Piersicute de iulie august (32)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ca_Mila spune:

si noi am fost ieri in parc, ne-a plimbat vreo 3 ore, Ana a dormit in parc.

bineinteles ca ne-am intalnit cu o mamica, care avea bebe de 10 luni si mancau pufuleti. A vrut sa-i dea si Anei, noroc ca manecile de la geaca i s-au intors si avea manutele acoperite si nu a putut sa intinda manuta. Oricum am zis ca eu nu-i dau pufuleti, s-a uitat mirata la mine, pai ce are?? ca nu se ineaca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letitzias spune:

Laura,merci
Am pus si noi poze cu maimutica pe picasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letitzias spune:

Wow,ce de piersicute frumoase!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Salutare,

La multe lunite piersicutelor aniversate azi!

Ioana, bine ca era legata si n-a cazut!

Balanta, saracu' copil. Sa vrea mai mult lapte si sa nu-i dea. Ea saraca o fi bine intentionata: respecta ce i-a zis pediatrul... :(

Eu am fost in we la niste unchi si venise vorba de alimentatie si le spuneam de laptele de vaca, cum ca o sa-l dau dupa 2-3 ani si s-au mirat, ca noi asa am crescut. Ziceau ca sora mea de la 3 saptamani a crescut cu lapte de vaca. Deh...asa erau vremurile atunci!

Camila, da' chiar! Ca nu se ineaca cu ei! :))))
Nici eu nu socializez cu mamicile din parc. Am o mamica la odisee cu care ies, dar o cunosc, suntem pe aceeasi lumgime, insa cu cele din parc nu ma bag in seama... nu e genul meu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vera_l spune:

Am intrat rpd pe picasa
Leti,ai o frumusete de baiat.Am vazut scaunelul de baie,imi zici si mie cum este?e rigid,sta in el,Eduard e cuminte la baita?
Trebuie sa gasesc o solutie pentru Mattia,am zis ca mai incerc cu scaunelul de la primii pasi si mai vad..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

aaa, pufuleti ii dadea si fata asta de ieri. ii cumpara si budinci de vanilie si iaurturi cu fructe de la danone "ca desert" . i-am zis ca mie un biberon cu lapte mi se pare desertul cel mai potrivit si s-a uitat ciudat la mine, ca si cum eram dusa.

si eu am de gand sa le dau lapte praf pana la minim doi ani. din punctul meu de vedere, laptele de vaca poate sa mai astepte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letitzias spune:

Vera,multumin pt compliment.Nu e rigid,adica partea din fata se trage ca la un scaunel de masa.
El sta cuminte,se mai arunca cu ambele maini in lateral sa bata apa.
Imi place ca ara spatarul plin si sta ca in scaun.
Daca ar fi dupa el ar sta cu orele in baie.Scrie ca poate fi folosit pana la 13 kg,dar cred ca merge si mai mult.Nu stiu cun arata cel de la Primii Pasi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Hello
Am venit de la terapie. Azi a plans de am crezut ca patesete ceva...ca niciodata..

Roxy - la ce ortoped ai fost?

Clay - gainusha aia cred ca e pui totusi doar ca asa sunt puii de tara - au carnea mai tare. Mie mi s-a parut f ok. Numai la bunica mai aveam asa ceva pe vremea cand mai tinea ea pui de casa.

Fetelor, io chiar ma gandesc sa imi deschid o afacere cu pui de casa si curcani. Va inscrieti ca si conumatoare? ma retrag la tara frumos, si cresc oratanii bio

Lore, pai cum daca o poti tine cu spatele la lume in manduca? Cum altfel? se poate cu fata? Ca mi se pare ca ar trebui sa faca shpagatul ca sa o pui cu fatza...
Sa stii ca si eu sunt din nou pe ceai de lactatie si pastile galafor...vreau sa ii mai dau dar nu prea mai am...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Ioana, daca eram doar eu iti dadeam dreptate, dar mama s-a ocupat de proiectul ciorba, si stie cam cum sunt si puii si gainile de tara. Important e ca a fost buna. Am terminat-o ieri, iar pieptul e la congelator.

Letitia, asa e, o frumusete de baiat!

Misha, bine ai venit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Am intrat sa va zic ca imi vine sa plang de nervi fiindca iar am un intrus de soarec....nici aici nu am scapat de ei..stiti cumva vreo Tara fara?ca acolo ma mut.am impanzit iar casa cu otrava(ceva perinite albastre).stiti cumva daca ar putea fi toxice ptr copii?emana oare ceva mirosuri sau alte chestii periculoase?bineinteles ca nu se pune problema sa intre in contact cu ele.le am pe dupa dulapuri,frigider....
stiu ca multe radeti de mine dar ptr mine e mai rau decat daca as avea 10serpi sau lei sau orice.si pe langa frica si uratul de ei mi e si ca se pun prin oale,tigai ...ca asa am si descoperit ca am fiindca am vazut kktei in ele.acum le spal inainte de orice folosinta.scuzati ma ca va umplu pag cu prostiile mele dar la sot daca ma plang deja se enerveaza pe mine...ca il stresez prea mult cu asta.

In fine m ATI distrat cu mamicile care le dau fel si fel de bunatati copiilor...stiu si EU vreo cateva si culmea ca tot ele ne privesc pe noi ca pe niste ciudate sau fitoase.e bine daca ATI vazut doar cu pufuleti...mie mi se lauda Una ca ii da dimineata buc de slanina ca e sanatoasa.de Sarmale nu mai zic...cumnatamea le face in fiecare zi clatite copiilor fiindca sunt sanatoase.am vrut sa o intreb care ar fi macar unul din ingredientul care e sanatos din ele.dar m am gandit ca degeaba mi as bate gura.macar de I le ar fi dat cu branza ziceam ca aia ar fi sanatoasadar le da cu nutela.bine recunosc ca si rafi baga in el multe dulciuri si prostii dar macar nu zic ca sunt sanatoase
Gata cred ca v am ametit destul ptr azi...

Mergi la inceput