FIV Turcia - 6

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

ciuripica stiu ca ti-ai monitorizat ovulaia ecografic.La cate zile mergeai?
Vreau sa imi fac si eu eu un set de programari dar nu prea stiu cat de dese.
Mersi

Vreau_bebel esti bine?
Dellya mergi cu incredere, e un doctor bun si sufletist.
MBK te simti mai bine?
Nanne ai aflat daca e fetita sau baietel? sau e prea devreme?Matza ce mai face?
Turqoise cred ca ai venit acasa.Te asteptam cu vesti bune!
intregul harem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuripica spune:

Turqoise .
Hatice, din fericire cand mi-am facut prima ecografie eram in a 12-a zi de cm. Asa ca deja aveam un folicul frumos de 16mm si endometru de 6.
Apoi mi-a spus sa mai vin peste 2 zile cand deja aveam un folicul de 20mm, iar endometru peste 8, drept pentru care d-na dr. mi-a spus ca pot sa ovulez in ziua respectiva sau a doua zi, iar eu sa iau in considerare a doua zi ca fiind ziua ovulatiei. In ziua ultimei ecografii am facut un test de pipi care s-a pozitivat. La doua zile dupa acest test am mai facut unul care a aratat clar ca deja ovulasem.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

ciuripica multumesc mult!mi-am facut o ideea, o programare o am deja facuta, maiine o fac si pe a2a.
Am incercat luna martie sa vad cum e cu testele, mi-a iesit o singura data pozitiv dar nu atat de puternic cum credeam eu. Si eu ma asteptam la vreo 2 zile sa devina pozitiv.
Dar eu de felul meu beau multa apa si mereu uitam sa nu mai beau asa multa apa inainte cu 2 ore de test. Poate asta e cauza.
Cred ca e mai bine cu eco.


toate turcoaicele mele dragi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Buna fetelor! Hatice multumesc de intrebare, sunt bine, traiesc cu gandul la fiv ul din iulie... Ma intreb ce ne mai asteapta...
Vineri am facut chiuretajul pt ca nu s a eliminat sacul gestational cu tratamentul prescris. A fost greu, inca ma mai surprind gandidu-ma la bucuria primului test pozitiv si la toate planurile pe care le zugraveam pt fericirea bebelului pe care-l credeam in burtica
Dumnezeu sa fereasca pe toata lumea de asa o experienta
Hristos a inviat tuturor celor care astazi au intampinat invierea Domnului!

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)
DOAMNE AJUTA-NE!
FIV 2 - februarie 2013 Dr. Tayfun Istanbul-Acibadem -ou clar
DOAMNE AJUTA-NE!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MBK spune:

Hatice Ms mult sunt mai bine cu No spa si gynipral, astept sa mi vina din turcia cr#305;none, il intrerupsesem de max 2 sap, dar incep iar, nu mi a recomandat Medicul , dar simt eu ca trebuie! Vreau Bebel va fi bine data viitoare ! Pup harem ul lui Tayfun!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Doamne ajuta! MBK in ce saptamana esti? Sa va ajute DUmnezeu sa fie bebeii puternici si sanatosi!

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)
DOAMNE AJUTA-NE!
FIV 2 - februarie 2013 Dr. Tayfun Istanbul-Acibadem -ou clar
DOAMNE AJUTA-NE!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MBK spune:

#304;n 23 sap si sper sa stea puiutii la caldurica cat mai mult! #304;n seara asta am bagat si un utrogestan de 200 o sa mai pun si dimi ! Am facut prostia de a intrerupe crinone la 20-21 sap si m am gandit ca asta ar putea fi cauza! Maine seara imi vine crinone! Fetele care mai aveti CR#304;NONE si nu l mai folositi vi- l pot cumpara !pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns o-baba spune:

Dragelor va invit la un nou capitol aici

Mergi la inceput