FIV Turcia - 6

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Bravo !!! Ai reusit
Noapte buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MBK spune:

Buna ziua fetelor! Vad ca sunteti bine si ma bucur! Eu n-am mai scris de f mult timp, dar v am citit zilnic! Fetelor noi avem 23 sapt fetita si baietel, -Fiv Acibadem-bebeii sunt bine, dar alaltaieri noapte am ajuns la Urgenta ( Reg maria- acolo este Medicul care imi urmareste sarcina- Hadi Rahimian) ziua mi se intarea burta si ma cam durea am luat No spa si la pat, dar seara pe la. 11 dupa ce am urinat am vazut p hartie urme de sange! Nu va pot explica cate mi au trecut prin minte! Am Zjuns la Urgenta , Medicul de garda mi a facut eco pe burta si endovaginal apoi control pe masa- placentele çolul si bebeii ok, dar de unde sangele? Am stat 2 zile tratament cu gynipral in perfuzie si la 6 öre No spa+ scobutil injectabil! Acum am ajuns Acasa dupa urinare lA stres am. Vazut f putin mucus maroniu deskis, bineinteles ca iar sunt speriata! Nu doresc nimanui sa treaca prin ce am trecut si inca mai trec pana nu dispare di maroniul! Mi a dat numai gynipral jum la 6 öre si No spa! Ce parere aveti? Va multumesc si sper sa nastem toate la termen bebei sanatosi! Pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

MBK ai incercat sa iei legatura cu medicul tau?
nu ma pricep la situatii de genul asta, dar vreau sa iti urez sanatate si sa depasesti cat mai repede acest episod cu bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MBK spune:

Ms mult Hatice! Am fost internata aproape 2 zile! Nu se stie cauza- çöl inchis si lung, placente ok fara dezlipire. Pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

MBK fara efort, sa stai in pat.Sa iti iei macar cateva zile de medical.
si ai grija de tine si de mici sultani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MBK spune:

Multumesc Hatice- sunt casnica si oricum stateam la pat nu inteleg din ce cauza, dar ca sa mi mai ridic moralul zic ca de la ligamente, cu toate ca nici Dr nu mi a Spus din ce cauza- pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

MBK, felicitari pentru pereche! Vroiam sa iti spun sa discuti cu fetele la gemeni, dar am vazut ca le-ai gasit!
Acum ia tratamentul indicat si odihneste-te. Sper ca si medicul tau sa iti fi facut controlul si nu doar medicul de garda. Asculta fetele de la gemeni (Brigit a nascut la 29 saptamani, parca), dar chiar si Ralu (gemeni tot via Acibadem) a avut si ea problemute dupa 20 de saptamani si a stat ceva timp internata...

Orice problema vorbeste cu medicul si sa ramai optimista, pentru ca este foarte important sa ramai puternica pentru pruncii tai!

Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MBK spune:

Asa e ai dreptate! Ms mult ptr sustinere! Cu Brigit am luat legatura urmeazA s o stresez si pe Ralu:) pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dellya86 spune:

Mbk poate ai avut o pietricica la rinichi si ai eliminat-o.Nu stiu, zic si eu. Ma bucur ca bebelusii sunt bine

Hatice o sa ma duc tot la dr. Albu, am facut tratament pt candida si sper ca de data asta sa fie bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuripica spune:

dragele mele,
am avut o saptamana nebuna, foarte, foarte mult de lucru asa incat nu am avut timp sa intru sa va vizitez si sa va citesc, Ma bucur tare mult de vestile bune:
Cris FELICITARI pentru cele 2 inimioare, sarcina usoara si sa-ti vezi minunile sanatoase.
Hatice, nu am ajuns sa le scriu celor de la Acibadem, dar oricum mi-au spus ca mai devreme de sfarsitul lunii martie sa nu le scriu deoarece nu vor fi gata analizele. asa ca ramane sa le scriu cat de curand sa cer vesti.
Nelay, ne tii in suspans! Sper ca esti/sunteti bine
MBK, bine ca atrecut cu bine! sarcina usoara pana la capat.
Bebel, poate facem aranjamente de vizitare a Istanbulului impreuna. Noi sper ca vom pleca in iulie.
Lore si Tamis
Tuturor aspirantelor, viitoarelor mamici si actuale mamici


Mergi la inceput