Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 #8#

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Azi, in zi speciala pentru Gabriel, a erupt primul dinte. Mesteca de zor la manute si la sanii mei de cateva nopti si gingia era alba, ieri era aspra la atingere, azi se vede o urma de dintisor, un punct mic si alb iesit in afara... Deci organismul copilului meu nu e in urma deloc... E doar el un picut mai incet la achizitii dar dupa cateva sedinte de kineto deja isi sustine capul f bine... Continui cu el ca rau nu ii face si vad ca nu mai plange . Am baiat mare cu dintisor. Ma duc sa bocesc de atata emotie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cellena spune:

Mena, hai ca ti-a facut piticotul figura... te-a simtit el ca esti suparata si ce s-a gandit el? "Hai sa-i fac lui mami o surpriza, sa vada ca sunt precoce la ceva" Felicitari!

Eu as vrea sa merg cu Ema la inot cand s-o incalzi. As vrea sa invete de mica, mai ales ca aici unde locuim avem si piscina si ar fi tare pacat sa nu profite mititica. Plus ca ma uitam asta vara la copii vecinilor, care oricat de mici ar fi, baga inot la greu... Sunt ca pestii in apa.
Fetele din Bucuresti, stiti vreun bazin unde as putea merge cu o ghinduta asa mica si sa fie ok?

Mami de strumf Ema (14.12.12)
www.facebook.com/VandaDesigns" target="_blank">Creatiile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pyaoliang spune:

Si am incheiat si noi o zi obositoare...
Mena, draga noastra, felicitari pt. dintisor...Se spune ca cine vede primul un dintisor nou trebuie sa-i ia un cadou...asa ca, ia vezi
Bubu, Lacramioara, Camys...ce voinici aveti voi acolo!!! Sa fie sanatosi si voiosi!
S.ellena, cred ca te-ai mai linistit, mamico...E clar insa ca bb cresc in salturi, asa am patit si noi.
Deci, Bubu si restul fetelor, mai sunt adepte Monti pe aici! Ce ma bucur...Eu am tinut un an, pana am ramas insarcinata si m-am simtit excelent, acum imi pare rau ca nu am continuat...nu m-as fi ingrasat atat de mult.
Am slabit atunci 15 kg, in primele 6 luni, am facut si ft ft mult sport, dar a fost asa de bine...ce vremuri, ce slabuta eram. Acum...mi-e rusine sa zic..mai sunt si bondoaca, cum e mai bine.
Mi-am luat duminica rochita de botez, e draguta, pacat ca e cam scurta pt. butucii mei. Trebuie sa mai slabesc, macar cateva kg, pana la eveniment.
I-am mai cumparat si lui Victor hainute groase, ca m-am speriat de vremea de acasa, sper totusi sa-si mai revina caci daca nu, il dau peste cap de tot...de la 35 de grade cat sunt aici, sa ajungem la 10 maxim (si la Sb e si mai frig, of of). E atat de dulce in ele...eu nici nu l-am imbracat pe el pana acum in altceva decat in body, iar cu salopetele, puloverase...e un scump. Nu am gasit insa incaltaminte asa mica, si parca e neterminat in sosete...Mai caut. Nici caciuli n-am gasit, sau geci. Iau de acasa.
Si eu sunt maniaca cu kk lui Victor, ce sa fac, daca a si avut probleme. Asa arata si al lui, mai moale, iar eu mereu am fost cu pampersul la dr (mama nebuna care sunt) si a zis dr ca e ok, acum, de ultima ora, dupa ce se reglase si nu a mai avut mucus.
Cred ca ne aflam si noi in plin puseu-mananca si la o ora, adoarme ft greu, e agitat, maraie, sta pe burtica si-si aduna sub el toate jucariile, le roade si cand oboseste isi lasa jos caputul pe ele si plange, e marait, normal, pt. ca se loveste. Si uite asa am repetat faza asta de vreo 20 de ori azi.
La serviciu merg si eu cand ajung acasa...dar doar in vizita, de abia astept sa-i vad pe toti. Am (avut) cel mai bun loc de munca ever!!!
Popi, originara din Sibiu
Noapte buna, dragelor, ma retrag la somn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camys_2000 spune:

