Noua versiune Desprecopii.com

Noua versiune Desprecopii.com | Autor: admin

Link direct la acest mesaj

Am intrat in line dreapta si ne apropiem foarte tare de lansarea unei noi versiuni Desprecopii. Este un upgrade la la Forum + diverse aplicatii dispersate (Bazar, Director, Blog, Umanitare, etc.) la o platforma moderna si mai bine integrata.

Pana o sa va aratam prima versiune sunt foarte curios sa stiu: Ce va asteptati voi de la noul Desprecopii.com? Puteti sa ne spuneti orice! Design, functionalitate, etc.

Care este top 3 sau top 5 de lucruri pe care le doriti de la Desprecopii 3.0? (1.0 spre 2.0 foarte putina lume si-l mai aminteste).

Aveti cuvantul!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanap85 spune:

abia astept sa vad noua versiune ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Am mai scris: o varianta simplificata pentru tableta/telefon mobil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns admin spune:

in noua versiune avem variante simplificate pentru mobil si tableta
mai ales pentru forum dar si pentru comunitate
Dupa lansare, prioritatea nr, 1 este varianta de mobil! Deci foarte curand dupla lansare aducem TOATA functionalitatea pe care o sa o vedeti si pe mobil

Deci concret:
- la lansare deja o varianta imbunatatita pentru forum
- scurt dupa lansare (in cateva saptamani dupa aceea) o varianta foarte imbunatatita pt. tableta si telefon

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

Functionalitatea mi se pare ok. As lucra mai mult la design si la o structurare mai buna a informatiei. Cand intri pe forum, nu exista o structurare prea optima a informatiilor, sunt aruncate cam alandala pe pagina.
Revin.




_

Tratament Anti-Cancer - 24 Brevete Medicale Internationale

www.facebook.com/pages/Bella-Plaza-Design/477366188967978" target="_blank">Mobila pe comanda la preturi competitive

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Motorul de cautare ar trebui sa fie mai eficient. De asemeni, cand se cauta dupa un nume de utilizator, sa se deschida pagina la ultima postare a acelui utilizator, nu la inceputul subiectului (care poate fi si de 50 de pagini)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia1 spune:

Eu am emotii, parca vad ca o sa ma enervez ca nu gasesc aia, ca nu stiu cum functioneaza ailalta, imi ia timp pina ma obisnuiesc cu noua grafica, sint sigura ca nu o sa-mi placa la inceput. Nu-mi plac schibarile de software, chiar daca cei ce le fac cred ca o sa usureze munca userilor, pentru mine e un cosmar pentru primele 2 saptamini.

Da, sistemul de cautare trebuie imbunatatit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

de mult asteptam intrebarea asta

Mie mi-ar placea foarte tare sa am o forma de notificare (pe pagina forumului sau chiar pe mail) privind noi postari la subiectele la care am postat. Sau chiar sa aleg subiecte pe care sa le urmaresc si sa fiu anuntata cand mai e activitate acolo.
Aceasta ar fi doleanta nr. 1+2+3 .

Apoi cred ca ar fi util si un link de share pe facebook pentru subiecte.

Si mi-as mai duri si ceva [mult!] mai multa ordine la subiectele sticky - sunt sectiuni intregi din forum unde din cauza sectiunii speciale nu se mai vad pe prima pagina decat 2-3 din subiectele obisnuite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

- adaugarea fotografiilor in mesaj.

- scoaterea inlocuirii automate a cuvintelor obscene. De fiecare data cand cineva scrie mu.ie.re mi se reaminteste cuvantul vulgar. Mi se pare contraproductiv, adica in loc sa nu avem parte de injuraturi, le gasim in fiecare mesaj.

- scrierea cu diacritice.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Un App pentru Smartmobil. Acolo am posibilitatea sa-mi urmaresc temele favorite, sunt anuntata cand subiectele create de mine au noi postari, sau cand primesc pm's. De asemeni pot cauta (motorul de cautare lasa intr-adevar de dorit), precum si cum s-a mai spus o mai buna organizare a articolelor de pe site.
O alta idee - este sa fie pagina conform WAI, adica accesibila si persoanelor cu handicap. Si ma gandesc la verisoara mea care e oarba si e foarte tanara si e singura ei posibilitate de contact cu lumea (ma refer la internet). Cu siguranta c-ar gasi o multime de teme interesante aici, insa codul nu poate fi citit de reader. Bineinteles ca si designul nu mai e actual (si eu fac un redesign la firma unde lucrez si stiu dimensiunile)
Ma mai gandesc si revin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi2003 spune:

Mi-as dori si eu sa se poata scrie cu diacritice pe noua versiune DC.
Momentan doar â este functionabil.

Mergi la inceput