FIV cu ovocite donate Cap.43

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns O_luptatoare spune:

multumesc!
pai cu 2 dansatoare in burtica, o inteleg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wish42 spune:

tusferi mamicutza cuminte.Sa stea buburuzele cumintele in burticutza pana pe 4 aprilie cand sunteti programati pentru cezariana.
Am citit in urma mesajul tau si tare m-a pus pe ganduri.
Consider ca trebuie sa ai o tarie foarte mare sa le spui copiilor !!!!
Nu stiu ce sa zic dar parca sunt de partea looanei si a lui miracol.
amaliaro cate unul pentru fiecare printesa.Ma bucur din suflet ca sunteti bine si sunteti mari deja.
Ce a mai trecut timpul,vine aprilie si mai si apoi te pregatesti pentru marea intalneala !!! Doamne Ajuta draga mea !!!
danah 2 putzulici ??? super !!! sa-ti traiasca,sa fie sanatosi!

9+
ITI MULTUMESC DOAMNE !


MTHFR ambele gene pozitive heterozigote,ATPO pozitivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wish42 spune:


Am uitat sa va spun,a zis doctorul ca hematomul nu este in zona placentara ceea ce este un lucru foarte,foarte bun !!

9+
ITI MULTUMESC DOAMNE !


MTHFR ambele gene pozitive heterozigote,ATPO pozitivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

O luptatoare desigur oferta 2600 pare economica si ieftina, dar ideea e cati embrioni iti garanteaza in banii astia din cele 4-5 ovocite, ca de exemplu donatoare mea a avut 10 ovocite, si initial 7 embrioni iar la final doar 1 a fost mai bun adica EB (early blasto).
Deci daca aveam 4-5 ovocite riscam sa nu am nici un embrion...

danah [pup] si pe tine si printisorii tai si ma bucur de vestile bune...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns O_luptatoare spune:

Sandy

Asta am vrut sa aflu de la ei si iata raspunsul:

We cannot guarantee the number of embryos in each cycle –neither in the program with a “full” donor or in the program with a “shared donor”.
The reason is that the number of embryos on the 5th day of cultivation is dependent on many factors and one of the most important factors is the quality of sperm. Thus, the number of embryos and their quality highly depends on the quality of sperm.
However, we do guarantee the number of oocytes retrieved from the donor.
If you proceed with the “full” donor, we guarantee 8 ripe oocytes at the minimum.
If you proceed with the “shared” donor, we guarantee 4 ripe oocytes at the minimum.


Sper sa nu fie considerata reclama, mai ales ca nu intentionez sa influentez decizia numanui.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irilac31 spune:

Salutare, n am mai apucat sa intru aseara...ati scris o gramada

Eu am facut doar analizele cerute de cei de la brno in ian-feb si cele de secretie chiar inainte sa plec...la inceputul lui martie...asa a picat la mine.

Tusferi...eu zic ca nu e de joaca cu tensiunea, vb cu dr NEAPARAT. Daca bebeii intra in suferinta e mai bine sa-si scaota nasucul afara. Si eu am facut cateva teste din alea de stres si tot asa ...puiul era mai cumintel decat de obicei, eco arata bine in schimb. Mie nu-mi place deloc tensiunea asta a ta...te rog vorbeste cu dr


Tre sa i dau papa ca face scandal....sper sa revin repede sa mai citesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wish42 spune:

sandy din 10 ovocite ai obtinut doar un EB?
Mi se pare foarte putin.
O luptatoare
Imi dau si eu cu parerea,cred ca din 4 ovocite vor rezulta 2 embrioni a caror dezvoltare va depinde foarte mult de calitatea spermei.

Fetele voi ce MgB6 folositi?
Eu mi-am cumparat de la Naturalis,il aveau la oferta si nu vad sa scrie ceva referitor la utilizarea lui pe timpul sarcinii.Credeti ca poate fi contraindicat?
Voi de care folositi?


9+
ITI MULTUMESC DOAMNE !


