Clasa pregatitoare 2013-2014 (3)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaela02 spune:

Are cineva programare la evaluare zilele acestea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Ralu_ spune:

A fost cineva la evaluare?
Noi mergem la 12, can iese de la gradi...
Vivela, am gasit si fisa de evaluare pt cls 1. E fisier word,si nu stiu cum sa-l pun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EliaElia spune:

Bafta, sa ne spui cum a fost. Presupun ca pentru clasa intai. Noi mergem saptamana viitoare pentru clasa zero.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Eu am facut inscrierea on-line, dimineata la cafea
Iar la secretariat a durat foarte putin, doar a verificat datele si a validat inscrierea. Mi-a multumit secretara, ca am scutit-o de o treaba si a mers repede...
N-aveam degand sa merg azi, dar pentru ca am dus-o pe fii'mea la scoala si la secretariat era doar o persoana, am ramas si eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ranena08 spune:

Buna,
Stie cineva care au fost intrebarile la evaluare anul trecut?
Le-am vazut la un moment dat saptamana trecuta, dar atat am navigat pe net ca nu mai stiu exact. Stiu doar ca unele mamici au fost dragute si le-au scris.....

Asteptam cu nerabdare impresii de la evaluarea de anul acesta. Noi mergem vineri la 14.30. Enrico implineste 5 ani in octombrie si vrem sa-l dam la pregatitoare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xxxwoman spune:

Hehehe,.... si noi am fost cu cererea online... Da' noua ne place clasic

"Preferam sa o scrieti de mana, cu pixul"
Pai e aceeasi...
Da, dar era mai bine....
(Pentru cine?)

Ma rog, am lasat si eu dosarul in timp ce alti parinti completau de zor cererile dar la noi se merge inca pe principiul ""sa se revizuiasca, primesc. Dar sa nu se schimbe nimica..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns poohy spune:

Nu mai e nevoie de nimic de la gradi pentru inscrierea in pregatitoare, nu? Doar copii dupa buletinele parintilor si dupa certificatul de nastere al copilului (pentru scoala de circumscriptie)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Nu, desi directoarea chiar azi ne-a dat adeverinta de la gradinita. A mers sotul meu sa plateasca si era program doar de eliberat adeverinte pentru scoala Eu i-am zis ca nu-i trebuie nimic decat buletinul si certificatul de nastere dar nu m-a crezut. Acum am vorbit si nu i-a folosit la nimic adeverinta de la gradi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns poohy spune:

merci! eu o sa ma duc mai pe la sfarsitul saptamanii, si completez cererea la scoala, sa fiu sigura ca e totul ok

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xxxwoman spune:

Nu ne-au cerut nici noua vreo adeverinta de la gradinita...
Ba eu ma dusesem cu ambele copii ale cartilor de identitate, a sotului era deasupra si s-a uitat imprastiat ca l-am inscris eu, si am venit cu copia sotului... cica e necesara doar copia parintelui care lasa cererea...

Adeverinte medicale, dosarul cu vaccinurile, etc vine dupa ce incepe scoala, asa a zis tanti de la secretariat.

Da, si ca admisii se listeza la avizier pe 29 aprilie.

Ma rog, noi suntem la scoala de cartier... Imi imaginez cat chin e pentru ceilalti cu evaluari, flotant... etc

Succes!

Mergi la inceput