FIV cu ovocite donate Cap.43

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

speranta...am scris in acelasi timp..ce sincron ...eu nu am fost la Brno...dar fetele iti pot raspunde...toate care au fost acolo...si nu sunt putine...din cate stiu eu...au facut trasnfer de ziua a 5-a cu cate 2 embrioni...cred ca una a fost daca retin bine care a facut trasfer doar cu un embrion...dar majoritatea au facut cu 2 embrioni de ziua 5!stai relax....sotul tau tre sa isi faca o spermograma sa vada cum sta...si in rest capul sus!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wish42 spune:

sandy, sincer si eu m-am gandit la calitatea spermei dar nu am indraznit sa intreb,insa in conditiile in care ai obtinut asa rezultate bune cu outzele tale atunci chiar nu's ce sa mai zic.
Cred ca ai dreptate,daca nu-s outzele e sperma.
speranta, dar nu stii cat a durat pana la oprirea sangerarii?
Eu nu stiu pe nimeni care sa fi avut transferul in ziua 3 si nu in ziua 5.La mine nici nu si-au pus problema,m-au chemat direct in ziua 5 desi sperma sotului meu nu este de nota 10 ca sa zic asa.
Imi amintesc ca mi-am pus si eu problema asta.
miracol sa urmez sfatul medicului da,daaa... dar pe ale cui ca aveam muuulte sfaturi !!
miracol,mirivili haideti fetelor ca sunteti pe ultima suta de metri.
miracol - in 3 aprilie vine ultimul ciclu,am zis,am zis,Doamne Ajuta !!!

9+
ITI MULTUMESC DOAMNE !


MTHFR ambele gene pozitive heterozigote,ATPO pozitivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns needa spune:

Pup fetele vorbaretele, eu v-am lasat pe la pag 18
Din ce am citit in capitolele anterioare, fetele de la Reprofit au facut ET de ziua 5....

E drept ca am citit mai pe diagonala, poate mi-a scapat ceva . Apropo, eu am intrebat-o pe Svetlana daca sa-si faca sotul o spermograma in tara si a zis ca nu e necesar.
Drept e ca el nu are probleme...dar surprize neplacute mai apar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fivdonate spune:

Cap nouaici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Gata, am revenit. Sa raspund pe rand.
@Amalia poate o fi si din cauza emotiilor. Cu sarea stau relativ ok. De cand am vazut ca am tensiunea mai mare, am redus la maximum. E drept ca nu mananc fara sare, probabil asa ar trebui, dar eu deobicei imi puneam sare cam in orice, acum nu mai pun.
@Daniela sper ca minunata intalnire sa se produca de azi intr-o saptamana Nu mai tin minte daca injectia aia are ceva special, eu am facut-o la doctor pt ca nu avea cine sa mi-o faca. Ulterior cand am avut de facut 18 fiole de dexametazona, a invatat sotul meu sa imi faca si mi-a facut el... Daca nu are cine stie ce instructiuni speciale, nu vad de ce nu ti-ar putea-o face sotul...
@Mirivili, needa, miracol si voi va apropiati de un moment minunat!
@O_luptatoare Da, buna idee.
@Wish Draga mea, ce ma bucur!!! Incearca sa iei iar legatura cu dr.U si vezi ce iti recomanda in continuare! O sa fie bine, o sa vezi!!!
@Sandy sincer nu cred ca am asa o problema mare cu tensiunea. Nu imi explic altfel de ce la spital, ori de cate ori o iau e ok.
E adevarat ca la spital nu o iau seara iar acasa deobicei seara e mai mare...
Bafta cu analizele!
@Wish prin simplul fapt ca scriu la acest subiect sub acest nickname, ma face usor de identificat de catre prietenii mei. Mie nu mi se pare asa mare curaj pt ca nu mi se pare asa o mare scofala. Cred ca pe vremuri si un simplu FIV parea o mare scofala si era pastrat secret fata de familie, ca era considerata o mare rusine sa nu poti sa te reproduci natural. Acum e ceva banal.
In legatura cu nr de ovocite. Si donatoarea mea a avut 10 initial. In z5 am avut doar 2 f buni: 1 XB si 1 HB. A mai ramas pt congelat un EB (parca), oricum, ceva calitatea a doua... Si pe mine m-au programat direct in Z5, de cand ne-am vazut prima data, in ziua punctiei.
@Iri doctorita mea e la curent cu tot ce se intampla. Ea mi-a recomandat sa tin tensiunea sub observatie. Poate sa imi dea niste pastile pt reducerea tensiunii, dar tinand cont ca toate masuratorile de la spital au indicat o tensiune ok, spre mica, nu vrea sa imi dea pastile ca nu cumva sa imi scada prea mult si sa dam in alte belele. Am facut azi si un test de urina, sa depistam eventuale urme de proteine in urina si mai vedem.

Acum sa va povestesc ce am facut la dr de dimineata. Ecografia a fost buna. Nu am facut ceva amanuntit, pt ca am fost strecurata printre alte ecografii, dar fluxurile au iesit foarte bune. Fetita a fost activa, baietelul in schimb a dormit. La testul non stress problema fusese ca nu se misca fetita. Deci fetita a fost ok. Baietelul meu s-a trezit la 2 minute dupa ce am iesit din cabinet N-a vrut sa ii arate doctoritei ce frumos se misca si el... Desi nu i-a masurat, a zis ca au vreo 3kg fiecare. Mi-e greu sa cred, dar Doamne ajuta! Am fost apoi sa vorbesc cu doctorita mea de rezultate, a fost multumita si ne vedem iar duminica la spital, sa mai facem un test non stress.
Cam astea sunt noutatile. Va pup

Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot

36+ cu si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2 spune:

Wish,

am primit raspuns de la prietena mea. 2 luni a stat fara Clexane si ea are tripleti. Acum mi-a raspuns la mesaj. E foarte ocupata cu aia mici.
Asa ca stai linistita. Cateodata se da prea mult credit acestui Clexane.

Fara copii.. casa e curata..portofelul e plin, dar inima e goala....

Mergi la inceput