PAPA NOU.....

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns saskia spune:

Citat:
citat din mesajul lui histamina

HABEMUS PAPAM!

sa dea Dumnezeu sa se ridice la inaltimea slujirii la care a fost chemat!

este iezuit si mie imi plac iezuitii.

marina, ce religie ingaduie crima,adica avortul?
sincer.
putem fi si in 2050,tot asa va fi.nicio religie nu va ingadui ceva impotriva vietii.............
transexualii,cel putin pana acum, sunt persoane care au deviante comportamentale, cea sexuala adica.nu poti psune ca un barbat imbracat in femeie e ceva normal.si nici s aingadui asta,insa fata de acel om trebuie sa manifesti intelegere si sa il ajuti.
e clar ca,pe undeva,a re o problema pe care,daca iti solicita ajutorul,e bine sa il dai,fara a-l judeca.

daca tu ai avea un baietel cum ti s-ar parea perspectiva de a veni acasa costumat in femeie si machiat sau cu sotia lui, un el?
nu judec,spun doar ca aceste comportamente sunt nefiresti
si nicio religie din lume ,indiferent de secol, nu le va incuraja.

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=167651&nm=Sebastian-Minunea-mea



Noroc ca traiesti in Romania, in alta tara ai fi taxata pentru asemenea idei.
Pana una alta tarile din Europa sunt laice.
Exista legi care-i protejeaza pe homosexuali, etc de asemenea gen de oameni ca tine, chiar daca ar fi copilul tau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

saskia, este jignitor sa afirmi ca religia catolica ingaduie ororile descrise de tine.
faptul ca un dictator s-a imaprtasit, nu inseaman ca Biersica ii aproba crimele!
este cel putin o necunoastere a teologiei.
te rog sa iti ceri scuze,macar fata de catolici d ebuna credinta.
si teoctist multumea partidului in fiecare an,asta nu inseamna ca acoperea toate crimele comunistilor.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saskia spune:

Citat:
citat din mesajul lui histamina

saskia, este jignitor sa afirmi ca religia catolica ingaduie ororile descrise de tine.
faptul ca un dictator s-a imaprtasit, nu inseaman ca Biersica ii aproba crimele!
este cel putin o necunoastere a teologiei.
te rog sa iti ceri scuze,macar fata de catolici d ebuna credinta.
si teoctist multumea partidului in fiecare an,asta nu inseamna ca acoperea toate crimele comunistilor.


http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=167651&nm=Sebastian-Minunea-mea


Pardon, ma lasi. De cand trebuie sa ne cerem scuze pentru adevar.

Ce? Eu eram la banchete cu Jorge Videla? mai citeste si tu presa.

Asta chiar a fost invinuit de disparitia a doi preoti iezuiti care nu erau de acord cu regimul lui Videla.

Dar tu esti libera sa ai alte idei, fa-te ca nu vezi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

saskia, indiferent unde as trai,am dreptul la opinia mea si indiferent unde as trai, tot nefiresc ar fi sa vad un barbat in fusta si machiat.

medical,psihologic,tot nefiresc ramane si nimeni nu m-ar taxa pt asta.
si da, am spus-o si in occident si iata, nu m-a taxat nimeni.si am spus-o intr-o institutie publica, intr-o tara vestica de-a dreptul.nu cu a judeca,ci intr-o discutie despre deviantele comportamentale.si nimeni nu a cazut pe spate,nu mi-a pus pistolul la tampla.

e un subiect despre alegerea Papei.am inteles parerea ta negativa si am cerut sa iti ceri scuze pentru ca ai generalizat spunand ca intreaga Biserica catolica a fost de acord cu cele scrise in presa,ceea ce este nu numai o generalizare,ci si un mare neadevar.
plus ca nu citezi o sentinta judecatoreasca ci niste ziare,car epot fi tabloide.....

pe de alta parte, repet, osanalele la adresa presedintelui iubit aduse in comunism,inseaman ca BOR isi asuma sia ccepta tot ce se intampla in inchsorile comunsite?

