face asemenea afirmatzii!

Dana


Nu, nu intentionez sa ma uit in arhiva Dianei sa vad ce a spus la un moment dat despre copii, ar fi urat.
Imi mentin si imi asum afirmatiile. Nu mi se pare ca Diana a confirmat ca a primit un anume diagnostic, a recunoscut doar ca se spala des pe maini si ca are mereu servetele in buzunar ( A spus "o am si pe asta", "asta" adica treaba cu spalatul mainilor, nu tulburarea. Eu asa am inteles.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

este foarte urit ceea ce faci si cum procedezi in continuare.

Nu era vorba de copii Dianei,insa ura te face sa vezi ceea ce de fapt nu este.

Te.-am mai rugat odata frumos si public,inceteaza sa-mi mai sufli in ceafa,este deranjant,enervant si de prost gust!Multzumesc de intzelegere.(sper sa fie ultima oara cind trebuie sa fac apel public )

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Nu urasc pe nimeni de pe acest forum si nici nu fac lucruri de prost gust. Relaxeaza-te, nu este nimic personal! Mai bine ti-ai controla cuvintele si te-ai obisnui cu ideea ca nu detii adevarul absolut si ca nu toata lumea de pe DC este obligata sa iti dea dreptate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Citat:
citat din mesajul lui dianama
daca nu am casa curata de la cap la coad nu ma asez pe canapea nici daca ma tai.....
Sau nu intru in bucatarie daca nu o vad luna...si dupa aia gatesc...
Curatenie inseamna sa curet si chuveta cu tubul aferent..



Personal nu vad nimic rau in asta. Bine ca ai energie sa le faci pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

daca ai parul gras se recomanda de catre medici si nu numai, sa te speli mai rar, in nici un caz zilnic pt ca astfel, spalandu-te zilnic, stimulezi secretia de sebuum si parul se ingrasa.
Incearca sa folosesti uleiul de cocos, se aplica in cantitate mica pe scalp si se maseaza 5 minute, upa care te speli normal cu sampon. Singura solutie ca sa nu se mai ingrase este sa nu te mai speli atat.
Sau cumpara sampon pt spalare zilnica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianama spune:

Multumesc fetelor..
Xio este sampon pentru spalare zilnica?
Stiu ca spalatul zilnic stimuleaza secretia de sebum,dar parul meu arata ffff rau,nespalat parca de o luna,daca nu il spal in fiecare zi....
Crezi ca se gaseste in farmacii.

A inceput dependenta DC....acum va inteleg fetelor,azi am intrat de N-spe ori....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Poate o solutie ar fi ca o zi sa te speli 'normal' iar a doua zi sa folosesti sampon uscat?
Scoate grasimea / mirosul din el si ii da volum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Eu ma spal la 2 zile, dar am zile in care efectiv simt cum o ia razna organismul meu si de stres mi se pleosteste parul pe cap. Ca o fi boala psihica sau nu, eu ma spal de cate ori simt nevoia. Am zile in care imi pun o coada-coc si nu mi pasa, dar am zile in care trebuie sa luceasca. Nu folosesc nicio perie sau altceva, eventual uscatorul daca e fff frig.
Masca de par mai pun, cand nu mi-e prea lene, cel stiut de ani de zile: 1 lg ulei ricin, 1 lg miere, 1 galbenus, 1 lg zeama de lamaie, 1 lg alcool sanitar, 1 lg ulei masline, 1 lg vitamina A, 10 picaturi vitamina E , le amestec si trantesc pe par unde raman 2-3 ore, preferabil sub o casca-sapca-prosop, apoi spal si gata.


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Olivia Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Citat:
citat din mesajul lui XIO

, spalandu-te zilnic, stimulezi secretia de sebuum si parul se ingrasa.

Asta cam asa e!
Tu n-ai nici o simbata si duminica in care stai acasa si lenevesti,sa incerci sa nu te speli de vineri pina duminca,ca sa distantezi putin ,poate sta bine apoi la 2 zile.
Spui ca e :e foarte uscat si fara luciu.... cum se ingrasa pina la 3-4?
Foloseste niste artificii:prins ,clame ,diademe si poate arata mult mai bine.
dianama,hai fa un efort si ignora-l vreo 2 zile!Stiu ca poti!



Mergi la inceput