dana, am facut eco la Medlife si consultaie la dr Marcu, dar sambata a trebuit sa plece repede dna dr, asa ca nu a vazut rezultatul la eco. Mai am conultatie la ea sambata asta, sa concluzionam. Intre timp, s-a comandat de acolo acel medicament-solutie anti-regurgitare care nu se gaseste in Ro.
Mie imi da foarte mult afara, si dupa 2 ore. Recomandarile generale: 10 minute tinut pe verticala dupa masa, apoi repaus la 45 de grade si somnic in pat la 30 de grade. De dimineata l-am gasit in patut la capatul celalalt, alunecase
Doar noapea cand mananca nu vomita, ptr ca nu se misca deloc si adoarme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana0000 spune:

Fix la fel face si Sebi,da afara chiar si dupa 2 ore.Noaptea nu se misca,nu da afara...ai dreptate.
Eu am facut eco la un dr la Medicover,a concluzionat ca nu e nimic in neregula,pediatra a zis ca nu lua in greutate atat daca era ceva in neregula.De cele mai multe ori cand suge de la mine face asa,asta o fi buba.
Mai intreb si vineri cand ma duc,oricum e mult mai bine ca inainte.A mai crescut,ca bebelus mic fiind vomita la greu.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Multumesc fetelor. O sa ii iau cadouas jucarele pentru dentitie...desi el nu e interesat inca de asa ceva... poate o sa devina peste noapte. Cellena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Si eu vreau inot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bioana spune:

buna seara,v-am citit azi pe bucati...........sa vad cate imi aduc aminte sa raspund...

CELLENA mersi mult de reteta!!o fac joi, ca e pastele la spanioli si ca atare,mare fiesta.
DANA ma bucur ca te-ai simtit bine la munca.imi vine sa mor ca de luni incep munca!!! la 8 dimineata merg cu irina la vaccin,apoi o trimit acasa cu mama si eu o tai la munca.
MENA felicitari la Gabriel. merita o jucarie.

nu i-am facut gauri pentru cercei irinei.am vrut sa ii fac cadou de 1 martie, dar se freca de urechi,se facea toata rosie de parca si le rupea. am zis sa mai astept. acum pe 1 ii facem vaccinurile si nu vreau sa coincida evenimentele...prea multa durere pentru un om asa de mic.
sterilizez numai biberoanele. de mancat mananc tot ce poftesc...si cam poftesc..cum pe toata perioada sarcinii nu am putut manaca pateu, afumatura,ficat....acum nu ma mai satur de ele....la kg stau bine, trebuie sa mai reduc un pic de pe burtica.am vreo 2 rochite cam fixe in zona aia,in rest nu am probleme.
nu mai imi aduc aminte ce aveam de zis....e clar ca trebuie sa fac repede prajitura cu ciocolata... e tare buna la memorie...tuc toata gasca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

Mena, felicitari pt cea mai grozava achizitie!
La noi azi a fost greva foamei...abia ce am convins de vreo 2 ori fata sa manance azi... nu stiu ce are. O fi de la dinti.
Tati e racit rau...zace... toate sunt pe treaba lor.
Eu l-am tuns zero pe baiat...in fiecare vara. Nu sa-i creasca parul nu stiu cum. ci pt ca transpira ingrozitor.
Fata mea s-a nascut cam chelioasa insa a inceput sa-i creasca parul... numai la spate insa a ramas un gol parca in forma de ou. Si e cam aspra pielea acolo. Ori acum ii da un pic de puf...ori o avea ceva... sper sa nu fie nimic grav dar pana ma duc la dr la inceputul lui aprilie ... o sa-mi fac o mie de griji. Si parca tot cracanata e
Asa ca fetelor...daca nu ne face griji cu kk...gasim noi cu ce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bioana spune:

am uitat sa speicif ca si Irina e maraita si mananca des!!! ea care e asa de cuminte.e clar puseul care apare in jur de 4 luni.

si ati fost invidioase pe vreme,sa va fie rusine...acum ploua...
vreme de paste,ca in fiecare an. atat ca nu e frig si de iesit tot iesim.

Mergi la inceput