FIV Turcia - 6

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Carla, eu am avut la toate fiv-urile medrol.
Si am avut si la Acibadem. Am luat din z2 Prednol 16 mg iar dupa transfer timp de 5 zile 2 Prednol 16 mg pe zi. Dupa aceea pana la beta 1 pe zi. Si de la beta incepi sa reduci.
Mie mi-a spus sa reduc asa : timp de 1 saptamana 1 pastila de 16 o zi da una nu. Dupa aceea 1 saptamana jumatate de pastila, o zi da una nu. Si gata .
Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_cluj spune:

Multumesc mult Nelay! Cred ca o sa iau si eu


PAI-1: 4G/5G-heterozigot + MTHFR A1298C-heterozigot, 7 IA nereusite, nici o sarcina, FIV1 la Polisano Sibiu - tratament oprit din cauza raspunsului slab, urmeaza FIV2 tot la Polisano - nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Cu placere!mult succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Fete dragi, care ma puteti ajuta si pe mine? Mi-a iesit in sfarsit rezultatul pt gena pai si am mentiunea Pacienta este purtatoare heterozigota a deletiei in promotorul genei PAI-1.
Ce inseamna?
Mentionez ca sunt si mutanta heterozigota MTHFR C677T.


-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)
DOAMNE AJUTA-NE!
FIV 2 - cel norocos - februarie 2013 Dr. Tayfun Istanbul - Acibadem - MARTISORUL MEU
DOAMNE AJUTA-NE!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_cluj spune:

Bebel fuga la hematolog. Eu cu aceste mutatii trebuie sa fac tratament cu clexane.
Si pentru ca tu esti deja graviduta si e urgentza, trimite mail la Dr Uscatescu.


PAI-1: 4G/5G-heterozigot + MTHFR A1298C-heterozigot, 7 IA nereusite, nici o sarcina, FIV1 la Polisano Sibiu - tratament oprit din cauza raspunsului slab, urmeaza FIV2 tot la Polisano - nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_cluj spune:

Bebel ti-am trimis mesaj privat!


PAI-1: 4G/5G-heterozigot + MTHFR A1298C-heterozigot, 7 IA nereusite, nici o sarcina, FIV1 la Polisano Sibiu - tratament oprit din cauza raspunsului slab, urmeaza FIV2 tot la Polisano - nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_cluj spune:

Fetele care ati primit Decapeptylul dupa transfer, va amintiti cumva daca a fost facut intramuscular sau subcutanat?
Incerc sa determin ce doza a fost.
Doza unica se face intramuscular, cea mica de 0.1 se face subcutanat.


PAI-1: 4G/5G-heterozigot + MTHFR A1298C-heterozigot, 7 IA nereusite, nici o sarcina, FIV1 la Polisano Sibiu - tratament oprit din cauza raspunsului slab, urmeaza FIV2 tot la Polisano - nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinaddr spune:

Carla eu am facut subcutanat. Dar nu stiu ce doza pt ca vine in seringa preumbluta si mi au dat-o fara ambalajul de carton.
Vreau_bebel si eu trebuie sa ajung la hematolog. Am doar raspunsuri partiale la analizele de trombo si anticoagulantul lupic mi-a iesit pozitiv. Offff, si cand ma gandesc ca eu nu suport aspenterul.....
Pup toate fetele si le urez numai fericire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:

vreau_bebel,felicitari pt beta si 9 luni frumoase!
Legat de costul procedurii,eu cred ca a fost o neintelegere cu congelarea spermatozoizilor contra 1000 euro,probabil si calitatea acestora era una destul de slaba,iar cei de la clinica nu au stiut sa comunice ok.
Un FIV nu are de ce sa coste f mult acolo,poate doar in caz de azoo,cum a fost cel al lui vreau_bebel,iar in cazul ei chiar au meritat banutii dati in plus.Pe noi ne-a ajuns tot FIV-ul in jur de 4500 euro,insemnand chiar tot:procedura,medicamente,drum,hotel si bani de buzunar.Vorba lui vreau_bebel,sunt si cazari f convenabile in Istanbul.Eu am preferat sa nu cheltui enorm pe cazare,intrucat nu stiam daca va fi FIV-ul norocos sau voi mai avea nevoie de bani pt alt FIV.Iar de mancat,mi-am asigurat micul dejun la hotel,care a fost consistent,iar la pranz si cina mancam fructe,salata,cate un donner,mai gaseam cate o autoservire mai ieftinuta.Deci se poate manca si ieftin,dar depinde fiecare cum e obisnuit.Eu am considerat ca se merita un sacrificiu pt a tine de banuti si ca nu mor cu un singur fel de mancare de la autoservire.Ne-am descurcat cum am putut si chiar am vizitat tot ce se putea,ne-am facut si cumparaturi pt noi si am luat si cadouri si nu am cheltuit mai mult de 4500 euro.Noi ne-am cazat 20 nopti,am ajuns cu o zi inainte de prima vizita la clinica si ne-am intors la o zi dupa transferul embrionilor de ziua a 3-a.
Turqoise,mult noroc !
Nelay,Hatice,Ciuripica,Cristina
Nanne,ce mai faci?Sper ca sunteti bine.
Noi am crestinat fetita in weekend,a fost frumos,iar ea a fost f cumintica.Vremea nu a tinut cu noi,dar in rest a iesit faina petrecerea.
Tamys,pt tine multi ,multi pupicei ca sunteti gasca mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

buna seara turcoaicele mele dragi,
lorelei78 unde ai fost cazata?
eu am calculat ca numai procedura+medicamente+avionul = 4500

Nelay imi dai niste emotii.. de nu mai nimeresc butoanele..sper ca totul e bine si in grafic.

Turqoise sa fie cu mult noroc!

intregul harem.

Mergi la inceput