Bobocei de septembrie-octombrie 2012 (19)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corinuka_g spune:

'neata!
oli vigantolul e valabil 6 luni de la deschidere...scrie si pe cutie acum..
stella n-am mai auzit de 5 pic/zi, o fi stiind ea de ce ti-a dat atatea...mie mi-a zis la 4 luni sa-i dau doar 1 pic, iar acum la 6 m-a certat cand i-am zis ca mai uit ...eu vitamine nu-i dau, am intrebat de ca, fe, vit.c, a zis ca fara analize nu-mi da nimic si de analize nu-i cazul, copilul se dezvolta bine...dr mea nu merge pe profilactic..
carmen si lapticul meu s-a dus...de sambara eram pe 'lp exclusiv' , apoi luni m-au durut sanii si picurau si-am muls 90ml...ieri iar nimic...asta e, eu nu mai am ce face..
mirabela sa-ti traiasca sotul si sa fie sanatos!

david a adormit pe la 21 si s-a trezit doar la 4 , apoi la 7, boierie cum zicea stellutz, insa n-a papat prea bine azi, doar cate 40ml...sper sa se dea pe brazda...
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Oana sper ca sunteti bine si e stabila starea Sophiei. Da-ne o veste despre voi.

Ana poti sa-i faci peste zi bai scurte doar la fundic in apa cu tarate, am folosit si eu la David, nu pot spune ca a avut vreun efect spectaculos, poate mai ameliora putin.

Norma al meu nici acum nu bea apa din canita decat f putin in joaca, o sa bea ei mai mult, e doar inceputul, de obisnuinta mai mult. Zilele trecute nu prea a vrut lapte si eram tentata sa-i dau apa in bibe, am incercat dar nici asa nu a vrut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Carmen frumos gest au facut fetele tale, sa fie sanatoase si sa te bucuri de ele, au mult bun simt din cate mi-am dat eu seama, asa le-ai crescut. Bravo tie!

Am citit si eu ce a patit piersicuta de la vaccin, doamne fereste. Era si in ziua in care am facut noi... va dati seama ce stress. Mister a avut o stare subfebrila a doua zi. Dupa vaccinul de 4 luni tot asa facuse greva foamei, nu manca lm decat in somn, groaznic a fost, plus boala lui care l-a terminat... acum vad ca tot asa face cu sanul... nush daca e doar o coincidenta, macar acum papa solide. Si-a schimbat si somnul, adormea in patut fara probleme, max 5 min era adormit dar fara plansete sau chin, asa era invatat de mic, isi canta si cu suzy in gura. Acum se frichine in patut si ma cauta sa-l iau, il pun langa mine in pat si adoarme repede, dar sa ma simta. E f bine ca nu trebuie sa-l legan sau altceva, oricum ma dau dupa el, nu-l las sa se agite sau sa planga ca apoi adoarme mai greu.

Sta mult mai bine in fundic, a invatat sa revina la pozitia initiala, e asa incantat cand sta, rade si se uita vesel peste tot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Gabi, nu ne pui si noua o poza cu botoseii?

Mirabela, sper sa-ti revii repede. Chiar ma intrebam pe unde esti.
Asa imi facuse si mie Maya in seara aia cand i-am dat avocado. Eu seara nu-i dau solide, dar atunci plangea langa san, lp nu vroia, la pranz mancase cam devreme, la 12 si i-an dat avocado si a mancat 3 felii. Apoi a vomat in somn. De atunci nu-i mai dau asa devreme pranzul. I-l dau pe la 2.

Corina, de Vigantol stiu ca scrie si pe cutie, dar mi s-a zis ca isi pierde proprietatile intr-o luna. Acum, naiba mai stie!
Wow, 7 ore legate! Boierie, nene!
Maya o singura data a dormit 6 ore, in care eu m-am trezit de 3 ori s-o verific daca mai respira.

Azi i-am facut branzica. Ca sa nu existe risc de refuz i-am combinat-o cu banana, preferata ei, si a mancat bine.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alive spune:

Neata. Am gasit un articol f bun despre mituri in cresterea copiilor. Autoarea e o mamica pediatru din grupul lui David.
http://www.pediatricblog.info/2013/03/mituri-partea-intai.html



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nu_mai_stiu spune:

Buna fetelor!

Aseara am adormit lanfa Andrei fara sa umi dau seama.El la 8 eu pe la 9.

Dimineata i-am dat para sa faca kk si surpriza....nu a facut

In rest sunt nebuna de cap cu baraiala din casa.M-am saturat de imi vine sa vomit.Andrei cred ca e satul sa doarma in labdou....
Asa ca....saptamana viitoare s-ar putea sa ne mutam iar la bica.

Andrei arata mult mai bine la piele.In cadita ii pun 2 plicuri ceai de galbenele si 2 de musetel....xu apa clocotita,sau fac ceai.spalat cu uleiul de baie,apoi cremuit bine.Tot cele de la Aderma le folosesc.Faza e ca ma usuca de bani.Uleiul ajunge mai mult,dar crema....deja sunt la al tubul 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinuka_g spune:

unde citesc si eu ce-a patit piersicuta?

am gasit...din pacate..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Azi am vazut ca se simte la mana si al doilea dintisor de jos. Se tot vedea sub gingie de careva zile, deci nu stiu cand a iesit. Si nici ea nu s-a manifestat in vreun fel decat ca aseara nu vroia decat la mine. Cum o lasam cu tati intr-un minut se supara si incepea miorlaiala. Cu mine se potolea imediat si se juca. O fi fost dintisorul de vina. Afara a tot ras cu tati, cand il vede ca vine acasa se agita de ar lua-o la fuga daca ar putea, asa bucurie e pe capul ei, dar aseara mama a fost preferata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Alive, tocmai citisem la piersicute articolul si mi-a placut. Inseamna ca esti colega de odisee cu Porumbita.

Andreea, Maya mananca jumatate de para dimineata si si-a facut efectul doar in prima zi. Nasol cu baraiala aia.

Corina http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=177841&whichpage=16

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinuka_g spune:

gasisem oli, merci mult oricum..n-am cuvinte..
cum faci branzica? cu calciu, iaurt sau lamaie? s-aveti pofta!
andreea si eu am observat ca daca pe david il ajuta ceva in constipatie, o data, de 2 ori, a treia oara nu mai merge, tre' sa gasesc altceva..

Mergi la inceput