LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (48)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

strumphitza sa stii ca si eu sunt putin saparata pe tine. pe fb intrii dar aici nu mai vrei....eu pe fb nu mai apuc sa intru.....
de fapt, o sa intru sa-mi sterg pozele de acolo.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Felicitas, ce veste frumoasa!!! Asa m-am emotionat. Si ce fetita mare ai tu acolo!!! 4 kg si 57 cm!!! Wow!
Felicitari!
Anastasia, bine ai venit, sa fii sanatoasa si norocoasa!

Roxy, da, ai zis bine, ciorba de spanac se face ca si cea de salata. Imiimaginez cum cade rupta pitica ta daca nu doarme ziua. Luca la 1, cel tariu 1 si jumatate adoarme aproape instantaneu. Dar apoi seara... energie pura. La 22 merge la culcare, dar se foieste si cate o jumatate de ora pana adoarme uneori.

Somleac, nici la mine n-au inflorit nici zambile, nici lalele... Dar cel putin m-am bucurat ca au dat din pamant. Am crezut ca nu mai ies deloc . Salata n-am pus niciodat in gradina. Iese asa, sau trebuie acoperita cu folie, ceva?

Delia, tu ce mai faci bun de papa ?

Yasmi, sofezi?

Catank, Yvy, cum sunteti cu gradinita?

Fetelor, indemnizatia si alocatia intra pe a8 pentru luna trecuta, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

salutare feteleeeeeeee

da ce slaba miscare pe la noi
asa ma bucuram cand eram mai multe prin zona
acum e asa aiurea sa intru si sa vad ca suntem pe aceeasi pagina
parca nu-mi vine sa cred
nu stiu de ce nu se mai scrie
dar probabil si din cauza ca mai toate incepem sau am inceput munca
offfffffffff si eu cand ma gandesc ca mai am putin si voi fi pe baricade
eu saptamana asta fac smotru ca apoi nevoie
asa ca am bagat ca migul
si sunt franta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

alina06 ca tot mi-ai adus aminte....de acum se ia alocatie, dupa ce terminam cu indemnizatia? de unde o scoatem, trebuie facute acte? stiti ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

cami o sa te vedem si pe tine dupa ce incepi munca n-o sa mai ai tu timp de scris asa, oricand

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

hello

Felicitari Feliccia !!!!!!!!!! Bun venit Anastasia! Sa cresti mare si frumoasa si sa-ti bucuri familia!!!!


Noi (copii) sunt bine, Cristia reinceput gradi si e ok, Peste 2 sapt are Saptamana Altfel, iar apoi vacanta
Eu cu piciorul...nici o inbunatatire ...merg doar schiopatat...mai am 2 zile de tratament si termin si nu e nici o inbunatatire Genunchiul e umflat..plin de lichid...

roxy, eu alocatia copiilor o iau in continuare pe card, unde imi intra si alocatia pana in 2 ani. Acum e 42 ron / luna

alina, as vrea si eu floricele in gradina...poate la sf sapt viitoare merg sa caut ceva Pitica ta ce mai face?

cami, ce putin mai ai..hai spor la treaba! E normal sa se scrie mai putin, important e sa totsi sa scriem si sa nu ne indepartam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

of, eu sunt dezumflata
m-a enervat barbatul... dar nu intru in detalii...
mada... tare imi e frica ca tot la operatie ajungi...
cami, cu primavara asta ... mai iesim afara etc...eu vreau sa strang lucrurile groase...si cizmele, las doar pulovarasele... poate vine caldura... daca nu imi pun toate puloverele subtiri unul peste altul si la copii la fel
felicitas peste vreo 15 de ani sa te tii petreceri in martie la voi...
yasmy ce faci?
miki ce faci bun la ziua lui Vlad,... eu mi-am mai revenit dupa ziua Andrei si ma gandesc la a Mariei.... nu ma invat
somleac



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

delia inca sper sa nu

Cu scuze de rigoare urez si eu Lamulti ani, Diana!!!!!! Lidia sa-ti traiasca fetita!!!

si daca tot sunt la cap asta, urez pentru maine:

La multi ani, Luca! scrish nu te-am uitat!
La multi ani, Daria!!! Sa cresti mare si frumoasa!!!! Laura

Fug la baie si top in pat
Va pup fetele!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Buna fete dragi!

Cami, o sa se scrie mai putin, dar nah, era de asteptat. Bine ca ai reusit sa faci curatenie. Eu nu reusesc sa fac asa cum as vrea. Ce faci cu fetele in timpul asta?
Ca eu nu ma descurc si cu copiii si cu curatenia. Asa ca fac in fiecare zi cate ceva, si ma intind ... si imi displace, ca nu asta e stilul meu. De exemplu acum, de luni si pana azi n-am reusit sa sterg usile . Care sunt de nuc si palmele lui Luca lucesc pe ele de ma dispera! Nici azi n-am reusit. Am facut ceva de mancare pt noi, pt Ilinca, am calcat niste rufe, le-am dat copiilor sa manance, m-am jucat cu ei... si uite-asa

Delia imi pare rau ca v-ati suparat .

Madutza, din cate spui nu s-a ameliorat deloc cu genunchiul . Imi pare rau. Nici nu stiu ce sa zic, poate e totusi prea devreme? Poate trebuie mai mult tratament?
Pitica mea, multumesc de intrebare , e bine. Vrea sa stea numai in picioare, maraie cand o pun sa stea in fundulet... De unde pana acum eram linistita, ca o puneam undeva in fundulet, sau pe spate si statea si se juca, acum nu mai vrea. Trebuie sa o tii in picioare sa sara .
In seara asta am pus-o putin in premergator, dar nu a fost foarte incantata. A stat ea ceva, poate statea mai mult, dar ce te faci cu Luca . A inceput sa o impinga cu premergatorul prin casa, sa o invarta . Pana la urma am dat-o jos si s-a urcat el .
Va pup, serviciu usor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Somleac, Roxy, de ce sunteti asa suparate? nu-s departe, numai ca nu am mai avut/simtit nici un chef de nimic o perioada, nici pe Fb nu sunt in ultima vreme foarte activa, mi-am gasit de lucru (manual ) si alte treburi, plimbari, shopping... de astea casnice ...si ca sa ma ierti, Somleac, desi nu promit ca o sa fiu mai activa de aici incolo pentru ca urmeaza o perioada aglomerata, am selectat cateva poze si filmulete sa o vezi pe piscoata ca ziceai mai acum vreo 2 sapt in urma ca iti pare rau ca am plecat si nu mai stii ce face piscoata ai sa iti dai seama din poze ce nazbatii mai face/ a facut

Miss Piscot

Ma duc sa bag piscoata la si apoi nani, si apoi pe mine, ca si eu ma simt ff obosita si in ultimele zile mi-a fost rau, amestesc, imi pierd echilibrul, partea dreapta a capului suna a gol, asa ca un echoooo stiam ca am numai un neuron ramas, dar nici chiar asa ...si ca sa fie treaba ca lumea, azi am trecut printr-o criza urata rau de dureri de stomac, credeam ca nasc nu alta, nici nu puteam merge, nici putere sa imping carutul spre casa nu mai aveam... dar cumva am ajuns si m-am chircit pe canapea si mi-a trecut peste cateva ore na gata, atata lauda am avut, mai multe luna viitoare

Noapte buna!


Mergi la inceput