Bobocei de septembrie-octombrie 2012 (19)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alive spune:

Olivette, parintii mei au ceva terenuri cu grau si au macinat ei si mi-au dat. In Bucuresti chiar nu stiu...unde se gaseste grau ar trebui sa fie si tarate, poate in vreo piata?

Si eu sunt tare in dubii cu vaccinurile. Ma gandesc sa ii mai fac astea de 4 si 6 (primul l-am facut abia la 3), si sa il refuz pe cel de 1 an. De ala se leaga autismul. Of...grea decizie, mare responsabilitate!

Azi am maaare productie de lapte. Imi curg sanii efectiv. Voi mai folositi absorbante pt sani? Mie mi-e frica sa ies din casa fara, si acasa folosesc mai tot timpul ziua.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bob_Pixel spune:

Neata!

Olivia, incearca la plafar pentru tarate de grau.

Eu vreau sa-i iau lui Iris o crema de soare, deja am bronzat-o fara sa vreau, dupa 2 iesiri in parc. Nici macar n-am tinut-o direct in soare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalu85 spune:

Salutare fetelor!
Ieri a implint Mihnea 7 lunite
Eruptia de pe piele incepe sa se retraga....vad ca noul antibiotic este bine tolerat...adevarul este k si cantitatea este mai mica (se numeste Zinat).
kytanutza, m-ai lasat masca, cu bomba de chirie
Legat de petele acelea aspre care apar pe manute sau piept sau picioruse, eu recomand cand le faceti baita sa nu mai folositi timp de o saptamana sau 2 depinde de fiecare, sapun sau sampon nici pe capsor si nici pe corp....spalati doar cu apa in care ati pus un pliculet de ceai de musetel si unul de galbenele si dupa asa zisa baita eu l-am dat pe Mihnea cu banala crema de galbenele aceea nemteasca in cutie mare. Aaaa...si eu am schimbat si detergentul am luat unul special pt copii(eu iainte nu foloseam special pt el) si vreau sa va spun ca la noi a functionat in 2 saptamani nu a mai avut acele zone aspre....si credeti-ma ca Mihnea facuse multe, avea pe piept pe manute si cateva pe picioruse....aaa si era sa uit dupa ce il scoteam din apa il uscam si inainte sa dau cu crema de galbenele dadeam cu apa termala, se cam indoia si miorlaia putin ca este rece si se si speria putin dar era haios. Eu nici acu nu- spal cu samponel in fiecare seara...doar la fundulet ii dau, in rest o zi doar cu apa si urmatoarea cu samponel...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kytana spune:

Neata dragi surate Va servesc cu un ceai de fructe de padure si flapjacks

Aseara i-am dar stingerea mult mai devreme dlui pingu mic, pe la 20.00 si a dormit relativ bine. Treziri normale, cu ultima la ora 06.00 dimi cand l-am luat langa mine, a servit micul dejun si a motait nitel langa mine. Acum l-am adormit la san si l-am pus in patut.

Oli, sper sa rezolvati cu iritatia Cred ca te-ai speriat rau aseara. Sarmana Maya si ea cred ca s-a speriat mititica

Carmen, cum sunteti dupa vaccin? Lui Luca i-a facut 3 la 4luni deci nu ma mai mira nimic. Diferenta este ca aici nu ii mai face niciun vaccin pana la 1 an. O fi bine, nu o fi, habar nu am.

Noi suntem in febra cautarilor, avem deja cateva vizionari programate, rugati-va pentru noi! Cel pe care il vrem noi il vedem abia marti (la ei e Pastele duminica asta) si speram din tot sufletul sa ne placa apartamentul si sa ne placa si ei pe noi

Mirabela, m-am tot tinut sa te intreb, isi ma suge Calin degetelul?

Eu de curand nu mai folosesc tampoane pt sani. Noaptea ma trezesc ca mai curg, ba unul, ba altul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Kytanutz, bafta!

Eu n-am folosit niciodata tampoanele de sani. Le-am cumparat degeaba. De fapt le-am gasit o intrebuintare: le foloseam cand ii dadeam lp si ii mai curgea din gura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Oli nu ne-au acoperit zapezile ca nu mai ninge dar ne ia vantul , eu vant ingrozitor. Nu imi vine sa cred ca avem asa o vreme in martie. la PLAFAR cred ca gasesti tarate.

