Bobocei de septembrie-octombrie 2012 (19)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Andreea, merci. Si eu am oscilat intre Avene, A Derma si Bioderma. Toate scumpe si se pare ineficiente.

Mandra mea nu are somn. Am luat-o la nani, dar dupa supt.... surpriza: era fresh! Ma tot calareste de zici ca are maine examen la ridicari.
Si mie imi pica ochii in gura!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Neata,

suntem raciti. David tuseste dar nu mai face febra.Sophia face febra de joi dimineata. Asta noapte a avut 39.9. E prima data cand vad temperatura asta - David era mai pe la 39.6.
Scade cu antitermic. Asta noapte i-am dat si cu apa calaie pe corp si a scazut cu un grad jumatate in 15-20 de minute (si dupa antitermic).Tuseste productiv, dar rar. Are nasul liber, respira bine, in afara de febra ar fi ok.
Azi ar fi a 3a zi si sper sa inceapa sa se termine cu febra...

Olivia, gasesti tot felul de tarate si la Plafar si pe net. Eu de ex am vazut ca Plafar are preturi destul de mari (eu ii cumpar lui David niste biscuiti cu zmeura/afine de la Longevita. LA Plafar sunt aproape 14 ron si de pe net i-am luat cu 11 maxim. Cu tot cu transport ies mai bine sa dau comanda pe net).Daca iei mai multe merita sa cumperi de pe net.

Mai vroiam sa zic ceva dar am uitat...sunt cam nedormita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Oana, multa sanatate Sofiutei si lui David . Sper sa va treaca febra astazi.

Oli, are Maya niste ore de fitness de nu se poate .

La noi nu mai bate vantul dar e frig, iar stam in casa .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Kytana, am citit blogul tau, asa de frumos scrii , ma bucur ca ai inceput sa faci asta din nou cu consecventa. Keep on doing it! Daca am mai mult chef poate fac briosele tale, sa vad. Cam cate ti-au iesit din compozitia aia?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinuka_g spune:

'neata!

sper c-ati avut o noapte usoara...david s-a trezit aseara dupa o ora de somn plangand tare-tare, cu ochii inchisi...l-am luat in brate, am incercat sa-l linistesc, nimic..pana la urma l-am trezit ca plangea de numa'...a adormit inapoi relativ usor si s-a trezit pentru papa la 2,50 si la 6,15...a papat putin si a dormit iar de la 7 jumate la 8 si ceva...
oli am vazut ca mamicile din cj fac des cumparaturi aici http://www.driedfruits.ro
mie imi plac mult si produsele sanovita...in cluj sunt cateva magazine naturiste foarte bine aprovizionate, cu de toate..
oana sanatate multa si lui david si sophiei...
carmen si noi in casa :(..la cluj ploua urat...
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinuka_g spune:

mi-am mai amintit ceva..
oli ce faci tu cu maya toata ziua? cum va jucati? c-ai zis ca te calareste...asa sunt fetitele, mai afectuoase? ca io pe david cand il iau in brate are tendinta sa fuga in directia opusa ..nu-i curios de-o joaca cu mine..in patut sta aproape doar pe burtica, il mai pun in carucior si-l iau cu mine peste tot si atunci rade si povesteste..
mi dooor sa doarma pe mine, nu mai are obiceiul asta...joi cand am venit de la pedi a papat si mi-a adormit cu capul pe umar...mi-a fost drag de tot ..nici n-am respirat vreo ora, sa-l las sa doarma pe mine..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Noi am fost pe afara. In Bucuresti e o vreme super! A dormit mandra 2 ore si ceva. Ar mai fi dormit, dar ne-am intors ca obisise sotul :)))). As mai fi stat eu cu ea, dar trebuie ai sa plecam undeva si sa-i dau legumele intai.

Corina, eu stau toata ziua cu Maya in patul mare sau mai nou pe jos pe o plapuma. In patut o las doar cat ma duc la baie sau sa-i incalzesc mancarea. In rest stam numai impreuna. Eu imi dau drumul la tv (nu o pasioneaza din fericire) sau imi pun filme pe laptop si ea se joaca in pat langa mine, se urca pe mine intruna ca sa se ridice in picioare (eu fiind baza de sprijin ).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

An fugit putin sa ma uit la legume. M-a capsat mandra cu dintisotul. Maaaamaaaa, ce doare!

Daca ar fi dupa ea ar trebui s-o tin numai in brate toata ziua si s-o plimb. Eu si cand vin si stau cu ea in camera nu-mi place sa o vad acolo singura in patut. Tot se uita la mine prin plasa aia. Asa ca o iau si o tin langa mine in pat unde isi face programul de fitness.
Patutul il folosim doar daca trebuie sa plec din camera si nu o pot lua cu mine. Ziua o culc pe mine cand mi-e drag rau sau langa mine. In patut la fel, o culc doar daca trebuie sa fac ceva in intervalul ala (mancare, spalat, curat), dar cum nu ma da harnicia afara din casa , stau mai mult langa ea si ma uit la filme.

Oana, sanatate puiutilor!

Corina, merci de pont. O sa ma uit. Dar cred ca mai bine ii zic lu' tata sa-mi aduca de la tara cand o veni saptamana viitoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kytana spune:

Va salut si eu cu drag

Carmen, de bine ce m-ai laudat zilele astea abia acum am ajuns sa deschid calculatorul. Mi-au iesit 9 briose

Oana, multa sanatate Sophiei si lui David Sper sa va reveniti. Eu m-as fi panicat rau in locul tau. Cred ca ar trebui sa invat sa ma calmez nitel

Oli, te invidiez nitel ca Maya e asa lipicioasa Pingu mic nu ar sta in brate la alintat de nicio culoare!

Sper ca sunteti bine cu toatele Nani pufos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaomaria spune:

Buna seara fetelor

Noi tot v-am citit, dar n-am mai apucat sa scriu, ca am avut ambele mandre acasa. Cea mare a facut 4 zile febra 40, dar am scapat de antibiotic, cu antitermice, naturiste si homeopate.

Andreea,ai facut retete de pe site-urile alea si ai slabit asa mult? Eu de vreo 2 luni mai mult fac foame si am slabit max 2 kg.

Mirabela, multumesc pt creme si dr, n-am mai apucat sa-ti scriu.

Am inceput si noi diversificarea de vreo saptamana sau doua, nici nu mai stiu, ca daca am avut-o pe cea mare bolnava,nu am mai stiut in ce zi suntem.

Am mai inceput si scoala de soferi, dar n-am ajuns decat la o ora de teorie, iar miercuri cred ca e iesirea din scoala. Asa e cand nu faci la tinerete.

Va pup pe toate si va doresc multa sanatate.

Mergi la inceput