e periculos ,nestiintific sa faci o astfel de afirmatie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saskia spune:

Citat:
citat din mesajul lui histamina

saskia, indiferent unde as trai,am dreptul la opinia mea si indiferent unde as trai, tot nefiresc ar fi sa vad un barbat in fusta si machiat.

medical,psihologic,tot nefiresc ramane si nimeni nu m-ar taxa pt asta.
si da, am spus-o si in occident si iata, nu m-a taxat nimeni.si am spus-o intr-o institutie publica, intr-o tara vestica de-a dreptul.nu cu a judeca,ci intr-o discutie despre deviantele comportamentale.si nimeni nu a cazut pe spate,nu mi-a pus pistolul la tampla.

e un subiect despre alegerea Papei.am inteles parerea ta negativa si am cerut sa iti ceri scuze pentru ca ai generalizat spunand ca intreaga Biserica catolica a fost de acord cu cele scrise in presa,ceea ce este nu numai o generalizare,ci si un mare neadevar.
plus ca nu citezi o sentinta judecatoreasca ci niste ziare,car epot fi tabloide.....

pe de alta parte, repet, osanalele la adresa presedintelui iubit aduse in comunism,inseaman ca BOR isi asuma sia ccepta tot ce se intampla in inchsorile comunsite?

e periculos ,nestiintific sa faci o astfel de afirmatie.

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=167651&nm=Sebastian-Minunea-mea


Pardon, nu sunt tabloide, pozele circula pe intregul net, si nu am zis eu nimic de intreaga Biserica Catolica ca nu ma intereseaza nici cat negru sub unghie, si nici nu stiu ce gandeste. Era o intrebare retorica.


Dar daca l-au ales cappo di tutti cappi presupun ca sunt de acord cu tot ce a facut el, nu? Sau atunci de ce l-au mai ales?!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


A fost emotionant. Incomparabil cu alegerea papei Benoit 16.

Mey, purecii in cap s-au aflat la mai putin de o ora de cind i s-a aflat numele, la radioul francez s-a spus in direct ce si cum. Acum ma intreb (va intreb) : chiar credeti ca o pozitie rigida fata de dictatura sau vreun tiran in 'exercitiul functiunii' ar fi adus cuiva vreun serviciu ?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saskia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mik


A fost emotionant. Incomparabil cu alegerea papei Benoit 16.

Mey, purecii in cap s-au aflat la mai putin de o ora de cind i s-a aflat numele, la radioul francez s-a spus in direct ce si cum. Acum ma intreb (va intreb) : chiar credeti ca o pozitie rigida fata de dictatura sau vreun tiran in 'exercitiul functiunii' ar fi adus cuiva vreun serviciu ?



Eu stiu ca exista printre preotii catolici ca si printre cei ortodocsi deasemenea unii nepatati, care s-au opus regimurilor dictatoriale, oameni cu har, daca vreti, dar care nu s-au bagat in politica.

Deci s-ar putea lejer, dar nu se vrea, caci acestia nu au iesit niciodata in evidenta pupand diferite maini patate si facand plecaciuni. De obicei astia au murit prin inchisori.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bedrosmart spune:

OFF topic:

Nu ma bag in discutie, ca nu ma interseaza defel Papa, cine e si cu ce se ocupa, dar INSIST sa se inteleaga ca transsexualitatea este o boala psihica grava, care provoaca MARI suferinte bolnavului si care nu se rezolva (partial) decat prin operatia de schimbare de sex. NU este o perversiune sexuala (daca tineti neaparat sa le catalogati asa), este o boala psihica.

Nu mai confundati transsexualitatea cu travestitii, homosexualii etc....

B.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


Saskia, preotii de care vorbesti nu fac parte din nici o ierarhie, din pacate.

Ma indoiesc ferm ca papa actual a pupat mina cuiva; ca a fost obligat prin functia pe care o avea sa intre in contact cu dictatorul asta e altceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

Bedrosmart, 100% de acord cu tine.
nu este un model comportamental, nu este dreptul de a alege,ci est eo boala.

Mergi la inceput