Clubul "babelor" FIV-oase 77

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

sandy,eu nu m-am dereglat dupa histeroscopie.
nici prima nici a2a oara.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

sami o seara frumoasa!

sper sa imi vina si mie menstra normal dupa histeroscopie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

pentru atunci cand va e greu.....

http://www.mirror.co.uk/news/real-life-stories/our-baby-dream-finally-came-true-785404



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

sami multumesc.m-ai nimerit azi...asta da putere si perseverenta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Velvet- eu iti doresc mult succes si sa reusesti din prima.
Insa analizeaza ff bine situatia si fa-ti niste calcule : ar tb sa alegi o clinica unde ai sanse de reusita mai mari (cele mai mari).

Daca faci un total sa stii ca si la Promed vei plati destul ... si cand vei trage linie la final vei constata ca ai dat cat pt un fiv normal ...

Eu am facut fiv in aceiasi perioada cu Miky : ea la Promed (cu dosar) si eu la Biog. ... la final cand a facut calculele parca a dat cat am dat si eu (dar eu nu am facut prin progream)
Poate te ajuta Miky cu info suplimentare.

Eu as merge la turci, dar sincer nu ne permite timpul ... insa daca nu se va-ntampla nk si la urmat. incercare ... vom incerca sa ne facem timp si vom pleca la turci ..

am inceput sa-mi doresc ff mult sa avem timp ...
... mi se pare ca nu mai avem timp de nk ....

Acum cateva luni ... ma gandeam la cehi ...
Acum am schimbat putin macazul ... turci si apoi cehi ...
Dar ce-o vrea DD ...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

neata fete

elly multumesc stiu ca o sa ma coste mult la promed,dar am zis sa nu fac turul medicilor din tara.si aici stiu ca au embriolog bun.dar daca nu mai sunt fonduri aplicam planul B.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Neatza!
Qiao spor la treaba e bine totusi ca nu esti 3 in 1 din ce am citit de valeriana pare a fi cel mai bun remediu pentru relaxare si antistres, asa ca dragul tau coleg de aceea este ZEN......asta mi-a zis si dr sa ma relaxez, sa merg in concediu, sa merg la shopping, eheee de as avea si banuti ce bine ar fi
Mai fetelor ma puneti pe ganduri cred ca imi iau si eu gel de dus de lavanda
velvet bafta sotului la spermograma!.... si eu propun varianta lui Sandy... iti spun cu mana pe inima ca pana acum am cheltuit cat faceam fiv-ul in Turcia, daca as da timpul inapoi as merge direct acolo, dar din pacate nu se poate...oricum este alegerea fiecareia, eu dau doar un sfat din propria experienta.
la fiv prin program am platit 9800 ron (fiv + congelare embrioni +tratament) deci mare lucru nu este cu programul cel mai avantajos ar fi la Giulesti. dupa aceea am facut inca un ET care m-a costat inca 1000 de euro iar acum urmatorul va fi la fel in concluzie 4000 de euro care poate fi fara nici un rezultat, iti doresc sa iei cea mai buna decizie.
Sami, Ari,Elly si restul babutelor va
LE: ma scuzati am modificat preturile ca le-am gresit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

miky neata multumesc.dar de ce te-a costat atat de mult FIV ul?ca am vazut costuri suplimentare cam 4000 ron.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Velvet scuze acum am facut dinou calculul cei 9800 erau cu tot cu tratament oricum tot mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns o-baba spune:

Cap. 78

Mergi la inceput