MTHFR ambele gene pozitive heterozigote,ATPO pozitivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Da Wish si mie mi s-a parut putin pt o donatoare de 23 ani, si au dat vina tot pe sperma; dar eu cu sperma de la acelasi barbat sotul meu am obtinut de fiecare data embrioni cu ovo mele mai buni si mai multi...ma refer la cei de zi 3 sau 5, nu zi 1-2 care nu conteaza.

Sunt draguti astia de pe la clinici cand le convine dau vina pe ovocite, cand o scrantesc cu ovo donate dau vina tot pe cuplu respectiv sperma...si tot asa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

Buna fetele mele dragi...
scuze ca va scriu asa de rar, insa sunt destul de ocupata ba la munca, ba pe acasa...cand ajung acasa imi e o lene cu vremea asta jale...mai sutn si obosita...dar de citit va citesc mereu de pe tel!
Am acasa un calculator care i-ar fi mai bine sa il arunc pe geam...e vechi si merge f incet...ii tot cant sotului sa ma cadoriseasca cu un laptop...ii ziceam zilele trecute ca ce bine imi va prinde la vara in pat cu laptopul pe masuta...decat incovoiata la masa de birou...sper sa ma si asculte
wish, felicitari pt ca scade hematomul, ti-am zis toate sa urmezi sfatului medicului si sa fii cuminte!!
tusferi, presimt ca azi maien ne dai vestea cea mare...stai cumintica si noi ne rugam pt voi!
iri, ce mesaj emotionant ai scris cu implinirea unui an de cand ati fost la Brno...cred ca e emotionant...mai ales ca ai rodul trudei voastre in brate!eu cand voi avea un an de la prima incercare....voi fi ...Doamne ajuta!
sandy, un pup mare!si eu am fost la concertul lui brenciu cand a fost la noi in oras...ne-am distrat de minune...e un one men show!...super frumos a fost si la noi....a tinut pana noaptea tarziu si a doua zi eram la munca
danah, felicitari pt putulici!!tre a avem si perechi de gemenasi de acelasi sex...am avut tot perechi de sexe diferite...acum amalia si tu spargeti gheata!!
needa, multu de cafei...in fiecare zi o beau virtual cu tine!
mirivili, mai avem putin fata draga...eu maine termin pastilele si in 3 aprilie vine ultimul ciclu!!!Doamne ajuta!
o_luptatoare
amaliaro mare mare grasunelelor mele!!stati cuminti ca vine sora voastra mai mare la voi cu o gramada de bunatati!mai aveti putina rabdare
va pup pe toate!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2 spune:

Wish, din cate imi aduc aminte ea nu a mai luat pana nu s-a oprit sangerarea.
Fetelor,m-ati pus pe ganduri. Cei de la Reprofit garanteaza 2 embrioni de ziua 3 pentru transfer. Din cele care ati facut la Reprofit, s-a intamplat sa nu fie asa?! Si adica, cum isi dau ei seama ca embrionii nu s-au dezvoltat din cauza spermei? Daca ei ii aleg pe cei mai buni pentru ICSI?!

"1. If the failure is caused by the donor (she doesn’t administer her medication, gets ill, terminates the stimulation), you will be immediately offered a back up donor, if at all possible, that meets your requirements and treatment will continue without interruptions.
2. If back up donor is not available, your doctor will immediately offer you the earliest possible treatment date.
3. If donor’s eggs don’t fertilize by the ICSI method (and sperm is of good quality), your next treatment will be offered to you free of charge.
4. If fertilization doesn’t occur because of poor sperm quality, next treatment will not be offered or performed free of charge.
5. We guarantee at least 2 quality embryos on the 3rd day of cultivation ready for transfer.
6. If only one quality embryo is available, you will receive a 33% discount.
7. If no quality embryos are available (and sperm is of good quality)you will not be charged and your will be offered the earliest possible treatment date.
8. The cost of your medication, used for your uterus lining preparation, will not be reimbursed to you, should the treatment not result in embryo transfer."
Presupun ca aceasta calitate proasta sau buna a spermei se anunta inainte de a face ICSI.

Fara copii.. casa e curata..portofelul e plin, dar inima e goala....

Mergi la inceput