Piersicute de iulie august (33)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Diana - of, imi pare rau pentru problemutele pe care le aveti, sper sa fie totul bine, mai ales cu dezvoltarea neurologica, caci strabismul se rezolva in timp
De asta si mie imi e frica de vaccinuri :(

Noi vom merge la mare la noi in Saturn la Vraja Marii.

balanta - nu cred ca marea e vreo problema, poate doar mai poluata? Oricum e important zic eu, sa fie si plaja cu nisip.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

'neata.
sara e maraita-subfebrila 37,3- ieri a mancat prost.a refuzat total piureul- 2 feluri. i-o mai iesi vreun dintisor-sau raceste...parca geme in somn...

sunt stresata cu vit D-pana vedem cum i-o iesi.sunt cu nervii praf ca de 2 luni ne chiunuim asa cu mesele.

colac peste pupaza-ieri vine socrul s-o vada-direct de la stomatolog- i-am spus sa-i dam ceva sa se schimbe- un tricou-pantaloni de la fi'su-ca e plin de particule de substante d-alea stomatologice.
s-a suparat si a plecat....sunt tare sensibili -vor sa fie cocolositi...

sunt eu nebuna???

poop.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Neata,

Ioana

Ana, probabil ca diluate sunt ok ca totusi in atata timp si spalata zilnic pe cap, ar fi urlat si Maya. Da' desteapta de mine a pus nediluat

Voi dati branzica dimineata cu fructe sau dupa-amiaza? Ca o sa incepem si noi sapt viitoare. Ea mananca fb fructele de dimineata.

Si ca sa fie ziua de ieri completa...

Am tras aseara o sperietura de nici nu mai aveam somn. Adormise la 11 si peste 45 min am auzit-o vomitand in somn! Va dati seama cum am sarit. Era saraca si pe cap si prin urechi plina. Am dus-o la baie, am spalat-o, ea plangea speriata, eu tot ma chinuiam sa o linistesc, dar imi venea si mie sa plang. Sotul a spalat hainutele, cearceaful si husa de la saltea si eu am mai stat cu ea, ca avea chef de joaca. S-a mai jucat vreo 30 min, a supt si a adormit cu greu. Am pus-o jos de vreo 2 ori, dar tot se ridica in 4 labe. Pana la urma am leganat-o si lasat-o sa doarma pe mine 10 min inainte sa o pun in pat langa mine. S-a tot foit si s-a linistit greu, tot suspina mititica.
Singura cauza la care pot sa ma gandesc e ca a mancat prea mult. La 7.30 cand mancam noi tot facea scandal si a mancat si ea cu pofta 3 felii de avocado si ea seara nu mananca solide. Pe la 8.45 a supt, dupa baita iar a supt ca de obicei, a baut si 130 lp si inainte de somn iar tzitzi. Cu suptul a fost ca de obicei, asa des suge ea mereu, dar ma gandesc ca o fi fost prea mult avocado si lp. Lp nu a mai baut de 3 sapt asa mult. Cam vreo 70 bea in ultima sapt. Sper sa fi fost de la asta si sa nu fie altceva! Restul noptii a fost ok, cu trezirile obisnuite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

legat de mersul la mare- si statul la hotel:cu mancarea cum facem? la borcanele??? ma gandeam ca la o gazda- apartament putem face noi o supa un piure....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Valy - sa ii dai lichide sa nu se dezhidrateze.. E posibil sa fie de la dinti

Olivette - sigur de la avocado, ca a mancat mult si e gras.. of, mititica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Noi avem bucatarie la vila, mancarea nu e inclusa, mergem in regim self-catering :)
Cu 2 copii mici nu avem timp sa stam la masa :))
Probabil o sa apelam si la o firma de catering pt o ciorba ceva pt noi, o pizza, vedem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Neata

Multu de cafea

Eu i-am dat din greseala lui andrei spirt in ochi si mi_am dat si eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ca_Mila spune:

Ola fetele !!!

Azi va servim cu tort si suc

Oli si Ana mea a varsat ieri de la muci, mi-a umplut covorul, chiar dupa ce mancase sfecla rosie. Saraca i-a iesit si pe nas, si nu putea sa traga aer, cumplit. Dar dupa ce a trecut a fost ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

offff oli- si cami_la-ce sperieturi ati tras sanatate si la multi ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

ca_mila- cum i-ai facut sfecla?

Mergi la inceput