Bob cand imi spuneai de bronzat ma gandeam ca esti in alta tara , la noi e vreme de decembrie .

Kytana Paul nu a facut nici astazi febra dar e cu nasul infundat, nu mai scapam de secretiile astea. Nu are rosu in gat, nu se aude nimic la plamani, nu tuseste, muci doar, nu curg, stau acolo . E cam maraici si nici solide nu a prea vrut sa manance. Dim i-am dat dovleac copt si nu prea l-a interesat in mod deosebit. Legume nici nu am mai incercat astazi. Am zis sa il las in pace daca e mofturos, mai incerc maine.
Spor la gasit apartament mai bun. 1000 lire e muuult, vai de mine. Acuma nu ar fi bai daca macar era cald dar ati mai si stat in frig.


Noi suntem singuri pana duminica dupa amiaza. Pana acum ziceam ca ramanem numai noi, fetele acasa, de acum nu mai e valabil .

Andreea multumesc de link uri, esti tare ca te poti tine de regim, mie imi este foarte greu.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinuka_g spune:

buna seara mamici,
azi am fost la fel de maraiti, drept urmare am fost ocupata: tinut in brate, plans, tipat, jucat, povestit, etc....dupa ce-a venit tati am mers pana in cora sa iau cartof dulce, banane si ardei, vreau sa-i introduc ardeiul, mai am telina, sa pun si niste ceapa la fiert si apoi cred ca incep cu carnita..
se recomanda sa incepi cu piept de pui, apoi citisem de pulpa, ca are mai mult fier?!..voi ce stiti?
oli cum sunt ochii? mai pisca? cred si eu ca maya o fi mancat prea mult aseara..si eu am o cutie de tampoane de sani neinceputa...
andreea merg pe mana acestei dr, mi draga si am incredere in ea, chiar am stabilit sa-l duc pe david la ea la controale periodice..am mai citit despre astfel de unguente in fimoza, se folosesc si 6 saptamani, eu zic ca 10 zile nu-i prea mult...
alive eu n-am apucat sa-i zic dr de fam da sau ba...
mirabela ma bucur c-ati scapat de vaccin...la david nu e nimic inflamat, mi-a zis ca "inmoaie" cumva tesututul cicatriceal care strange orificiul de pisu si apoi va fi mai usor de decalotat..
carmen bine c-a scapat si paul de vaccin si fara reactii nedorite..
lalu lml lui mihnea! ma bucur ca tolereaza antibioticul si e mai bine..
kytana spor la case, s-o gasiti cat mai repede sa va puteti muta..

ma duc sa fac o pizza (apropos de revenit la greutatea dinainte ) si apoi vreau sa ma uit la romanii talentati...david a facut baita, a papat si acuma doarme..
pupici


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Corina, eu stiam doar de piept. Si eu ma intrebam daca pot sa-i dau si din pulpa sau aripioare.
Ochii sunt mai bine, merci. Am tamponat cu ceai de musetel aseara si azi si nu au mai curs asa rau. Inca ma mai jeneaza, dar sunt pe drumul cel bun.

Mandra mai trage un pui de somn. Astept sa se trezeasca si sa facem baita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nu_mai_stiu spune:

Buna seara dragi surate!
Mi-era dor de vb asta.
Noi am ajuns acasa in seara asta.Gata vacanta la bunici,dar ceed ca be si ajunge de vinerea trecuta.

Am inteat eapid doar sa ii spub Oliviei ce reteta mi-a dat dermatologul....deci....ulei de baie si crema de corp pentru piele atopica ambele de la A-Derma si ib cadita cu apa sare de baie cu tarate de la Topfer.Toare 3 m-au costat in jur de 180 lei,iar rez ultatul nu e pe masura asteptaarilor.


O sa inxeec si eu tratamentul Mirabelei.

Va scriumaine ma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nu_mai_stiu spune:

Va scriu maine mai multe.
Off iar am scris de nu se intelege nimic.....Asa e cand scriu de pe tel....
Mii de scuze...

Ma bag la nani,de maine intram ib normal cu programul nostru...pupici

Mergi la inceput