Clubul "babelor" FIV-oase 77

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

qiao am postat la aceeasi ora, acelasi minut, aceeasi secunda - freaky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Ari omu cat traieste invata....iaca na ca ai curatat si un pui...
Ref ceaiuri si eu la primul FIV am luat napraznic si ceai de cretisoara si rezultat big <0,01, dar aveam si motiv aveam hiperplazia;
Stii care-i realitatea ca varsta e un mare avantaj pe care nu il poti neglija; nu stii ce se mai inventeaza in medicina in anii ce vin; mai mult citeam ca embrioni fffb de la una de 40 au sanse mult mai mici de reusita decat embrioni mai prapaditi de la cele de 30; asa ca ai incredere in varsta ta, ca la momentul potrivit rezultatul nu va mai fi 0,3 si 300

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Ari, sper ca ai gasit fierea pasaroiului si nu gatesti ficatul cu totul ca nu se poate manca
Savurez postarile tale, ai un stil....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

ari delicioasa, ca de obicei
elly ca tot veni vorba de pasaroi, ce iti mai face papagalul ? s-a integrat ?
eu in w-e am facut filmulete cu Gugulosescu si puii mici pt arhiva de familie ... accidental apare si sotul in ele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Gaby ooooo ai intrat in linie dreapta, sa fie cu noroc! nici eu nu stiam de colesterol ve ovocite!
Velvet am vazut ca ai facut hiseroscopie dar nu am vazut rezultatul sper ca este totul ok... adevarul ca am citit numai pe fuga... of sefu asta nu mai pleaca odata
Qiao sigur imi fac si eco la tiroida, ma tot gandesc sa nu fie de la femibion 1 ca am luat ceva luni bune.
Sandy
Ari si mie mi-ar place sa ne gravidim toate odata si sa lasam forumul pustiu.
am fugit ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onniex spune:

Buna fetele!

Ma primiti si pe mine?

Eu sunt tot veterana, dar cu rezultat - avem o fetita de 2 ani.
Ma pregatesc inca psihic pentru urmatorul fiv, fiindca ne-am dori un fratior/o surioara. Eu as vrea sa incep pregtirile cu analizele prin octombrie/noiembrie - pana atunci, sa mananc sanatos, sa fac mai multa miscare, sa iasa totul ok.

Va pup, mai trec din cand in cand pe la voi, in functie de timp!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

dragi babute

Iaca rezultat 4 zile DPO (ziua ov 0):
LH=1,6 (preovulator era 16,6)mUI/ml
Progesteron=26,9(preovulator era 1,8)nmol/L

La acelasi laborator pt a putea compara.
Progesteronul este mai mare decat atunci cand am avut sarcina dupa al doilea FIV cu ovo proprii. Ma intreb daca LH nu a scazut prea tare in asa scurt timp?


Mai repet prog si maine si sambata. Dar din ce am acum eu ar tb sa fac FET in ziua 3-4 dpo.






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Ziua buna dragelor,
Eu iau masa de pranz in fata calculatorului altfel nu mai apuc sa citesc mare lucru.
Gaby sa fie cu noroc de data asta, eu am mare incredere in luna mai
la fel si Elly,Velvet si celelalte fete
Aristico eu am vazut multi pui desfacuti si pregatiti de soacra-mea, dar tot am citit cu savoare postarea ta. Slava Domnului ca ati reusit Si sa stii ca ma macina curiozitatea tare rau
Samira

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Ari ce haioasa esti ... parca va vad gramada pe saracu' pui ...


Si eu primesc curcanei si pui de la tara (au grija soacra si bunica) .. dar ii primim fara mate, gusa, dar mai ales fara piele si taiati bucati .. bucatelele sortate : pui alb: bucati ciorba/ curca alba - copane si piept / curcan negru- piept tocat
...
Ce greu ne-a fost sa o convingem pe soacra'mea sa ni le trimita fara piele ... spunea ca-i buna sa nu o aruncam ...
Si i-am spus ca o arunc si acum o opreste ea sa o dea la catei (pt ca intre timp nici ea nu mai mananca) ...

Bunica ni le trimite cu piele ... dar sunt buni si asa ...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Qiao - pasaroiul meu este haios ... ieri ne-am petrecut toata ziua impreuna ... si l-am cam obosit ...

Este cam prostovan ... sta cu usile deschise la colivie (are 3 usi) si nu iese de acolo ...
.. se pupa non stop .. nu se mai satura de el ...
... ii mai pun filmulete de pe youtube cu papagali si se cearta si el cu ei ...

In rest este ff cuminte , insa face mizerie multa ... zi de zi fac curatenie (cel putin 1 data)... daca zboara prin cusca .. zboara si meiul pe jos .. peste tot ...

Sotul este incantat de el, desi la inceput nu prea ii suradea ideea .. acum il iubeste...
... parca il am de 5 ani .. nu de 2 sapt ...

este puiul nostru ...
si chiar daca-i mai prostovanel ... mie imi place tare mult ele ...
acum este mic ... dar cand se va face mare ... o sa se destepte
oare?

Mergi la inceput